Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-07-2007, 09:29   #11
LolleQ
ford::advanced
 
Avatar LolleQ
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 16-09-2006
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier Titanium
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 301
Domyślnie

Cytat:
Napisał icw
Witaj,

powiedz w jakiej wersji sa te wszystkie "bajery" mysle o autu do 40 000, jak bedzie z 5 000 wiecej to tez przejdzie, tylko sie zastanawiam czy warto inwestowac w wersje z "bajerami" czy moze lepiej kupic golasa a o rok młodszego??

mysle ze za 40 000 to kupie rocznik 2001 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam i dzieki za info

ps. gdyby sie trafil z takim wyposażeniem bo byloby super, prawde powiedziawszy nawet nie wiedzialem ze tyle bajerow moze miec to auteczko, tylko pytanko w jakiej wersji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z takim wyposażeniem to zapomnij o 40k za 2001 nawet. Ja brałbym starszego - ale w lepszym stanie i z wypasem. Wszystko zależy od tego, co się trafi - okazje się zdarzają.

__________________
Pozdrawiam
LolleQ, ZS
2017 Tourneo Connect 1.0EB Titanium, 2017 Fiesta mk8 1.0EB SYNC+
LolleQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2007, 09:37   #12
icw
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-07-2007
Postów: 3
Domyślnie

quote]Z takim wyposażeniem to zapomnij o 40k za 2001 nawet. Ja brałbym starszego - ale w lepszym stanie i z wypasem. Wszystko zależy od tego, co się trafi - okazje się zdarzają.[/quote]

a czego moge sie spodziewac za 40 000?? w standardzie jakie bajery sie trafiaja z 2001 rocznika??

myślalem tez o sprowadzeniu autka z niemiec, tam z 2001 ok 8500 - 9000 to juz fajne bryki sa do wziecia, ale to ze strony mobile.de oraz autoscout.de , a jak to naprawde wyglada.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

napewno kupie galaxego lub jedo odpowiednika seata lub wolkswagenka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z silnikiem diselka, a reszta to chyba bedzie przypadek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - oczywiście ze wskazaniem na galaxego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
icw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2007, 10:05   #13
LolleQ
ford::advanced
 
Avatar LolleQ
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 16-09-2006
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier Titanium
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 301
Domyślnie

Nie ma reguły co do wypasu, ceny i rocznika. Jeśli trafisz coś w rozsądnych pieniądzach i wyposażeniu to sprawdź - i nie warto żałować kasy na diagnostykę. Może za 40k coś z dobrym wyposażeniem się trafi, zapomniałem, że swojego kupowałem w zeszłym roku... poza tym to automat, więc i cena inna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeśli szukasz manuala to może taka cena być realną za dodatkowe bajery.
__________________
Pozdrawiam
LolleQ, ZS
2017 Tourneo Connect 1.0EB Titanium, 2017 Fiesta mk8 1.0EB SYNC+
LolleQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2007, 11:39   #14
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie

Trzeba szukać, pytac, oglądać, bo nie sztuka kupić golca. Patrz na deske i konsolę jak napisałem wcześniej wokół radia.
Autko za takie pieniądze to juz coś musi reprezentować, przyciemniane szyby, nawigacja, podwójna klima, MFA, elektr. szyby, bo jakoś w takim aucie nie wyobrażam sobie aby twoje dzieci, czy pasarzerowie z tyłu krecili korbami od szyb, no musisz przewidzieć z czym się chcesz ożenić na parę ładnych lat.

Tak w 80 % na rynku to golasy, tak połowa to już ma ESP, a ..........

Co tu gadać, chcesz miec fajną bryczkę, sama navi fabryczna np. MFD, to masz kolorowy duży ekran, oglądanie filmów DVD- opcja, mapy, odległości, prowadzenie głosowe i strzałkami w LCD - MFA /pełny FIS/ do celu, chodzi o komfort podrózowania i oczywiście pierwsze to bezpieczeństwo / tak że ten przynajmniej przycisk ESP na konsoli = OBOWIĄZKOWO

Pozdr.

[ Dodano: 2007-07-17, 12:48 ]
Cytat:
Napisał LolleQ
Nie ma reguły co do wypasu, ceny i rocznika. Jeśli trafisz coś w rozsądnych pieniądzach i wyposażeniu to sprawdź - i nie warto żałować kasy na diagnostykę. Może za 40k coś z dobrym wyposażeniem się trafi, zapomniałem, że swojego kupowałem w zeszłym roku... poza tym to automat, więc i cena inna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeśli szukasz manuala to może taka cena być realną za dodatkowe bajery.
Tylko manual 6 biegów, 1.9 TDI, żaden automat, tiptronik, mało tego że to więcej żre, ale awaryjność wyjątkowa, dlatego te autka z automatem sa dużo tańsze nawet do 10 tyś, rocznik 2001-2, zreszta zobaczyc można na Allegó..o, jest tego setki, moze tych trzech Sharan, Alhambra, Galaxy -ponad 1000 szt.

Jeśli można zasugerować markę to VW Sharan, Seat Alhambra, a dopiero póżniej Ford Galaxy, nie wiem czy nie podpadnę teraz adminowi .... forum w końcu tego ostatniego, ale tak to niestety realnie wygląda.
Ale się rozpisałem....
Pozdr
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2007, 12:39   #15
Patryk Muller
ford::average
 
Avatar Patryk Muller
 
Zarejestrowany: 14-01-2007
Skąd: Zbąszyń
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 89
Domyślnie

Stefano :fcp16 Pewnie gdybyś jeździł galaxy to kolejność byłaby odwrotna. Jak ci fordy nie pasują to po co yu piszesz. Mam galaxy z 2000 roku i nie narzekam. wszystko kwestią tego jak trafisz. Kastę mam starą,ale wolę dopracowany starszy model niż nowszy z usterkami. Co do wyposażenia to mam wersję ghia w automacie który na pzekór opiniom wogóle się nie psuje. auto od nowego ma prz. 215000.
Za te pieniądze szukaj dobrego wyposażenia, nie sztuka mieć młode auto z niczym.
__________________
enedelin
Patryk Muller jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2007, 12:57   #16
icw
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-07-2007
Postów: 3
Domyślnie

ja jednak mysle ze teoretycznie, im młodsze auto tym mnie awaryjne, oczywiscie znaczenie ma tu równiez duze przebieg autka

do chwili obecnej bujam sie fabcia która bajerami nie grzeszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dlatego tez moje pytania, czy warto w bajery inwestowac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy lepiej młodsze o mniejszym przebiegu auto, a moze przez to pewniejsze
icw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2007, 20:28   #17
LolleQ
ford::advanced
 
Avatar LolleQ
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 16-09-2006
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier Titanium
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 301
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefano
VW Sharan, Seat Alhambra, a dopiero póżniej Ford Galaxy
Eee... to akurat już dawno nieprawda. Każdy nowy samochód jest bardziej awaryjny od starszych - wiadomo, wzrasta stopień komplikacji konstrukcji więc i prawdopodobieństwo posypania czegoś. I czy to będzie VW, Ford czy MB - to się tyczy każdego. Legendarna niezawodność VW jest faktycznie "legendarna". Miałem Golfa III i VW już mieć nie chcę, zwłaszcza za ponure wnętrza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co do automatu i straszenia awaryjnością oraz wszelkimi kataklizmami to również legendy. Fakt: manual jest prostszą konstrukcją, ale prawidłowo użytkowany automat powinien manuala przeżyć. Inna sprawa to to, jaką strukturę ruchu przyszły nabywca przewiduje: więcej miasta czy trasy. Ja mam z tyłu korbki i może wolałbym elektrykę - ale szczerze mówiąc to jeśli chodzi o moją wygodę, to mi to powiewa :fcp2

[ Dodano: 2007-07-17, 21:30 ]
Cytat:
Napisał icw
ja jednak mysle ze teoretycznie, im młodsze auto tym mnie awaryjne
Zgadza się: teoretycznie. Najważniejszy jest stan samochodu a nie rocznik. Łatwiej trafić młodego truposza niż dojrzałą perełkę.
__________________
Pozdrawiam
LolleQ, ZS
2017 Tourneo Connect 1.0EB Titanium, 2017 Fiesta mk8 1.0EB SYNC+
LolleQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2007, 20:51   #18
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie

icw spokojnie podejdż do tematu , szukaj aż trafisz na swój egemzplarz , pośpiech nie wskazany ( ale w tym temacie nie bedę się rozwodził, bo o tym wiesz :fcp4 ) natomiast uważam , że lepiej jest kupić auto dobrze wyposazone ze wzglądu na to , że człowiek szybko się przyzwyczaja do luksusów, a jak kupisz uboższą wersję bedzie Ci niektórych rzeczy brakować. Na pewno część bedzie mozna dokupić ale wtedy koszty bedą duzo wyższe. Więc lepiej czasami dołożyc parę tysi i mieć full wypas :fcp14 np. w wersji GHIA
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2007, 22:49   #19
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie

Cytat:
Napisał Patryk Muller
Stefano :fcp16 Pewnie gdybyś jeździł galaxy to kolejność byłaby odwrotna. Jak ci fordy nie pasują to po co yu piszesz. Mam galaxy z 2000 roku i nie narzekam. wszystko kwestią tego jak trafisz. Kastę mam starą,ale wolę dopracowany starszy model niż nowszy z usterkami. Co do wyposażenia to mam wersję ghia w automacie który na pzekór opiniom wogóle się nie psuje. auto od nowego ma prz. 215000.
Za te pieniądze szukaj dobrego wyposażenia, nie sztuka mieć młode auto z niczym.
E tam, miałem tych fordów całkiem już sporo i jeszcze nawet jednego mam, ale nie moge na tym forum pisać o moich refleksjach na temat tej firmy, szczególnie jej blacharce, bo dostanę bana od admina.

Tak jakoś ostatnio tylko wlazłem na to forum w dział Galaxa, bo to krewniak mojego Shreka i to tyle,........... jak mnie stąd wyganiacie to mogę nie zaglądać, ale starałem sie pomóc w niejednej sprawie, nawet zyskałem dwa punkciki za pomoc, a tutaj taka wdzięczność, be........................więc. :607:

Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2007, 08:15   #20
Ryba77
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-03-2007
Skąd: Puławy
Model: Galaxy MK1
Silnik: 2.0B
Rocznik: 2000.01.28
Postów: 150
Domyślnie

Aja powiem tak: szukałem vana przez ponad rok czasu. Chciałem kupić w tdi albo 2.3B a kupiłem 2.0B z wystarczającym wypasem bo nie sztuka jest kupić bitka i rwać włosy z głowy, trzeba zachować sporo zimnej krwi. Na pewno tdi są bardziej eksploatowane.
Pozdrawiam.
Ryba77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.