Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2013, 10:41   #1
marian89
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-12-2010
Skąd: skierniewice
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 tddi 115 k
Rocznik: 2000
Postów: 44
Domyślnie czy to usterka pomki pomocniczej?

Witam... Mam taki sam problem z moim samochodem jak spora grupa osób na tym forum a mianowicie problemy z brakiem mocy, kopceniem i nierównymi obrotami po odpaleniu samochodu. Jednak wszystkie te obawy ustępują w momencie, kiedy mam w baku tyle paliwa, aż zapali się rezerwa. Czy ktoś wie o co tu chodzi? Dodam ze ta pompka pomocnicza bardzo buczy i jej ton buczenia potrafi się zmienić po w ciśnięciu hamulca na biegu jałowym( podczas jazdy nie wiem czy tak też się dzieje, bo tego nie słyszę)

marian89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2013, 16:49   #2
krzyszto1976
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-12-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: Listopad 2003
Postów: 122
Domyślnie Odp: czy to usterka pomki pomocniczej?

Kolego jeśli obroty ci falują tylko po odpaleniu i puszcza dużą chmurę dymu to jest to wina świec żarowych które pewnie nie działają a przy najmniej nie wszystkie. Zacznij od sprawdzenia świec żarowych.
krzyszto1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2013, 19:12   #3
Radmon
ford::average
 
Avatar Radmon
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 09-03-2012
Skąd: Ostrzeszów
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI 130km
Rocznik: 2002
Postów: 86
Domyślnie Odp: czy to usterka pomki pomocniczej?

witam kolego moj brat ma tddi i kiedys jechalem z nim w trasie i nagle stracil moc i kopcil nie dalo sie jechac zjechalismy myslelismy ze to pompa wtryskowa ale okazalo sie ze nie leci ropa wogole to okazalo sie ze ta pomocnicza siadla ale u ciebie dziwne ze jak zapali sie rezerwa to jest ok
Radmon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2013, 21:05   #4
buszek26
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-07-2012
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: czy to usterka pomki pomocniczej?

witam mam problem z moim mondeo 2.0 tddi 2001r. ostatnio gdy jechalem to zaczą mi szarpac i zgasl tak jak by paliwa nie dostawal, pompka paliwa glosno chodziła wiec wymienilem ale dalej glosno chodzi i sytuacja sie powtórzyła. jak zimny to jest super zadnych problemów z odpalaniem ani nic podobnego. bylem na komputerze i powiedzieli ze pompa do wymiany jakis problem z katem wtrysku czy cos takiego. prosze o pomoc .

Bump:
buszek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2013, 21:50   #5
marian89
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-12-2010
Skąd: skierniewice
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 tddi 115 k
Rocznik: 2000
Postów: 44
Domyślnie Odp: czy to usterka pomki pomocniczej?

Cytat:
Napisał krzyszto1976 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego jeśli obroty ci falują tylko po odpaleniu i puszcza dużą chmurę dymu to jest to wina świec żarowych które pewnie nie działają a przy najmniej nie wszystkie. Zacznij od sprawdzenia świec żarowych.
co do swiec to sprawdzalem i nawet na wyjetych i wszystkie grzaly. cale nagrzewaly sie okolo 30 sek. a i tak byly wszystkie te objawy. rury od ic sprawdzalem i wyglada na to ze sa dobre kolektor wyczyscilem, jak bede mial troche wolnego funduszu to wymienie ta pomke na oryginalna i filtr paliwa i moze to da jakis efekt. turbine tez sprawdzilem tak jak gdzies wyczytalem zeby zobaczyc czy na wirniku jest luz no i nie ma wiec to tez raczej odpada.
marian89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 21:32   #6
diwad86
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 22-10-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: TDDI 2.0 115
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: czy to usterka pomki pomocniczej?

Witam,

Mi jak padła pompka przy baku zaczął szarpać i zgasł, nie zagadał więcej. Po podpięciu kompa pokazało błędy pompy wtryskowej i pompy paliwa. Po wymianie pompki paliwa auto chodzi normalnie. (kupiłem zamiennik na allegro za 190 zł) jest głośniejsza niż oryginał ale ale pracuje już dwa lata.
diwad86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2013, 12:19   #7
marian89
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-12-2010
Skąd: skierniewice
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 tddi 115 k
Rocznik: 2000
Postów: 44
Domyślnie Odp: czy to usterka pomki pomocniczej?

Cytat:
Napisał diwad86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Mi jak padła pompka przy baku zaczął szarpać i zgasł, nie zagadał więcej. Po podpięciu kompa pokazało błędy pompy wtryskowej i pompy paliwa. Po wymianie pompki paliwa auto chodzi normalnie. (kupiłem zamiennik na allegro za 190 zł) jest głośniejsza niż oryginał ale ale pracuje już dwa lata.
A ona padła tak nagle czy były jakieś oznaki, że już jest na wykończeniu?
marian89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2013, 19:17   #8
diwad86
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 22-10-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: TDDI 2.0 115
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: czy to usterka pomki pomocniczej?

Cytat:
Napisał marian89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ona padła tak nagle czy były jakieś oznaki, że już jest na wykończeniu?
Miałem oznaki kilka razy, np. jechałem sobie spokojnie i chcąc dodać gazu zaczynał się dławić tak jak by my brakowało ropy, ja mu gazu a tu nic i po paru sekundach auto wracało do normy, (tak jak mówie dosłownie że 3 razy w niedługich odstępach) tylko wtedy nie wysprzęglałem auta, a jak mi już padła to ujechałem kilkaset metrów siłą rozpędu i chciałem zredukować w tym momencie zgasł i została laweta.
diwad86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2013, 15:22   #9
marian89
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-12-2010
Skąd: skierniewice
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 tddi 115 k
Rocznik: 2000
Postów: 44
Domyślnie Odp: czy to usterka pomki pomocniczej?

Cytat:
Napisał diwad86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem oznaki kilka razy, np. jechałem sobie spokojnie i chcąc dodać gazu zaczynał się dławić tak jak by my brakowało ropy, ja mu gazu a tu nic i po paru sekundach auto wracało do normy, (tak jak mówie dosłownie że 3 razy w niedługich odstępach) tylko wtedy nie wysprzęglałem auta, a jak mi już padła to ujechałem kilkaset metrów siłą rozpędu i chciałem zredukować w tym momencie zgasł i została laweta.
moj dziad tez sie dlawi zazwyczaj przy 2,5 tys obrotow i wtedy nim szarpie.
marian89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2013, 20:33   #10
diwad86
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 22-10-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: TDDI 2.0 115
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: czy to usterka pomki pomocniczej?

No to jak masz tak jak ja to w niedługim czasie może Ci odmówić posłuszeństwa... niestetyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
diwad86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.