Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-10-2017, 23:44   #11
Mario_
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Częstochowa
Model: GALAXY MK3
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 269
Domyślnie Odp: Pęknięta szyba ale jaka przyczyna??

To te NordGlass słabe jakościowo są?

Mario_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2017, 07:46   #12
galaktyczny
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-02-2012
Skąd: Katowice
Model: ford galaxy
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 32
Domyślnie Odp: Pęknięta szyba ale jaka przyczyna??

Tego nie powiedziałem, bo doświadczenia nie miałem z nimi. Opinie znam jedynie ze słyszenia, a te nie do końca muszą się pokrywać z prawdą. Są natomiast nieoryginalne, a często barwione na taki dziwny zielonkawy kolor. Warto o tym pamiętać i rozmawiać, by dali szybę czystą, bo się będzie odróżniać od reszty. Choć prawdę mówiąc nie jestem pewien, czy i ta czysta nie będzie miała innego odzienia niż oryginał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
galaktyczny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2017, 08:47   #13
maryan55
ford::average
 
Avatar maryan55
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: było 2.3 LPG / jest 2.0 TDCi
Rocznik: było 1998 / jest 2006
Postów: 53
Domyślnie Odp: Pęknięta szyba ale jaka przyczyna??

Ja rok temu wymieniałem z AC w ASO (oryginał Pilkington Ford). Cena z robocizną ponad 4 tyś! A o NordGlass też słyszałem że są kiepskie, szybko się rysują.
maryan55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2017, 08:59   #14
galaktyczny
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-02-2012
Skąd: Katowice
Model: ford galaxy
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 32
Domyślnie Odp: Pęknięta szyba ale jaka przyczyna??

Cytat:
Napisał maryan55 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cena z robocizną ponad 4 tyś! A o NordGlass też słyszałem że są kiepskie, szybko się rysują.
Też tak słyszałem i też wolałem wymienić w ASO. Na ile to prawda nie wiem, ale raz, że cena naprawy mnie nie obchodzi, bo to ubezpieczyciel płaci, a dwa - mam pewną szybę, która będzie współpracować z urządzeniami w moim aucie i nie będzie się odróżniała od innych. Zauważyłem jedynie, że poprzednia szyba szybciej się grzała niż ta obecna.
galaktyczny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2017, 09:14   #15
KRISSGALAXY
ford::average
 
Avatar KRISSGALAXY
 
Zarejestrowany: 24-06-2009
Skąd: CORK IRLANDIA KOLOBRZEG
Model: FORD GALAXY MK3
Silnik: 1,8 TDCI 125 KM GHIA
Rocznik: 2007
Postów: 90
Domyślnie Odp: Pęknięta szyba ale jaka przyczyna??

Cytat:
Napisał maryan55 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja rok temu wymieniałem z AC w ASO (oryginał Pilkington Ford). Cena z robocizną ponad 4 tyś! A o NordGlass też słyszałem że są kiepskie, szybko się rysują.
Jak dla mnie cena przerazajaca , czasem warto wykupic dodatkowe ubezpieczenie , ja w Irlandi ze znizkami 75% w AXA place 1000 e rocznie , nie wiem czy to duzo czy malo ale pakiet podstawowy zawiera autoholowanie , OC , coveruje jazde innymi autami i szyby , takze raz w roku moge wymienic szybe bez konsekwencji , a szczerze powiem ze dosc czesto wyłapuje kamyczka , wystarczy tylko telefon na infolinie i formulka , dnia tego o godz tej , tu i tam szyba w aucie otrzymala kamieniem od niezidentyfikowanego pojazdu i ulegla zniszczeniu , w 2 dni szyba wymieniona pod domem lub we wskazanym miejscu ale niestety na nord glass'a .
KRISSGALAXY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2017, 12:12   #16
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Pęknięta szyba ale jaka przyczyna??

Jest temat o nordglassach na forum. Właśnie je montują jak masz dodatkowe ubezpieczenie szyb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogólnie szybko pada w nich podgrzewanie.
Prócz ASO popytaj po zakładach co wymieniają(oczywiście nie w nordglass Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

We Wrocławiu do mondeo mk2 kilka lat temu oryginał podgrzewany kosztował nieco ponad 500zł plus montaż 100.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2017, 12:20   #17
Mario_
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Częstochowa
Model: GALAXY MK3
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 269
Domyślnie Odp: Pęknięta szyba ale jaka przyczyna??

Cytat:
Napisał galaktyczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tego nie powiedziałem, bo doświadczenia nie miałem z nimi. Opinie znam jedynie ze słyszenia, a te nie do końca muszą się pokrywać z prawdą. Są natomiast nieoryginalne, a często barwione na taki dziwny zielonkawy kolor. Warto o tym pamiętać i rozmawiać, by dali szybę czystą, bo się będzie odróżniać od reszty. Choć prawdę mówiąc nie jestem pewien, czy i ta czysta nie będzie miała innego odzienia niż oryginał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
JA akurat mam inny odcień bo mam z solarem bardziej pod fiolet pada coś takiego :-)
To was panowie zdziwię bo dzisiaj byłem w innym serwisie który montuje Pilkingtona i powiedział że również współpracuje z ubezpieczycielami i wstawia szyby Pilkingtona czasami bywa że Saint-Gobain. Więc warto wiedzieć w swoim mieście jakie firmy współpracują z ubezpieczycielami i jakie szyby montują :-)

Ostatnio edytowane przez Mario_ ; 13-10-2017 o 12:28
Mario_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2017, 12:25   #18
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Pęknięta szyba ale jaka przyczyna??

Cytat:
Napisał Mario_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
powiedział że również współpracuje z ubezpieczycielami i wstawia szyby i nie mówił o NordGlass.
Tylko pytanie z jakiego ubezpieczenia je wymienia.
Tu masz temat Darka ale kilka osób też potwierdza w innych tematach, że jest parcie na Nordglass
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą

Ostatnio edytowane przez Marek ; 13-10-2017 o 12:27
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2017, 16:54   #19
Przemekl100
ford::beginner
 
Imię: Przemyslaw
Zarejestrowany: 07-05-2017
Skąd: Duisburg
Model: Galaxy
Silnik: 2,2
Rocznik: 2013
Postów: 14
Domyślnie Odp: Pęknięta szyba ale jaka przyczyna??

Nordglass to szajs rozwozilem szyby do karglass i wiem coś na ten temat

Bump: A nie wychodzi Ci czasami nigdzie ruda szmata?
Przemekl100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2017, 20:48   #20
Mario_
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Częstochowa
Model: GALAXY MK3
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 269
Domyślnie Odp: Pęknięta szyba ale jaka przyczyna??

Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko pytanie z jakiego ubezpieczenia je wymienia.
Tu masz temat Darka ale kilka osób też potwierdza w innych tematach, że jest parcie na Nordglass
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wspłópracuje z różnymi firmami przy mnie pokazywał papiery na PZU LINK 4 i coś jeszcze już nie pamiętam. Dzwoniłem jeszcze i potwierdził że tylko te wkładają i ze u mnie są dwie firmy oni i ta druga co tylko nordglass wkłada.
No oglądał moją szybę i rudej nie widać ale jak jest na aucie to nic nie wiadomo co pod nią się kryje :-)
Mario_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.