Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-05-2014, 21:28   #31
MasterCogito
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 04-04-2014
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 12.2011
Postów: 28
Domyślnie Odp: Usterki rolety okna dachowego po lifcie

Cytat:
Napisał Palek_PL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...] Fabryczna zdemontowałem i [...]
A jak się do tego zabrałeś? Nie chciałbym wymieniać dodatkowo podsufitki, po ewentualnym uszkodzeniu, lub, co gorsza, szyby dachowej (puk! puk! puk!). Mam lekką alergię na nowe, nierozpoznane jeszcze prace naprawcze, więc jeśli masz jakiś "patent" na demontaż rolety - podziel się nim!
Za co z góry dzięki!

MasterCogito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2014, 21:58   #32
Palek_PL
ford::advanced
 
Avatar Palek_PL
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Model: Smax
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 338
Domyślnie Odp: Usterki rolety okna dachowego po lifcie

Witam . sprawę prowadził szwagier a ja mu nie przeszkadzalem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Trzeba zdemontowa podsufitke a aby tego dokonac to musialem przede wszystkim wyjac kratę homologacyjna , uszczelki i bodajże boczki plastikowe.Szyby solara nie uszkodzisz bo mechanizm rolety jest nizej dokrecany dk karoserii.aha najwaniejzze to demontaz lustra wstecznego.trzeba je delikatnie rozkręcić bo mozna łatwo przerwać taśmę zasilająca ledy kabinowe. szwagrowi zajeło godzine ale on "siedzi" w autach.pzdr.
Palek_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2014, 20:28   #33
Szprytny
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-05-2011
Skąd: 3City
Model: Fordy
Silnik: różne
Rocznik: różne
Postów: 16
Domyślnie Panorama dach nie roleta zakleszczyła się ktoś przerabiał temat?

Witam,

czy ktoś przerabiał temat rolety panorama dachu w s-maxie po lifcie?
roleta nie nawija się na rolkę tylko zakleszcza i ani w jedną ani w drugą strone nie rusza.
__________________
Regulamin $ 23
PS: Zgoda ci wygasła.
Szprytny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2014, 19:21   #34
pawel2m
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Kraków
Model: S MAX II Titanium 4x4 180 Aut
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 284
Domyślnie Odp: Panorama dach nie roleta zakleszczyła się ktoś przerabiał temat?

Cytat:
Napisał Szprytny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

czy ktoś przerabiał temat rolety panorama dachu w s-maxie po lifcie?
roleta nie nawija się na rolkę tylko zakleszcza i ani w jedną ani w drugą strone nie rusza.
Było już o tym na forum, poszukaj.
__________________
_
pawel2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2017, 17:43   #35
mati102
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 02-08-2016
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: vw passat
Silnik: TDI 2.0 170 KM DSG
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Wciągnięta roleta od dachu panoramicznego

Witam, w smax 2012r została Wciągnięta roleta od dachu panoramicznego - jaki koszt naprawy tego ? ewentualnie czy jest jakiś sposób żeby samemu sobie z tym poradzić? Zdarzyło się już to komuś może?
mati102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2018, 19:15   #36
gumalew
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2017
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 Duratorq TDCi 163 KM
Rocznik: 2012
Postów: 16
Domyślnie Odp: Roleta dachowa - demontaz

Cytat:
Napisał Palek_PL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ASO wroclawskie polmotors i germaz nie podejma sie naciagniecia.tylko wymiana na nowa.ja bede probowal naciagnac.zrobie relacje co i jak...pzdr!
Hej
Trochę czasu już minęło od Twojej wypowiedzi, ale chciałbym się zapytać czy udało Ci się naprawić roletę i w jaki sposób?
gumalew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2018, 23:21   #37
robison
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 23-02-2014
Skąd: Swarzędz
Model: s-max/Escape
Silnik: 2,0 203 KM /2,0 240 KM
Rocznik: 2014/2019
Postów: 4
Domyślnie Roleta przeciwsłoneczna dachu

Witam!
Mam s-maksa 2014r po lifcie.
ROLETA przeciwsłoneczna dachu !!!!! Pasmo nieszczęść 3 razy naprawiałem wypada z prowadnic, najprawdopodobnie po dotknęciu materiału jak jest rozwinięta. Wtedy z jednej lub dwócch stron (prowadnic) wysuwa się materiał. Byłem w asso Bemo Motrs! Mają to gdzieś tylko wymiana całej, niestety tylko taką żłozyli propozycję. Znalazłem warsztat zajmujący się tapicerką samochodową (Swarzędz k. Poznania) i to naprawili za 250 zł za pierwszym razem za 350 za drugim. Tapicer powiedział że materiał w rolecie na swoich krawędziach nie ma żadnego np. przeszycia i nie trzyma się przez to w prowadnicy. Dlatego po dotknęciu materiału wysuwa się z prowadnicy i przy zwijaniu następuje wkręcenie się w system naciągu. Można powiedzieć że niedoróbka fabryczna lub błąd konstrujcyjny. NE WIEM CO Z TYM ZROBIĆ? Nie będę przecież raz na kwartał demontował rolety za +- 300 PLN! :-(
robison jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2018, 09:45   #38
sebku
ford::beginner
 
Imię: Sebku
Zarejestrowany: 01-08-2013
Skąd: WWL
Model: S-Max
Silnik: już sam nie wiem
Rocznik: after face lift
Postów: 16
Domyślnie Odp: Panorama dach nie roleta zakleszczyła się ktoś przerabiał temat?

Mam ten sam problem i już porwany materiał rolety, lipa totalna.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to realizację pomysłu tego tapicera, który Ci to już kilka razy naprawiał. Jak wie co trzeba zrobić (przeszycie na krawędziach), to może zapytaj go czy jak byśmy zebrali więcej osób z forum to nie podjąłby się tematu i rozwiązał problem. Więcej osób to i kasa większa, może się zdecyduje. Musiałby mieć tylko rozebraną roletę do testów.
sebku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 08:37   #39
robsonlbn
ford::beginner
 
Avatar robsonlbn
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 28-08-2018
Skąd: Poznań
Model: S-max Platinium X
Silnik: 2.2TDCi 238KM by Tuneforce
Rocznik: 10.2013
Postów: 9
Domyślnie Odp: Roleta przeciwsłoneczna dachu

Cytat:
Napisał robison Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam!
Mam s-maksa 2014r po lifcie.
ROLETA przeciwsłoneczna dachu !!!!! Pasmo nieszczęść 3 razy naprawiałem wypada z prowadnic, najprawdopodobnie po dotknęciu materiału jak jest rozwinięta. Wtedy z jednej lub dwócch stron (prowadnic) wysuwa się materiał. Byłem w asso Bemo Motrs! Mają to gdzieś tylko wymiana całej, niestety tylko taką żłozyli propozycję. Znalazłem warsztat zajmujący się tapicerką samochodową (Swarzędz k. Poznania) i to naprawili za 250 zł za pierwszym razem za 350 za drugim. Tapicer powiedział że materiał w rolecie na swoich krawędziach nie ma żadnego np. przeszycia i nie trzyma się przez to w prowadnicy. Dlatego po dotknęciu materiału wysuwa się z prowadnicy i przy zwijaniu następuje wkręcenie się w system naciągu. Można powiedzieć że niedoróbka fabryczna lub błąd konstrujcyjny. NE WIEM CO Z TYM ZROBIĆ? Nie będę przecież raz na kwartał demontował rolety za +- 300 PLN! :-(
Hej, możesz podać namiary na tego mechanika ze Swarzędza?

Ostatnio edytowane przez robsonlbn ; 18-09-2018 o 08:37 Powód: błąd
robsonlbn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2019, 18:55   #40
robison
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 23-02-2014
Skąd: Swarzędz
Model: s-max/Escape
Silnik: 2,0 203 KM /2,0 240 KM
Rocznik: 2014/2019
Postów: 4
Domyślnie Odp: Panorama dach nie roleta zakleszczyła się ktoś przerabiał temat?

To jest na myjni za przystankiem wiza wi Lidla w Swarzędzu.
robison jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.