Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-04-2016, 19:03   #1
Eoz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-01-2016
Model: Mondeo
Silnik: TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Telepie silnikiem, gaśnie [2.0 TDCi]

Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szukałem podobnych objawów na forum (na forach...), ale muszę niestety opisać swoją sytuację. Od około 100 kilometrów mam problem z mondziakiem, 2006 2.0 tdci. Jestem świeżo po kilku naprawach:
- czyszczenie wtrysków (bez wymiany zaworków i końcówek),
- wymiana czujnika położenia wału korbowego,
- wymiana pękniętej rury pod EGRem,
- "pobieżne" czyszczenie EGRa.

Czemu? Pęknięta rura to standard, ponadto samochód ciężko odpalał na rozgrzanym silniku i dymił na biało. Taniej było wymienić czujnik, ale pomogło dopiero czyszczenie wtrysków. Samochód odpala jak trzeba, dymu brak.

Pierwszego dnia samochód chodził na postoju ponad godzinę z włączonym max nawiewem (suszenie foteli). Dzisiaj przejechałem około 80km (z krótkim postojem pomiędzy) czuć było trzęsienie budą na postoju (trzęsienie, nie drganie). Do tego samochód często gaśnie po wciśnięciu sprzęgła i spadku obrotów do minimum, przy każdej prędkości. Trzęsienie silnika spada jak obroty wejdą na ponad 1000.

"Doturlałem" się kolejne 100km, przyspiesza w miarę normalnie, ale stawanie na światłach to zabawa gazem i redukcje (gaśnie tylko jak obroty spadną na samym sprzęgle). W trasie czuć lekkie wibracje, obrotomierz lekko się waha.


Sprawdziłem nową rurę pod EGRem, ale chyba jeszcze nie pękła. Kontrolka świec nie zapaliła się ani razu, kontrolka ładowania lub oleju też nie. Silnik nigdzie nie dymi, natomiast strasznie okresowo stuka jak wpadnie w wibracje, odłos dochodzi z okolicy napinacza. Dwumas póki co odhaczam, bo ani sprzęgło nie drga, ani nic nie bije przy wyłączaniu silnika, a drgania są tylko na biegu jałowym przy postoju.

Błędy póki co sprawdziłem tylko na komputerze podkładowym, zarówno przed i po odłaczeniu akumulatora brak jakichkolwiek.

Jutro postaram się wymienić koło pasowe z napinaczem (i tak miałem w planach), ale to chyba nie to.


Dla podsumowania:
- samochodem telepie na postoju,
- czyszczone wtryski, ustąpienie poprzednich problemów po czyszczeniu,
- brak błędów na komputerze pokładowym,
- brak sprężynki.


Gdzie szukać przyczyny?

Eoz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2016, 22:27   #2
Eoz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-01-2016
Model: Mondeo
Silnik: TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Telepie silnikiem, gaśnie [2.0 TDCi]

Szybki update - jednak podczas jazdy też chodzi nierówno. Podejrzewam tylko 3 gary w akcji... Jutro zdam relację co się w temacie poruszyło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Eoz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2016, 22:52   #3
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,761
Domyślnie Odp: Telepie silnikiem, gaśnie [2.0 TDCi]

Podłącz pod komputer bo na zegarach wszystkiego nie ma. A sprężynka mruga?
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2016, 23:05   #4
Eoz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-01-2016
Model: Mondeo
Silnik: TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Telepie silnikiem, gaśnie [2.0 TDCi]

Nie mruga, choćbym nie wiem do jakich obrotów go cisnął.
Eoz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2016, 23:22   #5
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,761
Domyślnie Odp: Telepie silnikiem, gaśnie [2.0 TDCi]

Bez diagnostyki komputerowej to wróżenie z fusów. Może czujnik pedału sprzęgła? Może czujnik położenia wałka rozrządu? Skoro nie mruga to raczej układ paliwowy działa poprawnie?
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2016, 15:38   #6
RafiRypin
ford::advanced
 
Avatar RafiRypin
 
Zarejestrowany: 21-03-2013
Skąd: Rypin
Model: Mondeo Mk4 ghia
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 260
Domyślnie Odp: Telepie silnikiem, gaśnie [2.0 TDCi]

Cytat:
Napisał Tvvardy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro nie mruga to raczej układ paliwowy działa poprawnie?
*
no powiem Ci że niekoniecznie, przyprowadzil mi dziś gość Mondka TDCI bo mu szarpie silnikiem na jałowym i to telepie konkretnie, zrobilem próbe przelewową i po minucie 3 menzurki były pełne a jedna od 4 cylindra byla jeszcze pusta, mozna cisnac do oporu i nie wywala sprezynki i błedow brak, wystarczy leko dodac gazu i chodzi równo, moc tez odpowiednia na tempomacie ładnie równo jedzie
RafiRypin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2016, 10:30   #7
Eoz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-01-2016
Model: Mondeo
Silnik: TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Telepie silnikiem, gaśnie [2.0 TDCi]

Póki co wymienione koło pasowe z napinaczem, awarie chyba nałożyły się na siebie, bo jest minimalnie lepiej.

Mondziak był podpięty pod komputer, zero jakichkolwiek błedów. Mechanik powiedział jedynie, że na listwie jest złe ciśnienie i pewnie któryś wtrysk leje. Podobnie u mnie samochód jest żwawy, jedynie żeby ruszyć trzeba trochę mocniej dodać gazu.

Wyczyściłem jeszcze dokładniej EGR, więc chyba można go wyhaczyć.
Eoz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2016, 20:09   #8
Eoz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-01-2016
Model: Mondeo
Silnik: TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Telepie silnikiem, gaśnie [2.0 TDCi]

Dziękuję za pomoc, problem rozwiązany. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po drugim myciu wtrysków i dodatkowym myciu pierwszego wtrysku, poprawy jako tako nie było. Odpiąłem aku, potem pojechałem zrobić adaptację, książkową. Efekt jest taki, że spalanie znowu mam w normie i silnik chodzi cichutko. Samochód przestał gasnąć na sprzęgle.
Eoz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
gaśnie , szarpie , tdci , wtryski


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.