Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2015, 14:25   #1
Puter
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-02-2015
Skąd: Mysłowice
Model: S-max
Silnik: 140km 2.0 TDcI
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Brak dopływu paliwa, puste przewody paliwowe

Cześć na forum jestem nowy ponieważ zwykle jakoś sobie radziłem z naszymi samochodami. Mam nadzieję że Brać Fordowska spisze się tak samo jak Mazdowska ponieważ posiadam też mazdę 6 a wspomniany S-max w zasadzie jest samochodem rodzinnym. Starczy już może o mnie przejdę do tematu.

Ford S-max 2007 2.0 TDcI 140km

Problem:
Brak dopływu paliwa, puste przewody paliwowe. Po odpaleniu na plaka przewody powoli wypełniają się paliwem (około 1 min pracy na plaku)sporo bąbelków powietrza w przewodach kiedy paliwo już dochodzi do silnika.

Zrobione:

Wymieniony filtr paliwa, odpowietrzony układ, po odpaleniu na plaka
samochód zrobił małą trasę około 20km celem sprawdzenia. Podczas jazdy nie stwierdzam żadnych ubytków mocy i złej pracy silnika.

Moje pytania:

Gdzie znajduje się pompa paliwa? (jeden z mechaników powiedział nam, że przy baku pod siedzeniami pasażerów jednak po odkręceniu siedzeń i zdjęciu wykładziny nic tam nie znalazłem)
Jak sprawdzić czy pompa paliwa pracuje prawidłowo?
Może miał ktoś podobny problem proszę napisać jak sobie z nim poradził.

Puter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2015, 14:29   #2
Pitsmax
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2013
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Układ paliwowy/Pompa paliwa -Problemy

W tym modelu jest tylko pompa ssaco-tlaczaca wysokiego cisnienia podajacz paliwo bezposrednio na szyne paliwowa... czyli ta za filtem paliwa, brak pompy w baku...
Pitsmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2015, 15:20   #3
Puter
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-02-2015
Skąd: Mysłowice
Model: S-max
Silnik: 140km 2.0 TDcI
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Układ paliwowy/Pompa paliwa -Problemy

Dzięki. Da się ją regenerować czy raczej tylko wymiana zostaje?
Puter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2015, 16:02   #4
janek001
Zablokowany
 
Imię: janek
Zarejestrowany: 03-08-2012
Skąd: wrocław
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008 136km
Postów: 374
Domyślnie Odp: Układ paliwowy/Pompa paliwa -Problemy

wymiń wszystkie oringi na przewodach paliwowych , markowy filtr paliwa
janek001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2015, 12:46   #5
Puter
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-02-2015
Skąd: Mysłowice
Model: S-max
Silnik: 140km 2.0 TDcI
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Układ paliwowy/Pompa paliwa -Problemy

Cześć witam ponownie. Udało mi się zlokalizować źródło problemu z zapowietrzaniem (jak się okazało) układu paliwowego. Zgodnie z radami kolegi powyżej wymieniłem uszczelkę w obudowie filtra, jednak małe oringi w wężach paliwowych i w obudowie są niewymienne. Po tej wymianie i odpaleniu samochodu z pomocą plaka nadal w przewodach paliwowych pojawiało się powietrze. Jednak kiedy zgasiłem samochód usłyszałem bardzo cichy szelest (uchodzącego lub zasysanego powietrza) stwierdziłem że w układzie musi być jakaś nieszczelność, jednak żadnego wycieku nie było widać. Setny raz przebadałem przewody paliwowe i okazało się, że w jednym z nich jest mikropęknięcie. Wymieniłem przewód paliwowy i wszystko jest ok. Ważna informacja dla innych użytkowników. W związku z wytwarzanym podciśnieniem w przewodach z jednej strony przez pompę, z drugiej przez właściwości fizyczne i umiejscowienie baku poniżej silnika może nie wystąpić wyciek z pękniętego (delikatnie) przewodu paliwowego. Do układu zasysane jest powietrze jednak paliwo z węża się nie wylewa. Zanim zlokalizowałem tą usterkę minęło sporo czasu i nerwów. Myślałem już nawet że mam pompę do wymiany. Zanim cokolwiek rozkręcicie w silniku sprawdźcie dobrze szczelność układu. Dziękuję za pomoc innym użytkownikom forum, jeśli ktoś ma podobny problem proszę pisać chętnie coś doradzę.

Ps. Jeśli ktoś mógłby zmienić tytuł tematu na odpowiedni do zadanego problemu to bardzo proszę to uczynić ja niestety nie potrafię odszukać takiej opcji.
Puter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2015, 09:54   #6
nimar80
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Brak dopływu paliwa, puste przewody paliwowe

Mam ten sam problem w s max z 2011 2,0 tdci 163km, szukam i nie mogę znaleźć nieszczelności, pojawiają się niewielkie pęcherzyki powietrza za filtrem paliwa ( przezroczysty przewód ). Filtr, oringi już wymienione. Możesz kolego powiedzieć na którym przewodzie miałeś nieszczelność? U mnie przy szybszej jeździe dodatkowo wyskakuje błąd P0093 i P0094 - niskie ciśnienie paliwa. Może ktoś wie gdzie szukać nieszczelności? Z odpalaniem, dynamiką nie ma problemu. dzięki za podpowiedzi
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2015, 22:21   #7
bobanr
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 22-08-2011
Model: S-max
Silnik: został tylko 2.5 FHEV
Rocznik: 2022
Postów: 412
Domyślnie Odp: Brak dopływu paliwa, puste przewody paliwowe

W 90% przypadków nieszczelność jest związana ze złym montażem filtra paliwa. Przerabiałem ten sam temat i nie informując o niczym obsługi po wymianie filtra pęcherzyki przestały się pojawiać.
__________________
{[]}
było MK4 jest S-Max po raz drugi
bobanr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2015, 17:36   #8
Sdamian6
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 18-01-2013
Skąd: Łódź, Przysucha
Model: Mondeo MK3, Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 115km, 2.0TDCI 115KM
Rocznik: 2004,2012
Postów: 24
Domyślnie Odp: Brak dopływu paliwa, puste przewody paliwowe

Też mam podobny problem w Mondeo 2011r 2.0 tdci. Wyskakuje błąd p0094 i p0093. Filtr wymieniony i nie pomogło. W aucie dziś robiłem chipa.Przed chipem auto nie traciło mocy. Po chipie czasami sie zamula i częściej wyskakuje usterka silnika.
Sdamian6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2015, 10:55   #9
nimar80
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Brak dopływu paliwa, puste przewody paliwowe

Cytat:
Napisał bobanr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W 90% przypadków nieszczelność jest związana ze złym montażem filtra paliwa. Przerabiałem ten sam temat i nie informując o niczym obsługi po wymianie filtra pęcherzyki przestały się pojawiać.
9


Ja wymieniałem juz dwa razy filtr z oringami, nawet obudowe filtra , bo w serwisie stwierdzono zerwaną jedną z czterech śrub obudowy (100 pln z allegro w serwisie 650 chcieli za część) i dalej bez efektu. Powietrze- pęcherzyki jak były tak są. Auto w serwisie ASO stało 3 dni i bez efektu.
Macie może jakieś sugestie gdzie dalej szukać przyczyny?
Podobno jest chłodniczka która służy do wymiany temperaty paliwa między zimnym paliwem z baku a powrotem z silnika, może tam jest nieszczelność, ktoś wie może gdzie ona jest? Lub miał podobne problemy.

Bump:
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2016, 14:27   #10
kewcio
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-05-2011
Skąd: Łódź
Model: s-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 21
Domyślnie Odp: Brak dopływu paliwa, puste przewody paliwowe

Witam,
mam podobny problem z pojawiającymi się pęcherzykami powietrza w przewodzie za filtrem paliwa (przeźroczysty przewód). Mechanik wymienił filtr paliwa i sprawdził przewody - niby wszystko OK.
Ale nieraz mam problemy z odpaleniem auta. Możecie powiedzieć dokładnie co sprawdzić i gdzie. Czy na szybko złączkach na obudowie filtra są oringi, które można (należy) wymienić ?
kewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
pompa paliwowa


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.