Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-10-2020, 17:53   #1
billiejoe
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-10-2020
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2020
Postów: 17
Domyślnie Wiązka zderzaka, oznaczenie pinów

Witam serdecznie,

czy posiada ktoś z Was, lub jakkolwiek może pomóc w kwestii opisania kabli gniazda od Escape łączącego się z wiązką zderzaka bez PDC?

Poniżej foto mojego gniazda:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam wiązkę zderzaka EU bez PDC, naturalnie muszę przerobić wtyczkę, nie mniej jednak auto mam u blacharza i sporo ułatwiłoby mi poznanie oznaczeń powyższych kolorów.

Tutaj rozpiska na gnieździe:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.

billiejoe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2020, 09:35   #2
billiejoe
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-10-2020
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2020
Postów: 17
Domyślnie Odp: Wiązka zderzaka, oznaczenie pinów

Znalazłem informację że B5 i B8 to czujnik temperatury otoczenia. W innej rozpisce do Forda (Fiesta ST) ktoś opisuje kolor B8 jako blinker czyli kierunkowskaz. Czy ktoś z Was przerabiał ten temat?
billiejoe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2020, 05:49   #3
ferolo22
ford::advanced
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: słupsk
Model: focus , Escape
Silnik: 1.6, 2.0
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 422
Domyślnie Odp: Wiązka zderzaka, oznaczenie pinów

A nie szybciej podpiąć probówkę i posprawdzać
ferolo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2021, 22:48   #4
kolczak5
ford::amateur
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 12-07-2021
Model: escape
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wiązka zderzaka, oznaczenie pinów

Panowie czy ktoś rozszyfrował te przewody? Mam podobny problem. Pomoże ktoś?
kolczak5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2021, 14:38   #5
Forest27
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2021
Model: Ford Escape Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wiązka zderzaka, oznaczenie pinów

zacznijmy od oznaczeń żeby wszystkiego nie pomylić, na wtyczce masz oznaczenie (nawet widoczne na zdjęciu) pierwszy rząd 1-10 i drugi 11-20.
PDC jest w pinach 1-8 i w obu wersjach takie samo (u ciebie te miejsca puste i można pominąć).
Znalazłem w necie taką rozpiskę jak poniżej (nie będę zdziwiony jak to z tego forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), troszkę ktoś zagmatwał jednak po chwili zastanowienia wszystko staje się jasne.

Rozumiem, że chcesz przerobić wtyczkę ze zdjęcia (czyli przewody/wiązka pod Escape), na podłączenie do wtyczki zderzak EU czyli KUGA?
Wg tego schematu:
wywalasz przewody 14 i 15 (czyli podświetlanie kierunkowskazów), najlepiej je zaizoluj.
Następnie przekładasz:
9 na 14 (światło przeciwmgielne lewe)
11 na 10 (masa)
12 na 9 (światło przeciwmgielne prawe)
13 na 15 (kierunkowskaz lewy)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20210428_094222.jpg (86.3 KB, 87 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Forest27 ; 08-08-2021 o 15:04
Forest27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2021, 22:10   #6
kolczak5
ford::amateur
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 12-07-2021
Model: escape
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wiązka zderzaka, oznaczenie pinów

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dziękuje
kolczak5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2021, 10:05   #7
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: Wiązka zderzaka, oznaczenie pinów

Cytat:
Napisał Forest27 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wywalasz przewody 14 i 15 (czyli podświetlanie kierunkowskazów), najlepiej je zaizoluj.
Następnie przekładasz:
9 na 14 (światło przeciwmgielne lewe)
11 na 10 (masa)
12 na 9 (światło przeciwmgielne prawe)
Trochę namieszałeś, po pierwsze 14 i 15 to amerykańskie postojówki a nie podświetlenie kierunkowskazów - w żarówce kierunkowskazu jest drugie włókno do pomarańczowej pozycji, a przewodów przeciwmgielnych nie zamienia się lewy/prawy tylko prawy z 14 na 12. W oryginalnym schemacie Escape jest 9 lewy i 12 prawy przeciwmgielny.
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2021, 00:14   #8
Forest27
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2021
Model: Ford Escape Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wiązka zderzaka, oznaczenie pinów

Opisałem to co na skanie, który jak zaznaczyłem nie jest mój.
Co do meritum, czy to amerykańskie postojówki, czy jakieś podświetlanie, zwał jak zwał, przy przekładce na wiązkę EU i tak je wypinamy.
Natomiast czy mamy przełączyć prawy na lewy (chodzi o przeciwmgielne i mieszanie z 9 pinem), nie wiem czy w kuga/escape jest różnica (wg. tej grafiki jest, bo jak napisałeś w escape 9 to lewy, natomiast w kuga ma to być prawy) to jednak w samym działaniu nie ma to żadnego znaczenia, najwyżej przewód z lewego przeciwmgielnego będzie zasilał prawy i odwrotnie, przecież gdy je włączymy działają razem (najwyżej w komunikatach gdy przepali się żarówka będzie nam złą stronę wskazywało).
Kwestia czy ktoś skorzystał z tej grafiki i potwierdzi czy zadziałało?

PS
Wiem z czego może wynikać małe zamieszanie i niezrozumienie.
Opisałem zmianę wtyczki od strony pojazdu na wersję EU (do której będziemy wpinać nieprzerabianą wiązkę ze zderzaka z Kugi).
Jednak można też prościej, przerobić wtyczkę z wiązki europejskiej, na wersję amerykańską którą podepniemy do oryginalnej wtyczki Escape. Wtedy nie trzeba będzie wypinać żadnych przewodów i izolować (pozostaną w oryginalnej wtyczce pojazdu bez odpowiedników z drugiej strony). Żeby wszystko zadziało wystarczy we wiązce zderzaka odpowiednio przełożyć
z 10 na 11
14 na 12
15 na 13
kwestia która jak pisałem nie powinna mieć większego znaczenia, czy zasilamy prawym czy lewym przewodem przeciwmgielne, ale gdyby nawet tak było i komuś to przeszkadzało, zawsze można dodatkowo zamienić 9 z 12 czyli przewody odpowiedzialne za zasilanie przeciwmgielnych

Ostatnio edytowane przez Forest27 ; 21-08-2021 o 00:59
Forest27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.