Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-01-2013, 13:03   #101
Michal220446
ford::average
 
Avatar Michal220446
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 08-10-2012
Skąd: Okolice Żuromina obecnie Płock
Model: Mondeo MK4 kombi titanium s ivdc
Silnik: 2.2 TDCi 200 ps KNBA
Rocznik: Koniec 2012
Postów: 55
Domyślnie Odp: duże spalanie

sprawdź odpinając przeływomierz przed uruchomieniem silnika zobaczysz czy puszcz dymek, niektórzy radzą wyczyścić map sensor znajduje w ruże idącej od intercoolera to bedzie rura wychodząca z lewej strony od przodu auta. Ten czujnik widać dokładnie po środku komory silnika patrząc na dół miedzy wiatrakami chłodniy. Jest w kształcie rąba z 2ma śrubami w wierzchołkach.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tu mała debata[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

eddek- miedziany.
Grafitowy/ molibdenowy to głównie do połączeń ciernych, miedziany do zabezpieczania przed zapiekaniem śrub i do pracy w wysokich temperaturach.


Ostatnio edytowane przez Michal220446 ; 12-01-2013 o 13:29
Michal220446 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2013, 13:46   #102
robertprzybycien
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 29-10-2008
Skąd: Gorlice
Model: mondeo
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 105
Domyślnie Odp: duże spalanie

wiec zrobilem test jak kolego pisałes odłączyłem prtzepływomierz i wypatruje dymka z rury i nic nie ma, podłączyłem przepływke i dymek sie pojawil.. wiec sprobowac go czyscic czy rozglac sie za nowym??
a na map sensora zerknalem i dawno go chyba nikt nie ruszał♦ bo jest spora warstwa syfu na nim z wierzchu
robertprzybycien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2013, 13:59   #103
Michal220446
ford::average
 
Avatar Michal220446
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 08-10-2012
Skąd: Okolice Żuromina obecnie Płock
Model: Mondeo MK4 kombi titanium s ivdc
Silnik: 2.2 TDCi 200 ps KNBA
Rocznik: Koniec 2012
Postów: 55
Domyślnie Odp: duże spalanie

zawsze można spróbować wyczyścić ale przed tą operacją lepiej spr. na komputerze. Jak będzie popsuty wywali bład. A jak jezdziłeś na odłączonum jak ma muła to znaczy że sprawny
Michal220446 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2013, 17:11   #104
SLO 303
ford::average
 
Avatar SLO 303
 
Zarejestrowany: 01-09-2010
Skąd: Tychy
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 110
Domyślnie Odp: duże spalanie

mam rozumieć że sztanga powinna chodzić lewo - prawo, luźno na zgaszonym silniku tak ?

mniej więcej w ten sposób.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jeśli chodzi o przepływomierz to może ktoś wrzucić zdjęcie gdzie on dokładnie się znajduje, niestety łopatologicznie trzeba sobie jakoś radzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SLO 303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2013, 17:19   #105
robertprzybycien
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 29-10-2008
Skąd: Gorlice
Model: mondeo
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 105
Domyślnie Odp: duże spalanie

Cytat:
Napisał SLO 303 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam rozumieć że sztanga powinna chodzić lewo - prawo, luźno na zgaszonym silniku tak ?

mniej więcej w ten sposób.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jeśli chodzi o przepływomierz to może ktoś wrzucić zdjęcie gdzie on dokładnie się znajduje, niestety łopatologicznie trzeba sobie jakoś radzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolego to jest turbop ze stałą geometrią, a ja mam ze zmienną wiec u mnie nie chodzi prawo lewo tylko gora doł ok, 1 cm na wyłączonym silniku.

a przepływomierz masz na tej rurze od filtra powietrza co idzie do turbiny, jest zaraz przy filtrze, i są podłączone do niego kabelki
robertprzybycien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2013, 18:49   #106
SLO 303
ford::average
 
Avatar SLO 303
 
Zarejestrowany: 01-09-2010
Skąd: Tychy
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 110
Domyślnie Odp: duże spalanie

aha czyli w turbinie ze stałą geometrią można ewentualnie przeczyścić tylko gruchę która znajduje się wzdłuż turba, tak ?
SLO 303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 18:38   #107
robertprzybycien
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 29-10-2008
Skąd: Gorlice
Model: mondeo
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 105
Domyślnie Odp: duże spalanie

wiec dziś z ciekawości odpiołem wtyczke z przepływki, i o dziwo brak chmurki przy dopaleniu, i podczas jazdy zachowuje sie tak jak by miał wpięta, Więc nie bede chyba nawet zabieral sie za czyszczenie mojej, sądze że jest ta padnięta, a spalanie mam wysokie bo jezdzilem w trybie awaryjnym? mam rację?
robertprzybycien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2013, 22:27   #108
SLO 303
ford::average
 
Avatar SLO 303
 
Zarejestrowany: 01-09-2010
Skąd: Tychy
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 110
Domyślnie Odp: duże spalanie

mam pytanie, czy jest możliwe aby w moim mondeo nie było przepływomierza ? dzisiaj chciałem spróbować odpalić auto bez niego i zauważyłem ze w miejscu gdzie powinien on być jest pusto, dziurki po śrubach i nic więcej. może jest umiejscowiony gdzieś indziej . ?
SLO 303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2013, 09:24   #109
wojtekdg
ford::advanced
 
Avatar wojtekdg
 
Zarejestrowany: 01-08-2010
Skąd: Zagłębie D/G
Model: Ford Mondeo Mk3 kombi
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 205
Domyślnie Odp: duże spalanie

Cytat:
Napisał SLO 303 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam pytanie, czy jest możliwe aby w moim mondeo nie było przepływomierza ? dzisiaj chciałem spróbować odpalić auto bez niego i zauważyłem ze w miejscu gdzie powinien on być jest pusto, dziurki po śrubach i nic więcej. może jest umiejscowiony gdzieś indziej . ?
Możliwe
Nie jest umiejscowiony gdzie indziej.
__________________
wojtekdg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2013, 10:29   #110
SLO 303
ford::average
 
Avatar SLO 303
 
Zarejestrowany: 01-09-2010
Skąd: Tychy
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 110
Domyślnie Odp: duże spalanie

Cytat:
Napisał wojtekdg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możliwe
Nie jest umiejscowiony gdzie indziej.

no ok, czy to nie przeszkadza w niczym bo nie wiem czy mam sie martwic czy nie, przy odpalaniu idzie biała chmurka no i to spalanie jest trochę duże,wiec muszę szukać dalej przyczyny...
SLO 303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.