Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|mazowiecka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-07-2018, 18:39   #1
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Obróbka głowic st220

Cześć. Jakie polecacie zakłady do sprawdzenia i obróbki głowic? Sprawdzenie szczelności, sprawdzenie płaszczyzny (ewentualnie planowanie) i z tego co widzę co najmniej jedno gniazdo zaworowe do poprawy (ogólnie silnik miał najprawdopodobniej remont ~30-40tys. km temu natomiast nie do końca dobrze zrobiony bo przede wszystkim cieknie z większości uszczelnień).

Oczywiście najlepiej Warszawa i okolice ale jak warto i ktoś zrobi z pasją to może być i dalej. Ma być przede wszystkim dobrze a jakby była dobra cena to też miło.

Pzdr. Karol

klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2018, 06:16   #2
faraon31
ford::average
 
Imię: paweł
Zarejestrowany: 10-10-2008
Skąd: warszawa Ursus
Model: FOCUS
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 84
Domyślnie Odp: Obróbka głowic st220

na parowcową do auto szlif
faraon31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2018, 10:22   #3
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Obróbka głowic st220

Witam

Silnik-2,5 l Duratec-VE (VE6).Powierzchnie głowicy cylindrów nie wolno poddawać obróbce.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2018, 14:34   #4
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: Obróbka głowic st220

Cytat:
Napisał Basra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Silnik-2,5 l Duratec-VE (VE6).Powierzchnie głowicy cylindrów nie wolno poddawać obróbce.

pozdrawiam
Producentowi na pewno zależy aby kupić od niego nową głowicę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A jest jakiś racjonalny powód tego? Bo też czytałem instrukcji coś takiego. Poza tym obstawiam, że moje głowice były planowane już przy remoncie u poprzedniego właściciela skoro panewki były ruszane i głowice też były ściągane bo śruby były niefabryczne.

Cytat:
Napisał faraon31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na parowcową do auto szlif
Właśnie słyszałem o nich skrajnie różne opinie, sporo osób zadowolonych ale też od niektórych że w razie problemów podejście do klienta jak za PRLu. Masz własne doświadczenia z nimi? Niestety podejrzewam kurde pęknięcie głowicy bo auto się grzało przy jeździe powyżej 150-160 a uszczelki głowicy nie były wypalone ani nic nie wskazywało na nieszczelność. Z drugiej strony mógł to być też termostat, kiedyś sprawdzałem i działał, potem jak zaczął się problem to też działał normalnie natomiast ostatnio po roku postoju otwierał się jakoś niemrawo we wrzątku więc wziąłem nowy. Trochę by wyszła głupota jakby to on był przyczyną remontu ale nie ma tego złego co na dobre nie wyszło bo zdiagnozowałem już podciekające zawory wydechowe (kompresja była niby nawet bardzo dobra ale po zalaniu na stole cieknie) i przy okazji dam czapki na porting Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pzdr. Karol

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 01-08-2018 o 14:40
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2018, 15:23   #5
faraon31
ford::average
 
Imię: paweł
Zarejestrowany: 10-10-2008
Skąd: warszawa Ursus
Model: FOCUS
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 84
Domyślnie Odp: Obróbka głowic st220

ja wiele razy dawałem i nie miałem problemów tez ci sprawdzą szczelności...
faraon31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.