Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2019, 07:02   #21
Gniotek88
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 17-03-2019
Skąd: Głogów
Model: Ford mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Problem z zamkiem od strony kierowcy

Witam. Kupilem forda mk3 2003r. Gdy otwieram auto z pilota, otwieraja sie wszystkie drziw poza drzwiami kierowcy. Gdy chce zamknac auto z pilota, wszystko sie zamyka lecz po chwili otwiera. Zamkniecie auta jest nozliwe tylko przekrecajac kluczyk w zamku w drzwiach. Centralny działa rowniez gdy zamkne drzwi kierowcy od wewnatrz. Ktos cos podpowie?

Gniotek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2019, 08:37   #22
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Problem z zamkiem od strony kierowcy

Najpierw restart centralki centralnego, jak nie pomoże trzeba wydłubać zamek kierownika i wymienić 2 mikrostyki lub kupić na alledrogo inny zamek
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2019, 11:07   #23
Gniotek88
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 17-03-2019
Skąd: Głogów
Model: Ford mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Problem z zamkiem od strony kierowcy

Dodam jeszcze ze gdy zamykam auto kluczykiem w zamku- wszytskie drzwi sie zamykaja. Natomiast gdy chce otworzyc, nic nie reaguje, natomiast z pilota otworzy sie wszystko poza drzwiami kierowcy.
Gniotek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2021, 16:26   #24
kukiz87
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 26-08-2019
Skąd: Piotrków
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCI 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 15
Domyślnie Mondeo 3 nie da się zaryglować drzwi

Witam , mam mondeo 3 , odkąd go kupiłem miałem problem z centralnym zamkiem , nie dało się zamknąć drzwi z centralki , tak jak by próbował zamknąć ale odskakiwał za każdym razem. Więc zamykałem drzwi z kluczyka i zamykało się wszystko bez problemu. Z otwieraniem problemu również nie miałem. Od ok miesiąca wogóle nie mogę zamknąć zamka w drzwiach kierowcy , ani centralka nie zamyka , ani nie mogę nawet z kluczyka , auto mam otwarte 24h. Przekręcam kluczyk w zamku w prawo , przekręca się ale nie zamyka drzwi. Mogę z środka zamknąć ręcznie 2x tylnie drzwi , i przednie pasażera , a kierowcy po prostu nie da się zamknąć. Wiem że bez rozbioru drzwi nic się nie zrobi , ale jakieś rady od czego zacząć po rozebraniu ?

Ostatnio edytowane przez kukiz87 ; 03-08-2021 o 18:33
kukiz87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2021, 18:05   #25
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Mondeo 3 nie da się zaryglować drzwi

Od wymiany zamka kierowcy lub mikrostykow w nim ale ten drugi sposób jest trudniejszy

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2021, 18:11   #26
kluska123244
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-03-2019
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie Odp: Mondeo 3 nie da się zaryglować drzwi

jak chcesz tanio i po druciarsku to możesz przełożyć zamek z tylnych drzwi pasuje idealnie jeżdżę tak chyba już 5 rok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od kierowcy ma 5 pinów a reszta ma po 3 piny, masz uszkodzony zamek kierowcy i jak go wymienisz nawet na taki 3 Piny to centralny z pilota zacznie działać.

jedyne co stracisz to otwieranie bagażnika z przycisku w kabinie no i centralny w drzwiach w którym wstawisz uszkodzony zamek kierowcy ( wcale nie podpinasz kabli do zamka z centralnego )

Zależy czego wymagasz i w jakim stanie chcesz utrzymać autko - detaling. Generalnie mi tylne drzwi z centralnego nie są potrzebne

A to co opisujesz to padnięty silniczek w zamku, rozbierałem to. ma w środku pełno plastikowych trybików a silniczek siedzi taki jak kiedyś był w zabawkach

Ostatnio edytowane przez kluska123244 ; 03-08-2021 o 18:13
kluska123244 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.