Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-03-2018, 21:02   #21
Marek790414
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 20-11-2017
Skąd: Dd
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2013
Postów: 5
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

Witam


mam pytanko bo ostatnio stwierdzono u mnie najprawdopodobniej pęknięty kolektor wydechowy w Fordzie Galaxy 2.0 Ecoboost 2013r. U mnie to się objawia błędem P2178(zbyt bogata mieszanka), dość dużym spalaniem (przynajmniej wydaje mi się że to od tego) oraz wydobywaniem się spalin z komory silnika, czasem nawet odczuwalne spaliny wewnątrz auta.
Mocno się zastanawiam nad wymianą kolektora na żeliwny macie może jakieś doświadczenia z taką wymianą, na pewno to wychodzi taniej niż cały oryginalny zestaw (ok 4000 PLN), pytanie jak się sprawuje w praktyce podmieniony kolektor z turbiną.

Marek790414 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2018, 19:36   #22
Dudi_81
ford::advanced
 
Avatar Dudi_81
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-07-2015
Skąd: Nadolice Wielkie
Model: Audi Q5 Quattro
Silnik: 2.0 TFSI 320KM
Rocznik: 2018
Postów: 274
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

Na pewno da się razem zmontować, z pełną regeneracją wychodzi o połowę taniej niż to co napisałeś. Niestety żeby ocenić sprawowanie się to jeszcze za mało przejechałem, około 2 tys km.
Ostatnio pan od turbin pytał gdzie kupowałem, bo ma kolejne zapytania o regenerację, więc skoro chce to montować to chyba przyzwoicie wykonane.
__________________

Ostatnio edytowane przez Dudi_81 ; 08-03-2018 o 19:42
Dudi_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2018, 07:11   #23
Marek790414
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 20-11-2017
Skąd: Dd
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2013
Postów: 5
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

Wczoraj również u mnie w aucie został zamontowany nowy zestaw turbo z kolektorem żeliwny. Zobaczymy jak się będzie sprawował. Narazie zrobiłem jakies 100 wydaje mi się że zaczyna mniej palić i nie śmierdzi spalinami w kabinie podczas postoju, jak to miało miejsce wcześniej.
Jak u Ciebie było ze spalaniem przy pięknem kolektorze, zauważyłeś jakieś zmiany bo ja miałem spalanie na poziomie 14 litrów w ruchu miejskim?
Marek790414 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2018, 07:37   #24
Dudi_81
ford::advanced
 
Avatar Dudi_81
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-07-2015
Skąd: Nadolice Wielkie
Model: Audi Q5 Quattro
Silnik: 2.0 TFSI 320KM
Rocznik: 2018
Postów: 274
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

Na początku też mi się wydawało że mam mniejsze spalanie, ale później zacząłem testować turbninę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przy budzie galaxy 14 w mieście to raczej w miarę normalny wynik. Ja dopiero będę miał odniesienie na letnich kołach i przy bardziej stabilnych warunkach pogodowych.
__________________
Dudi_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2018, 21:42   #25
nawiiwan
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 26-09-2017
Skąd: Wrocław
Model: SMAX
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

Witajcie.
Miałem to samo, tzn.
Pacjent: S-Max ecoboost 2.0, 240KM, 2011 rok, automat
Objawy: jadąc ponad 100km/h i próbując maksymalnie przyspieszyć (pedał przyspieszenia do podłogi) auto zaczyna przyspieszać i po 20-30km/h więcej od prędkości początkowej nagle przestaje przyspieszać i pojawia się błąd P132B.

Diagnoza (Ford Germaz Wrocław, Turboserwis Klimasa Wrocław) - turbina do wymiany, dodatkowo na Klimasa oddali mi kawałek blaszki (ok 2x2cm) który wyjęli z katalizatora i zidentyfikowali jako kawałek kolektora.

Turbina która uległa uszkodzeniu:
BorgWarner
BG9E-6K682-AC
BW nr: 53039700238
turbina_01.jpg
tabliczka.jpg

Pęknięcia podobne do tych które są już w tym wątku:
-kolektor (wydech z jednego z cylindrów)
-pod wastegate
-obudowa
kolektor_pekniecie.jpg
wastegate.jpg
obudowa_pekniecie.jpg

Ponieważ diagnoza (tzn. wyrok) był tylko jeden - wymiana (bez szans na regenerację) to zdecydowałem się na usługę (robocizna + części) w Germaz Wrocław za jedyne 5700zł + diagnoza ok 200zł.

Nowa turbina to: AG9N6K682AN

Pozdrawiam.
Maciek

Ostatnio edytowane przez nawiiwan ; 14-08-2018 o 08:38
nawiiwan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2018, 13:33   #26
max5334
ford::amateur
 
Imię: waldemar
Zarejestrowany: 02-06-2016
Skąd: Praszka
Model: ford S Max EB 240km
Silnik: 2.0l benzyna
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

Witam
Auto kupiłem pół roku temu z przebiegiem 230tys.(serwisowane) teraz ma 240tys. i mam podobną sytuację jak Maciek taki sam rocznik i silnik 2,0 ecobost 245 Km stracił moc i do tego cieknie olej(mocno po nagrzaniu) ze skrzyni biegów.Jestem teraz w kropce ponieważ chciałbym to auto zawieść do uszczelnienia skrzyni , ale powiedziano mi, że trzeba odzyskać moc w aucie ( czyli turbo ) czyli wszystkie plagi egipskie spadły na mnie.Może ktoś coś poradzi od czego zacząć Kody błedu P132B i P123A wykasowane ,ale nic to nie dało
Waldek
max5334 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2018, 15:51   #27
nawiiwan
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 26-09-2017
Skąd: Wrocław
Model: SMAX
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

Witaj.
U mnie cała zabawa związana z turbiną trwała około miesiąca.
Miałem oczywiście etap rozmyślań/marzeń "a może to tylko wężyk albo zawór pierburg"... za 300-500zł
Potem miałem marzenia, że może wystarczy regeneracja za 1000zł.

Więc na podstawie moich doświadczeń, materiałów z sieci, diagnozy własnej oraz w serwisach mogę polecić abyś podjechał do ASO na diagnozę i wycenę całości (turbina, wycieki...)
Poproś o rabat, myślę, że otrzymasz 10-15%.

Patrząc na moją fakturę (z rabatem) wygląda to tak, że zapłaciłem:
-robocizna: 700zł
-turbina: 3750zł
-reszta części (uszczelki, wężyki, śruby, nakrętki): 1250zł
-diagnostyka: 200zł

Zdecyduj czy robisz w ASO - główna zaleta ASO to, że masz dwa lata gwarancji na całość.
Jeżeli robisz poza ASO to robocizna będzie kosztować mniej, turbina to zależy (albo serwis kupi w ASO albo możesz szukać na allegro/aliexpress)... dla mnie główna wada poza ASO jest taka, że w razie problemu dowiedziałem się, że "my gwarantujemy, że jest dobrze zamontowane więc turbinę trzeba będzie oddać do sprzedawcy" i ten zwrot "trzeba będzie oddać" jest jak "trzeba by posprzątać mieszkanie"... czyli kto ma to zrobić i kto ma zapłacić za ponowny montaż itp. itd. i te pytania pozostały bez odpowiedzi.

W moim przypadku serwis turbin proponował taką samą cenę sumaryczną z z osobnymi gwarancjami więc wróciłem do ASO.

W serwisie turbin mechanik ostrzegał mnie przed tym abym nie jeździł autem do czasu naprawy turbiny. Nie do końca rozumiem o co chodziło ale wspominał mniej więcej, że jak turbina popęka bardziej i olej pójdzie w miejsce gdzie go nie powinno być to remont silnika... więc odstawiłem auto i czekało na ASO.

Może skorzystaj z gwarancji na auto?
Jeżeli kupiłeś auto za granicą to gwarancja sprzedawcy. Jeżeli w PL to gwarancja sprzedawcy lub dochodzenie czy sprzedawca prywatny wiedział ale "zapomniał powiedzieć"... może coś wyciągniesz.

Powodzenia w naprawie.

Pochwal się jak już zrobisz aby było dla potomnych czytających to forum.

Maciek
nawiiwan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2018, 23:14   #28
Dudi_81
ford::advanced
 
Avatar Dudi_81
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-07-2015
Skąd: Nadolice Wielkie
Model: Audi Q5 Quattro
Silnik: 2.0 TFSI 320KM
Rocznik: 2018
Postów: 274
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

Współczucia kolego @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . To samo przerabiałem. Tylko u Ciebie chociaż przebieg słuszny. Ja te usterki miałem poniżej 100 tys.
Poza ASO też można naprawić z gwarancją. W moim przypadku mechanik dostarczył turbinę do regeneracji do punktu z którym cały czas współpracuję. Na wszystko mam faktury.
Dodatkowo kolektor żeliwny z aliexpress, żeby usterka nie powtórzyła się.
Jeśli chodzi o taką "poskładaną" turbinę to nie ma obaw o wydajność. Sprawdziłem niedawno na hamowni i wyszło 224KM, czyli "normalnie" zaniżona seria.
__________________
Dudi_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2018, 13:28   #29
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

No i ja dołączam do grona obserwatorów błędu P132B. Jeszcze towarzyszył mi P0130 - Usterka w obwodzie HO2S11. (Sonda lambda przed katalizatorem). Na wszelki wypadek sonda wymieniona. Błędy wykasowane i nic się nie dzieje... przedmuchałem auto na odcinku ok 130 km, momentami z pełnymi możliwościami przyspieszenia i problemu nie ma. Ciekawe czy to cisza przed burzą...

U mnie jest jeszcze jedna kwestia, którą opisuję tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - delikatne szarpania na jałowym biegu. W momencie występowania szarpnięć skacze chwilowo ciśnienie na szynie paliwa... nie wiem czy w moim wypadku to powiązane kwestie czy zupelnie oddzielne.
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2018, 11:51   #30
tohaj
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 08-08-2018
Skąd: Wieliczka
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

W moim Galaxy 2.0 ecoboost rozleciał się kolektor wydechowy (90 000km). Ponieważ naprawa nie będzie należała do tanich chciałbym temat rozwiązać możliwie dobrze. Zastanawiam się nad wymiana kolektora na żeliwny. Czy możecie się pochwalić jak taka przeróbka się sprawuje? Miał ktoś jakies problemy? Ile kilometrów już przejechaliście?
tohaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.