Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-02-2018, 18:53   #1
PajuTarnow
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-07-2016
Model: Tranzit
Silnik: 2,5D
Rocznik: 96
Postów: 29
Domyślnie Uszczelniacz wałka rozrządu 2'5d

Witam koledzy mam pytanie jak ma być nabity uszczelniacz simering walka rorzadu w osiolku robilem remot silnika i podcieka mi na nim i nie wiem jak ma byc nabity gleboko przydala by sie jakas fota lub ilustracja bo w książce nic nie ma na ten temat. Proszę o pomoc i o rozmiar simeringu może jest zly .

PajuTarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2018, 19:51   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Uszczelniacz wałka rozrządu 2'5d Transit

Wymiary:
Średnica wewn.47.6 mm
Średnica zewn. 66.7 mm
Wysokość 11.3 mm
Materiał: PTFE (polytetrafluoroethylene)

Nr: 1539754 (894F-6L270-BA)

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zdjęcia sklepowe pokazują simmering z włożoną tuleją prowadzącą, zapewniające prawidłowe wejście wargi na powierzchnię walcową.
Instrukcja serwisowa podaje radę nie dla ciebie - każą zmierzyć głębokość na jaką był wtłoczony stary simmering i na taką wcisnąć nowy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W manualu serwisowym jest też zdjęcie - ale niewyraźne. Natomiast w wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jest zamieszczony duży rysunek przekrojowy silnika, w załączniku zaznaczyłem w czerwonym kółku widoczny simmering (połówka). Oceniając razem zdjęcie z manuala i ten rysunek, mogę powiedzieć, że od górnej krawędzi otworu simmering wtłoczony jest na głębokość równą ok. połowy jego wysokości. Skoro ma wysokość 11,3, to myślę, że jeśli wciśniesz go na 5,5 mm będzie ok (odległość o krawędzi otworu do płaszczyzny zamykającej simmering). Warto użyć do tego celu (do wtłoczenia) stary simmering.
Zajrzyj do wątku, tam jest dwa razy większy ten rysunek przekrojowy niż tutaj w załączniku - lepiej widać simmering.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg silnik 2,5D.jpg (99.2 KB, 10 wyświetleń)
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 04-02-2018 o 20:22
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2018, 20:55   #3
PajuTarnow
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-07-2016
Model: Tranzit
Silnik: 2,5D
Rocznik: 96
Postów: 29
Domyślnie Re: Uszczelniacz wałka rozrządu 2'5d

Spoko by bylo jak bym zmierzyl ale wszystko zostalo umyte i nie widać jak gleboko kurde lipa mam książkę po polsku ta sama co podales w wątku . Podsylam fotke jak nabilem i chyba zle jest , bo cieknie kurde :/
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20180204_220510.jpg (95.6 KB, 17 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20180204_220051.jpg (90.9 KB, 15 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez PajuTarnow ; 04-02-2018 o 21:16 Powód: V
PajuTarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2018, 08:00   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Uszczelniacz wałka rozrządu 2'5d

Myślę, że ważne jest prawidłowe wejście simmeringu na tuleję dystansową. Trzeba używać tulei prowadzącej, bo na tulei jest rowek i warga simmeringu może się podwinąć lub ulec uszkodzeniu.
Simmering musi mieć prawidłowy "gwint" (tu prawy), tak by olej był odrzucany do wewnątrz przy obracającym się wałku.
Trzecia rzecz - czy olej u ciebie nie leci pomiędzy wałkiem i tuleją.

Czy kupiłeś markowy simmering, a nie jakiś "kartoflak"...

Tak myślę, czy nie lepiej byłoby wyjąć klin, wyciągnąć tuleję siedzącą na wałku (za rowek), wcisnąć simmering w pokrywę, z użyciem tulei montażowej z powrotem wcisnąć posmarowaną olejem tuleję dystansową na wałek, założyć klin (i koło). Wtedy simmering nie będzie przechodził przez rowek na tulei. Ale tu nie wiem, czy dałoby się wyciągnąć tuleję...

Głębokość osadzenia simmeringu na zdjęciu wg mnie jest prawidłowa.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 05-02-2018 o 08:07
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2018, 17:41   #5
PajuTarnow
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-07-2016
Model: Tranzit
Silnik: 2,5D
Rocznik: 96
Postów: 29
Domyślnie Re: Uszczelniacz wałka rozrządu 2'5d

Tuleje udalo mi sie wyciągnąć , i teraz sie zastanawiam kupilem oryginał simering z tuleja prowadzaca , i zakladac jak tu pytanie , zastanawiam sie bo szkoda kasy a o błąd nie problem .
PajuTarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2018, 20:09   #6
PajuTarnow
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-07-2016
Model: Tranzit
Silnik: 2,5D
Rocznik: 96
Postów: 29
Domyślnie Re: Uszczelniacz wałka rozrządu 2'5d

Robota zakonczona sukcesem , bez tuleji byla by duza lipa . Uszczelniacz na wałku rozrządu musi byc zdemontowany do montażu simeringa , wbija sie go wraz z tuleja prowadzoną . Pozniej starym simeringiem wbijamy nowy simering bez oleju i smaru tak jak pisze na opakowaniu , glebokosc wbicia rowna sie glebokoscia 11 mm. Plusik dla kolegi za podpowiedz o tym simeringu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PajuTarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2018, 17:58   #7
PajuTarnow
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-07-2016
Model: Tranzit
Silnik: 2,5D
Rocznik: 96
Postów: 29
Domyślnie Re: Uszczelniacz wałka rozrządu 2'5d

Witam, nie chce zakladac nowego tematu mam pytanie w ktora strone przyspiesza sie zaplon a w ktora strone sie opoznia , pompa bocha na 4 fasolki , bo silniczek klekocze metaliczne troszkę.
PajuTarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2018, 20:10   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Uszczelniacz wałka rozrządu 2'5d

Jeżeli obrócisz koło pasowe pompy - w stosunku do wałka pompy - w prawo (zgodnie ze wskazówkami zegara), to opóźnisz zapłon, zmniejszając kąt wyprzedzenia wtrysku.
Najlepiej to robić na zablokowanym wałku pompy, ale z odblokowanym wałkiem rozrządu i wałem korbowym (kołem zamachowym).
Cytat:
Napisał PajuTarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo silniczek klekocze metaliczne troszkę.
Nie wiem czy jesteś osłuchany z tymi silnikami - ale ich rechot przy depnięciu jest... mocny. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 07-02-2018 o 20:15
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2018, 05:20   #9
PajuTarnow
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-07-2016
Model: Tranzit
Silnik: 2,5D
Rocznik: 96
Postów: 29
Domyślnie Re: Uszczelniacz wałka rozrządu 2'5d

Rechot to wiem ze jest , ale jest trochę zamulony na gas . To zeby przyspieszyc to w lewo kolo zebate od rozrządu ?
PajuTarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2018, 08:19   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Re: Uszczelniacz wałka rozrządu 2'5d

Cytat:
Napisał PajuTarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To zeby przyspieszyc to w lewo kolo zebate od rozrządu ?
Co rozumiesz jako "w lewo koło od rozrządu"? Koło wałka rozrządu? Nie, nie...
W stosunku do wałka pompy obrót jej koła pasowego w lewo - przyspieszy zapłon.
Jak pisałem poprzednio - najlepiej tą operację wykonywać na zakołkowanym wałku pompy (dwuśrednicowym kołkiem) przy jej poluzowanym kole, reszta kół nie jest zakołkowana - i obracasz wszystko delikatnie w lewo tak jak uważasz za stosowne, potem dokręcasz śruby koła pompy wtryskowej.

Owszem - będzie żwawiej reagował na pedał gazu - ale na pewno będzie mocno głośniejszy. A na to przecież narzekasz.

Generalnie nie powinno się tak ustawiać rozrządu.
Prawdopodobnie masz uszkodzony przyspieszacz wtrysku w pompie (np. zatarty osadami). Sprawny reaguje nie tylko na obroty silnika, ale także na depnięcie w pedał gazu.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 08-02-2018 o 08:32
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.