Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-08-2018, 10:15   #31
clubowicz
ford::average
 
Imię: clubowicz
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Ukraina
Model: Ford Transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1991
Postów: 174
Domyślnie Odp: podniesienie silnika

z felgami stalowymi od Mk8 lub nowego Customa, ale to trzeba kupić w Polsce. - dlaczego, to rewir swoich a gdyby kupic w Polsce i wysłać na Ukraine to idzie tak zrobić
najwyższe terenowe opony (znalazłem Ci terenówki z profilem 85!) - i może by dało radę przejechać - ile kosztuje sztuka, podaj link na te opony


Ostatnio edytowane przez clubowicz ; 17-08-2018 o 10:19
clubowicz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2018, 10:43   #32
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: podniesienie silnika

Cytat:
Napisał clubowicz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podaj link na te opony
Przecież podałem w poście #28 Kosztuje 380 zł/szt... Tam mają olbrzymi wybór terenowych opon pod felgi 16"
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Cytat:
Napisał clubowicz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a gdyby kupic w Polsce i wysłać na Ukraine to idzie tak zrobić
Na Allegro są te felgi, ale odnoszę wrażenie, że w ogóle nie czytasz tego co piszę. Co z tego że dostaniesz felgi z Polski, skoro mogą być niedobre? Pisałem sto razy, co trzeba sprawdzić, aby mieć pewność, że można je prawidłowo założyć. Czyli musisz je przed zakupem przymierzyć (na przodzie) i zobaczyć czy dochodzą do piasty całą powierzchnią. Już inaczej nie potrafię wytłumaczyć, załączyłem zdjęcia. Na przód są inne stalówki, na tył inne - wszystko opisałem.
Oddzielny problem to nakrętki - też opisałem o co chodzi - na przodzie inne, na tyle inne. I nie wiadomo, czy będą ok.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2018, 20:33   #33
clubowicz
ford::average
 
Imię: clubowicz
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Ukraina
Model: Ford Transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1991
Postów: 174
Domyślnie Odp: podniesienie silnika

WOJCIECHU
NIe gniewaj się, że jestem nudny, lecz dokładnie studiuje twoje wpisy i biegam do serwisów bo inaczej nie da się przymierzyć. Jutro pojade na taki "kombiniarski" serwis, rozmawiałem z nimi kazali przyjechać to i pojadę. Oczywiście z wydrukowanymi twoimi radami i pod kontole. Zobaczee co się da zrobić.
Jutro opisze co i jak
clubowicz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2018, 21:29   #34
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: podniesienie silnika

Niezależnie od wszystkiego trzeba obiektywnie stwierdzić, że Transit 2,5D jest fatalny pod względem jazdy w takim terenie. Ciężki przód i napęd na lekki tył - nie ma szans na przejechanie ciężkiego terenu. Przód zapada się teren, a lekki tył , w dodatku z mostem bez szpery (bez blokady), w ogóle nie ciągnie. Jedno koło obraca się w lepkim błocie , a trzy pozostałe przyklejone stoją jak zamurowane...
Przednionapędowy Transit w tej sytuacji zachowywałby się tysiąc razy lepiej - analogicznie jak w tym dowcipie o rewolucji październikowej: "Przed rewolucją nie mieliśmy nic. A teraz mamy tysiąc razy więcej..."

----------------------------

Były Transity ze szperą, ale to rodzynki, raczej nie ma szans na znalezienie takiego mostu, a szkoda, bo to mocno pomaga - obydwa koła zawsze obracają się na śliskim podłożu (nazywa się to limited slip diff). Nawet nie trzeba by było zmieniać całego mostu, wystarczyło by zmienić tzw. główkę na taką ze szperą, bo masz most typ 34, gdzie jest to możliwe. Cała obudowa mostu pozostaje nie ruszona, także resory, linki, hamulce... . Jedyny niewielki szkopuł to taki, że główka ze szperą ma większe przełożenie 1:4,56, a ty masz chyba 1:4,11. Ale z kolei bardzo duże opony zniwelują tą różnicę w przełożeniu. Taka zamiana główki to jest w miarę szybka robota i prosta.

Ale nie mam pojęcia gdzie to szukać, zdobyć, kupić. Spytam w Transit Center, ale w dostępnej ofercie nie chwalą się taki mostem. A to jest jedna z największych firm handlująca używkami do Transita.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 17-08-2018 o 21:50
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2018, 22:32   #35
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: podniesienie silnika

Jak dla mnie (dowcip) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musisz zmienić i drogę i psa "niskopodwoziowy".
Albo kupić autko terenowe. Transit nie da rady - tutaj. ŻADEN.
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2018, 20:44   #36
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: podniesienie silnika

Odnalazłem serię zdjęć z brytyjskiego forum Transita, gdzie jeden z userów (z Danii) pokazał jak zaadoptować felgi Modelu Mk6/7 do modelu Mk3/4/5 - czyli takiego jak Twój.
Stożkowym frezikiem zmienił gniazda z płaskich na stożkowe. Walcowym frezikiem podciął zagłębienia od wewnętrznej strony - po to, aby śruby mocujące tarczę hamulcową nie przeszkadzały w przyleganiu felgi do piasty. W modelach Mk6/7 te śruby nie wystają, są schowane w piaście, u Ciebie wystają...
Wspominałem Ci o tym rozwiązaniu poprzednio, ale nie miałem tych zdjęć.
Te felgi z poniższych zdjęć mają rozmiar 5,5Jx16, Tobie bardziej by pasowały szersze 6,5Jx16, ale idea dopasowania felg byłaby ta sama.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 19-08-2018 o 20:46
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 14:02   #37
mikmedia
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 31-10-2016
Model: Transit
Silnik: 2.5d
Rocznik: 1989
Postów: 4
Domyślnie Odp: podniesienie silnika

czy jak założę na przód grubsze sprężyny, to muszę też zmieniać amortyzatory na inne?
mikmedia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 17:18   #38
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: podniesienie silnika

W sensie technicznym - nie.
Natomiast do grubszych sprężyn dla cięższych wersji Ford przewiduje amortyzatory o innej charakterystyce tłumienia.
W praktyce trudno się w tym połapać bo wersji amortyzatorów są dosłownie dziesiątki...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.