Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-01-2023, 11:49   #121
galloper
ford::advanced
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 23-07-2007
Skąd: Skórzewo
Model: S-MAX
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 359
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał StStS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam podobne obserwacje, ale się nimi nie przejmuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wskaźnik na desce pokazuje chyba temperaturę płynu, niekoniecznie sam silnik jest niedogrzany. Jak są podwyższone obroty, to zapewne ładuje też akumulator trakcyjny, więc masz potem na czym jechać, ta energia się nie marnuje (albo przynajmniej nie w całości).
To co ja robię:
1. grzeję się fotelem, a temperaturę w aucie zmniejszam
2. jak znam trasę, to tak operuję gazem, żeby na spalinówce jechać powyżej około 40-50 km/h, żeby starczyło prądu na postój i powolne toczenie się - wtedy elektryk ma największą przewagę nad spalinówką jeśli chodzi o ekonomię jazdy.
Oczywiscie, że olej silnkowy jest niedogrzany. Jakby to miało nastąpić jak płyn chłodniczy nie ma jeszcze odpowiedniej temperatury? W którejś wersji Golfa był tez wskaźnik temperatury oleju. Gośc jechał w korkach testowo po Warszawie i dopiero po godzinie osiągnął odpowiednią temperaturę.
Ale takie częste (znacznie częstsze przy wyższej tempaturze zewnętrznej) wyłaczanie silnika spalinowego to typowe dla każdej hybrydy. Prawdziwy problem też typowy dla każdej hybrydy to efekt przenikania nieodparowanej wody z tłoków do oleju, co powoduje, że ten sie rozcieńcza. Jest to szczególnie widoczne dla kierowców jeżdżacy głównie po mieście i jeszcze gorzej jak na niewielkich odległościach. A wiadomo rozcieńczony olej i do tego jego za duża ilość to samo zło. Dla takiego użytkowania producenci zalecają wymianę oleju 2x w roku lub po ok 6kkm.
Zeby nie było, że jestem przeciwnikiem hybrydy, Jeżdzę juz drugą i sobie bardzo chwalę. Ale i te rodzaje napędu nie są bez wad.

galloper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2023, 13:40   #122
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Ja dziś odebrałem starego Bi-turbo z serwisu więc mam bezpośrednie porównanie diesel vs. hybryda.

Wrażenia akustyczne są mocno na niekorzyść diesla, w porównaniu do hybrydy jest nieprzyjemnie głośny. Jeśli nie będzie takiej konieczności do do diesla chętnie już nie wrócę, chyba że jakieś V8 w S-klasie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Skrzynia biegów - A8 nie jest wzorem płynnej zmiany biegów więc tutaj hybryda i eCVT też wygrywa. Sytuacja zmienia się na trasie - kick down w hybrydzie to nie jest szczyt marzeń akustycznych i tu klasyczny automat z dieslem wygrywają.

Przyspieszenie - ze startu i przy niskich prędkościach hybryda jest znacznie żwawsza, czuć wspomaganie elektryka. W tym samym czasie diesel dopiero się zaczyna rozkręcać. Co innego gdy wdepnie się pedał w podłogę na trasie. Bi-turbo robi naprawdę niezły przeciąg i deklasuje hybrydę. Diesel z jednym turbo powinien jechać bardzo podobnie do hybrydy.

Spalanie: mam trochę mało danych po przejechaniu hybrydą ledwie 1500 km z czego większośc w trasie. Ale potwierdza się to o czym piszą: na trasie spalanie będzie wyższe w hybrydzie. Autostrada 140 km/h z boxem na dachu i pasażerami to 10,5 litra. Diesel byłby w okolicy 8 litrów. Miasto hybryda ok. 7,5 litra a biturbo ok. 13 litrów.

Werdykt: hybryda jest dla mnie wyraźnie lepsza. Braki w mocy i przyspieszaniu z nawiązką rekompensuje znacząco wyższym komfortem jazdy. Natomiast absolutnie nie jest to wolne auto i z pedałem w podłogę pozwala bardzo sprawnie wyprzedzać. Inna sprawa, że staram się nie używać tej funkcji zbyt często.

Tylko nie mogę zobaczyć tych magicznie niskich spalań i kosmicznie dużych przebiegów na 1 baku prezentowanych w wielu filmach o hybrydzie. Nie wiem po co tak wciskać kit ludziom. I tak się sprzeda bo kto ma kupić S-maxa to go kupi.
Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2023, 21:24   #123
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał galloper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiscie, że olej silnkowy jest niedogrzany
Jak zwykle pewnie 'to zalezy'. Przy krótkiej jeździe w korku zapewne tak jest, ale temp. oleju tak jak rośnie wolniej niż wody, tak i maleje wolniej. Czyli jak już olej się zagrzeje dobrze i hybryda wyłączy silnik to woda szybko stygnie, wskaźnik temp wody szybko opada, a olej wówczas zapewne dłużej trzyma temp. No ale taka sytuacja występuje dopiero po dłuższej jeździe w korku zapewne.
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2023, 08:08   #124
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał galloper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiscie, że olej silnkowy jest niedogrzany.
Prawda! Ale to jest dość rzadki olej i w sumie po złapaniu ciśnienia po dłuższym postoju i kilku minutach dalej jest to bez znaczenia. Olej dużo wolniej stygnie od płynu.

Cytat:
Napisał Danillo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja dziś odebrałem starego Bi-turbo z serwisu więc mam bezpośrednie porównanie diesel vs. hybryda.

Wrażenia akustyczne są mocno na niekorzyść diesla, w porównaniu do hybrydy jest nieprzyjemnie głośny. Jeśli nie będzie takiej konieczności do do diesla chętnie już nie wrócę, chyba że jakieś V8 w S-klasie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Skrzynia biegów - A8 nie jest wzorem płynnej zmiany biegów więc tutaj hybryda i eCVT też wygrywa. Sytuacja zmienia się na trasie - kick down w hybrydzie to nie jest szczyt marzeń akustycznych i tu klasyczny automat z dieslem wygrywają.

Przyspieszenie - ze startu i przy niskich prędkościach hybryda jest znacznie żwawsza, czuć wspomaganie elektryka. W tym samym czasie diesel dopiero się zaczyna rozkręcać. Co innego gdy wdepnie się pedał w podłogę na trasie. Bi-turbo robi naprawdę niezły przeciąg i deklasuje hybrydę. Diesel z jednym turbo powinien jechać bardzo podobnie do hybrydy.

Spalanie: mam trochę mało danych po przejechaniu hybrydą ledwie 1500 km z czego większośc w trasie. Ale potwierdza się to o czym piszą: na trasie spalanie będzie wyższe w hybrydzie. Autostrada 140 km/h z boxem na dachu i pasażerami to 10,5 litra. Diesel byłby w okolicy 8 litrów. Miasto hybryda ok. 7,5 litra a biturbo ok. 13 litrów.

Werdykt: hybryda jest dla mnie wyraźnie lepsza. Braki w mocy i przyspieszaniu z nawiązką rekompensuje znacząco wyższym komfortem jazdy. Natomiast absolutnie nie jest to wolne auto i z pedałem w podłogę pozwala bardzo sprawnie wyprzedzać. Inna sprawa, że staram się nie używać tej funkcji zbyt często.

Tylko nie mogę zobaczyć tych magicznie niskich spalań i kosmicznie dużych przebiegów na 1 baku prezentowanych w wielu filmach o hybrydzie. Nie wiem po co tak wciskać kit ludziom. I tak się sprzeda bo kto ma kupić S-maxa to go kupi.
W końcu ciekawe porównanie 1:1, ze wszystkim się zgadzam, poza spalaniem 10.5. Nigdy do tego nie dobiłem. Z rowerem na dachu i 4 na haku, co prawda po S'ce, 130km/h na tempomacie, średnia 120 i wyszło do 8l. Co prawda to było na letnich, a na zimowych Nokianach mam wrażenie, że pali nieco więcej.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2023, 12:28   #125
StStS
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-05-2012
Model: S-Max Vignale
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2022
Postów: 54
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał galloper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gośc jechał w korkach testowo po Warszawie i dopiero po godzinie osiągnął odpowiednią temperaturę.
Ale takie częste (znacznie częstsze przy wyższej tempaturze zewnętrznej) wyłaczanie silnika spalinowego to typowe dla każdej hybrydy. Prawdziwy problem też typowy dla każdej hybrydy to efekt przenikania nieodparowanej wody z tłoków do oleju, co powoduje, że ten sie rozcieńcza.
Pytanie zatem, co gorsze: wlec się korku i mieć włączony silnik, który i tak pracuje na zbyt zimnym oleju, czy mieć ten silnik włączony rzadziej, ale za to pod większym obciążeniem, choćby z powodu ładowania akumulatora trakcyjnego. Sam nie wiem, ale zapewne częstsza wymiana oleju jest dobrym pomysłem.

Cytat:
Napisał Danillo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja dziś odebrałem starego Bi-turbo z serwisu więc mam bezpośrednie porównanie diesel vs. hybryda.
Fajne porównanie, sam mocno zastanawiałem się nad używką biturbo, ale w sumie z PL nie było, a z DE były droższe niż nowa hybryda. Zwłaszcza, że chciałem Vignale, a nie ST line. Chyba dobrze wybrałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
StStS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2023, 08:55   #126
jagred
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-08-2015
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2015
Postów: 196
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Akcja serwisowa 22C19, dotycząca złego wskazania spalania komputera pokładowego
A co trzeba zrobic zeby to zrobili?
Mam auto z rocznika 2022, i działa tak, ze poziom paliwa jest wyswietlany ok, ale jak dojdzie do rezerwy, to wyswietla na pomaranczowo ze zostalo 80 km, i co 100m spada o 1 km. Wiec po 8 km wyswietla juz 0.
Tez tak macie?
jagred jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2023, 18:54   #127
DjDario79
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 30-05-2017
Skąd: Rybnik
Model: Ford Kuga
Silnik: 1.5 EB 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 36
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał Danillo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spalanie: mam trochę mało danych po przejechaniu hybrydą ledwie 1500 km z czego większośc w trasie. Ale potwierdza się to o czym piszą: na trasie spalanie będzie wyższe w hybrydzie. Autostrada 140 km/h z boxem na dachu i pasażerami to 10,5 litra. Diesel byłby w okolicy 8 litrów. Miasto hybryda ok. 7,5 litra a biturbo ok. 13 litrów.
Tydzień temu jechałem w 5 osób trasą nad morze moją Kugą 1.5 EB, bagażnik pełny po sufit. A4 i S3 ze Śląska nad morze, prędkość stale na poziomie 150-160 km/h i Kuga wg komputera wciągła 10,7 l benzyny. Czyli hybrydowy s-max w takich warunkach wypije mniej więcej tyle samo? To chyba i tak nieźle jak na tak duży i ciężki samochód.

Pytanie do osób które mają hybrydą przejechane kilka czy kilkanaście tysięcy km. Jakie średnie spalanie przez ten okres uzyskaliście w hybrydowym s-maxie ?

PS. Taka Ciekawostka, jako że rozmawiałem z kilkoma dilerami Forda, wychodzi na to że będą mieli jeszcze małe dostawy S-Maxa w hybrydzie jeszcze z rocznikiem produkcji 2023. Terminy odbioru okolice marca, czyli to będą pewnie te z końcówki produkcji. Cena za dopasionego Titanium z panoramą, pakietem X etc. w okolicy 198 tys. zł.
DjDario79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2023, 19:11   #128
jagred
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-08-2015
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2015
Postów: 196
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał DjDario79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie do osób które mają hybrydą przejechane kilka czy kilkanaście tysięcy km. Jakie średnie spalanie przez ten okres uzyskaliście w hybrydowym s-maxie ?
Jak kupilem swoj we wrzesniu zresetowalem komputer i przejechalem 7 tys km.
Wiekszosc po miescie i okolicach, bardzo malo autostrad.
Srednie spalanie od wrzesnia to 6.7 (troche wzroslo jak mrozy przyszly)
jagred jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2023, 19:35   #129
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał jagred Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co trzeba zrobic zeby to zrobili?
Mam auto z rocznika 2022, i działa tak, ze poziom paliwa jest wyswietlany ok, ale jak dojdzie do rezerwy, to wyswietla na pomaranczowo ze zostalo 80 km, i co 100m spada o 1 km. Wiec po 8 km wyswietla juz 0.
Tez tak macie?
Sprawdź w apce, czy Ci się należy. Mój ma, ale wiem, że nie każdy z tego rocznika ma.

Cytat:
Napisał DjDario79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tydzień temu jechałem w 5 osób trasą nad morze moją Kugą 1.5 EB, bagażnik pełny po sufit. A4 i S3 ze Śląska nad morze, prędkość stale na poziomie 150-160 km/h i Kuga wg komputera wciągła 10,7 l benzyny. Czyli hybrydowy s-max w takich warunkach wypije mniej więcej tyle samo? To chyba i tak nieźle jak na tak duży i ciężki samochód.

Pytanie do osób które mają hybrydą przejechane kilka czy kilkanaście tysięcy km. Jakie średnie spalanie przez ten okres uzyskaliście w hybrydowym s-maxie ?

PS. Taka Ciekawostka, jako że rozmawiałem z kilkoma dilerami Forda, wychodzi na to że będą mieli jeszcze małe dostawy S-Maxa w hybrydzie jeszcze z rocznikiem produkcji 2023. Terminy odbioru okolice marca, czyli to będą pewnie te z końcówki produkcji. Cena za dopasionego Titanium z panoramą, pakietem X etc. w okolicy 198 tys. zł.
Mój pokazuje w okolicach 7l z dłuższego dystansu, ale myślę, że tak 70-80% to trasa z różnym, różniastym obciążeniem samochodu.
Też mój sprzedawca ma jedną hybrydę - więc jak ktoś chętny na dobrą cenę i sprzedawcę niech da znać.
PS. Mój nie ma co prawda panoramy, ale jest 7os., co w sumie wychodzi na to samo, ale cena była wyraźnie niższa od tego co mówisz. I jak brałem Titanium to na ST-Line miałem ofertę -10k tego co Ty piszesz teraz o Titanium X.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2023, 10:18   #130
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Przyznaję, że z tym spaleniem 10,5 to się mogłem zagalopować. Patrzyłem na wskaźnik chwilowego zużycia w czasie jazdy ze stała prędkością po raczej równej nawierzchni i tyle pokazywał ale faktem jest, ze nie sprawdziłem średniego zużycia w całego odcinka.
Wciąż przy pełnym po brzegi aucie z boxem z nartami to jest przyzwoity wynik.

Mam pytanie do posiadaczy Vignale w hybrydzie- jak u Was jest realizowany Active Noise Control - gdzie są mikrofony od niego? W dieslu miałem nad głowa kierowcy i pasażera na podsufitce. Teraz nie mam tam nic.
Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.