Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2018, 23:22   #1
rhinbac
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-01-2018
Model: c-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Ciężkie palanie na zimnym, nierówna praca, dymi na zimnym

Witam, posiadam c-max'a z 3 roku 2.0 (136km). Problem z nim polega na tym ze gdy temp. spadnie w okolice 0 stopni lub poniżej mam problem z odpaleniem zimnego silnika po postoju, odpali za pierwszym lecz trzeba go dłużej kręcić, dymi potem ogromnie przez jakieś 10s. na siwo, delikatnie niebiesko na samym początku, dodatkowo nie równo pracuje przez okolo minute, trzęsie delikatnie silnikiem i falują obroty, silnik potem normalnie pracuje, zero drgan, przyspiesza, obroty nie faluja, na cieplym odpala bez prblemow i nie ma z nim problemow. Filtr powietrza i paliwa wymieniony, olej motul 5w30 po wymianie, sprzeglo bylo robione, swiece żarowe 4 nowe sztuki, paliwo lane tylko lotos dynamic. Obstawiam wtryski albo przekaznik swiec zarowych (za krotko grzeja swiece), prodxr o pomovnr odpowiedzi odnosnie tego problemu. Dziekuje

rhinbac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2018, 06:58   #2
gooryl
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 15-11-2018
Skąd: Żory
Model: C MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: Ciężkie palanie na zimnym, nierówna praca, dymi na zimnym

U mnie ostatnio pomoglo podladowanie akumulatora..
gooryl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2018, 07:04   #3
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Ciężkie palanie na zimnym, nierówna praca, dymi na zimnym

przekaźnik albo daje prąd albo nie
sprawdzałeś czy wogóle idzie prąd na świece?
może aku słaby
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2018, 07:28   #4
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Ciężkie palanie na zimnym, nierówna praca, dymi na zimnym

Cytat:
Napisał rhinbac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(za krotko grzeja swiece),
Kontrolka na zegarach nie ma związku z długością grzania świec.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2018, 20:57   #5
bolcio
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-08-2012
Model: C-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ciężkie palanie na zimnym, nierówna praca, dymi na zimnym

Mam to samo auto i identyczny problem.
Aku nowe założyłem ale sytuacja nie wiele uległa poprawie.
U mnie problem zaczyna się już w okolicach 4-6 stopni. Wszystko powyżej pali idealnie.
Lampka od świec święci tylko dłużej gdy jest dużo poniżej zera. W granicach -20.
Jedyne czego nie słyszę to cyknięcia w momencie kiedy świece przestają się grzać. Ale nie wiem czy w tym aucie w ogóle słychać (porównanie z VW gdzie było charakterystczne CYK)
bolcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2018, 21:53   #6
rhinbac
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-01-2018
Model: c-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ciężkie palanie na zimnym, nierówna praca, dymi na zimnym

Bateria ma 1,5 roku, Bosh siilver... Rozrusznik jak i alternator po pelnej regeneracji, takze to mozna wykluczyc, zastanawia mnie jeszcze zawor egr, mozliwe zeby byl otwarty podczas rozruchu za duzo? Mialem w nim na poczatku taki problem ze auto ruszajac np. z jedynki mialo takiego mula ze masakra, zaczynal dopiero ciagnac przy 3 tys obrotow, ze wciskalo w fotel, po wymianie filtra paliwa jest lepiej lecz nadal przy 3 tys, jest zauwazalny duzy przyrost mocy. Przekaznik sprawdzalem jakis czas temu to dawal napiecie na swiece i teraz takze po przekreceniu kluczyka jest charakterystyczne cykniecie, wtryski jakby nie domagaly to auto po rozgrzaniu mialo by jakies objaey? Tutaj nic sie nie dzieje, kultura pracy jest bardzo dobra na ciepłym.

Wysłane z mojego G3421 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez rhinbac ; 29-11-2018 o 18:52
rhinbac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2019, 21:52   #7
jesta
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2008
Model: C-Max mkII
Silnik: 2.0 Tcdi
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: Ciężkie palanie na zimnym, nierówna praca, dymi na zimnym

witam,
C-max 2007-2010,Tdci 2.0 136km
Ten sam problem.
Byłem ostatnio w ASO,gdzie wykonali test przelewowy wtryskiwaczy,test świec żarowych i test akumulatora podczas rozruchu.
Wszystkie testy pozytywne.Ponadto podłączali komputer do testów,ale nic nie znalezli.
Zasugerowali wymianę bloku przepustnicy (kolejny 1000zł w ciemno,takie są ASO).
Sam wyjąłem przepustnicę i wyczyściłem ją z tłustego nagaru.Przy okazji sprawdziłem czujnik temperatury powietrza:OK oraz czujnik podciśnienia:nie działa.
Wymieniłem czujnik podciśnienia,nie ma poprawy podczas uruchamiania zimnego silnika,siwy dym około 15 sekund,potem jest OK.Moc/moment ok.Mam wrażenie,że po wymianie czujnika podciśnienia auto bierze nieco mniej paliwa.
W ASO zapytałem,jakie jest prawdopodobieństwo przecieku oleju do cylindrów przez uszczelniacze popychaczy-to byłoby logiczne,dlaczego po dłuższym postoju nocnym rano jest dym.Powiedzieli,że to bardzo małe prawdopodobieństwo.
Widzę,że tu na forum też mało jest pomysłów na tę dolegliwość.
Na razie jezdzę jak jest,ale wciąż rozglądam się w tej sprawie.
pozdrawiam
JS
jesta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2019, 07:29   #8
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Ciężkie palanie na zimnym, nierówna praca, dymi na zimnym

Podstawą uruchomienia silnika diesla w niskich temperaturach jest kompresja, czyli ciśnienie sprężania w cylindrach.

Wszelkie kolejne urządzenia, to tylko w celu ułatwienia rozruchu.

Jężeli kompresja w cylindrach jest prawidłowa, czyli wysoka, posiadacze nie maja problemów z uruchomieniem, pozostali tu na Forum opisuja dolegliwości, ale nie wpadna na pomysł, aby sprawdzic kompresję.
Od tego trzeba zacząć, w poszukiwaniu i ustaleniu przyczyny, dlaczego rozruch jest ciezki w ujemnych temperaturach, .
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.