Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-07-2015, 10:15   #31
Bacek95
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-07-2009
Model: Focus Kombi
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 13
Domyślnie Odp: Czyszczenie kolektora ssącego 1.6 TDCi - fotorelacja + logi

Czy po takiej akcji trzeba odpowietrzyć układ paliwowy? Ew. jak do zrobić?

Bacek95 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2015, 20:20   #32
amecz
ford::average
 
Avatar amecz
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 20-05-2008
Skąd: Kurpiowszczyzna
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI po ci...e 110/143KM 267/302 Nm
Rocznik: 2010
Postów: 197
Domyślnie

Nie ma potrzeby odpowietrzania układu. Rozbieralem to już 2 razy bo za pierwszym razem nie miałem chemii do wyczyszczenie elementów , i oprócz kilku sekundowego kręcenia rozrusznikiem nie trzeba nic robić.
__________________
amecz@o2.pl
Jutro będzie lepiej
Było: FF I FL 2001 1.8 TDDI po ci...e 103 KM/258 Nm / By HEKO/
amecz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2015, 12:59   #33
syncpoland
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-07-2015
Model: Ford Focus MK2 hatchback
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Czyszczenie kolektora ssącego 1.6 TDCi - fotorelacja + logi

Cześć, natrafiłem na ten temat i myślę że możecie mi pomóc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Byłbym wdzięczny.. Zakupiłem 2 dni temu auto Ford Focus mk2 1.6 TDCI 90KM z 2005r w Holandii. Auto przyjemne w jeździe zrywne na pierwszych 2 biegach.. zrobiłem z 300km przez dwa dni.

Dziś sytuację miałem następującą: stałem na czerwonym świetle, ruszam 1,2 i słyszę pyknięcie ciche "jak kamyk spod kół o auto puknie" i brak mocy, auto ledwo rozpędzi się do 100km/h, jak dodam gazu więcej do idzie czarna chmura. Pękła mi rura idąca od intercoolera do kolektora dolotowego w górnej części na kolanku/żeberku. Teraz dmucha bokiem powietrze i pluje trochę brudzi na obudowę od turbo (akurat w tę stronę).

Za 2 dni zjeżdzam do kraju zakupiłem taśmę. Pytanie mam czy taśma jak to zrobię porządnie wystarczy na 1500km? I czy powodem dymienia i braku mocy może być brak odpowiedniej ilości powietrza w mieszance paliwa przez tą dziurę w rurze?
(czy coś może jeszcze innego kosztowniejszego waszym zdaniem).

Dzięki za poświęcony czas i pomoc.

Ostatnio edytowane przez syncpoland ; 08-07-2015 o 22:12
syncpoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2015, 11:50   #34
amecz
ford::average
 
Avatar amecz
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 20-05-2008
Skąd: Kurpiowszczyzna
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI po ci...e 110/143KM 267/302 Nm
Rocznik: 2010
Postów: 197
Domyślnie

Jeśli jest to gładki element to tak , jeśli karbowany to możesz mieć problem .Łatwiej by było poszukać używki na szrocie i wymienić , jednak 1500 tysiące to dosyć długi dystans . Jak usuniesz tą usterkę to dopiero wtedy zobaczysz czy to tylko to , ale raczej w tym przewodzie leży problem.
__________________
amecz@o2.pl
Jutro będzie lepiej
Było: FF I FL 2001 1.8 TDDI po ci...e 103 KM/258 Nm / By HEKO/
amecz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2015, 16:53   #35
syncpoland
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-07-2015
Model: Ford Focus MK2 hatchback
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Czyszczenie kolektora ssącego 1.6 TDCi - fotorelacja + logi

Dzięki za odpowiedź.
Sprawa stanęła na tym że objechałem okolice i takiego węża od ręki nie dostanę. W salonie Forda był ale wersja bez użebrowania za 110euro. W końcu kupiłem taśmę aluminiową i srebrną MacGyver i pokleiłem jak się tylko dało.. Dostęp jest tragiczny.. Chciałem wyciągnąć do klejenia ale nie ma szans sięgnąć środkowej i dolnej śruby bez rozkręcania innych elementów.

Poklejony przewód działa i auto przestało dymić i zaczęło ciągnąć. Z środka auta słychać świst, pewnie gdzieś bokiem ucieka troche ale jest prawie tak jak na sprawnym bez wielkiej różnicy powinno dać radę. Oklejać musiałem plastrami bo nie ma tam miejsca na rolkę taśmy. Ale jak widać udało się.

Od razu mam pytanie: Jaka jest różnica pomiędzy wersja gładką rury a tą z żebrami na kolankach?? Gładka jest tańsza i lepiej dostępna (przez to pewnie tańsza).
syncpoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2015, 18:13   #36
amecz
ford::average
 
Avatar amecz
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 20-05-2008
Skąd: Kurpiowszczyzna
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI po ci...e 110/143KM 267/302 Nm
Rocznik: 2010
Postów: 197
Domyślnie Odp: Czyszczenie kolektora ssącego 1.6 TDCi - fotorelacja + logi

Chodzi Ci o tą rure [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czy o ten element [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Jesłi jest to ta pierwsza rura to ja jej jeszcze nie widziałem z żebrami na kolankach
__________________
amecz@o2.pl
Jutro będzie lepiej
Było: FF I FL 2001 1.8 TDDI po ci...e 103 KM/258 Nm / By HEKO/
amecz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2015, 21:53   #37
syncpoland
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-07-2015
Model: Ford Focus MK2 hatchback
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Czyszczenie kolektora ssącego 1.6 TDCi - fotorelacja + logi

Cytat:
Napisał amecz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi Ci o tą rure [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czy o ten element [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Jesłi jest to ta pierwsza rura to ja jej jeszcze nie widziałem z żebrami na kolankach
ODP: Chodzi mi o ten pierwszy element.. właśnie tutaj powiedzieli mi taką samą cenę w salonie Forda. Rozumiem że coś może być droższe ale bez przesady nie 450zl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i ja właśnie ten element mam żebrowany, tak jak przedstawione jest to na poniższym rysunku:
(moje auto Focus 1.6 TDCI 90KM rok 10/2005 hatchback).

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na znanym portalu Alle*** też łatwiej o ten model bez żeberek. Gładka okolice 110/130PLN, żebrowana 250PLN.

Zastanawiam się czy jak wymienię rurę na tą gładką to czy to będzie jakaś różnica, bo bez oglądania dwóch przed sobą zakładam że mają identyczny wymiar i profil, a jedyna różnica to rodzaj zaczepu po środku do chłodnicy. I chyba górna krawędź też inaczej zakończona.

Czy będzie pasować taka gładka? Po co w ogóle te użebrowanie? Do redukcji przenoszonych drgań przez silnik? Czy może dla lepszego rozłożenia naprężenia podczas wciskania gazu wąż nabrzmiewa i rozciąga się na tym użebrowaniu.
-------------------------------------
Tak po przeglądaniu tych aukcji widzę że głównie nie rozchodzi się chyba o żeberka, ani o mocowanie do chłodnicy (mam nadzieje że nie obciera potem), a jedynie rozchodzi się o różnicę czy kolanko przy kolektorze dolotowym jest ścięte czy normalne. Ja mam normalne to zamienniki 130-200 niby i to racjonalna cena. Po weekendzie spytam o ceny w Radomiu już. Ale i tak czekam na Twoją odpowiedź i sugestie.

Ostatnio edytowane przez syncpoland ; 08-07-2015 o 22:34
syncpoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2015, 08:50   #38
amecz
ford::average
 
Avatar amecz
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 20-05-2008
Skąd: Kurpiowszczyzna
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI po ci...e 110/143KM 267/302 Nm
Rocznik: 2010
Postów: 197
Domyślnie Odp: Czyszczenie kolektora ssącego 1.6 TDCi - fotorelacja + logi

Nie jestem specjalistą tylko zwykłym uzytkownikiem , z tego co wiem to różnica pomiedzy 90 a 110 , inna turbina i soft w kompie . Sma różnica w budowie węży raczej wynika z ozcedności przy produkcji ,a nie z konstrukcji .Takie moje zdanie ,oczywiscie pewnosci nie mam natomiast
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
te u góry to zakładka focus 2005-2008 majace zastosowanie dla 90 i 110

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
natomiast te to zakładka focus 2008-2011 wnioski wyciągnij sam ,oraz zwróć uwagę na to co napisane pod numerem fabrycznym "zastępuje wcześniej stosowany przewód karbowany: 1496239, 6M51-6K863-GB"
__________________
amecz@o2.pl
Jutro będzie lepiej
Było: FF I FL 2001 1.8 TDDI po ci...e 103 KM/258 Nm / By HEKO/

Ostatnio edytowane przez amecz ; 09-07-2015 o 10:19
amecz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2015, 17:04   #39
Maniek1079
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-01-2014
Model: focus cmax
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czyszczenie kolektora ssącego 1.6 TDCi - fotorelacja + logi

witam serdecznie,
przymierzam się na dniach do czyszczenia kolektora i mam pytanie bo nie jestem pewien czy dobrze patrzę po zdjęciach-udało się go wyjąć bez demontażu przewodów wysokiego ciśnienia?
Maniek1079 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2015, 17:42   #40
amecz
ford::average
 
Avatar amecz
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 20-05-2008
Skąd: Kurpiowszczyzna
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI po ci...e 110/143KM 267/302 Nm
Rocznik: 2010
Postów: 197
Domyślnie

Trzeba zdemontowac odpinajac od rozdzielacza , inaczej co najwyżej je pogniesz lub strasznie się namęczyć , żeby kolektor wyciągnąć .
__________________
amecz@o2.pl
Jutro będzie lepiej
Było: FF I FL 2001 1.8 TDDI po ci...e 103 KM/258 Nm / By HEKO/
amecz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.