Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2020, 17:00   #1
bezduszny
 
Postów: n/a
Domyślnie oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Dzień dobry.

Czy ktoś może modyfikował oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej ?
Niby Ford od dawna robi pickupy.. ale chyba ci którzy je projektują na co dzień nie jeżdżą.

Banalna rzecz... oświetlenie tablicy.
Kiedy w nocy chcemy coś zobaczyć w kamerze, to niestety, to oświetlenie mocno utrudnia. Czy ktoś ma może jakiś pomysł co z tym można zrobić (po za wymontowaniem żarówek podświetlenia) ?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez bezduszny ; 17-01-2020 o 17:32
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2020, 20:25   #2
siepiet
ford::advanced
 
Avatar siepiet
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 07-06-2006
Model: Ranger T6 Wildtrak
Silnik: 3.2
Rocznik: 2014
Postów: 206
Domyślnie Odp: oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Jest prosty sposob. Zarowki w oswietleniu tablicy trzeba wymienic na led. Mase od podświetlenia odciac lub wypiac z wtyczki i podlaczyc pod kabel dodatni od wstecznego. Gdy wsteczny jest wylaczony to podswietlenie tablicy bierze mase z tej instalacji. Gdy wsteczny zostanie wlaczony to masa zmienia sie na plus i podswietlenie tablicy niema skad wziasc masy i wtedy nie pali. Na tej zasadzie mamy zrobione obrysowki w naczepach, zeby mrugaly jak kierunkowskaz jest wlaczony. Kazdy madrzejszy elektryk to ogarnie.
Ewentualnie mozesz dolozyc dwa swiatla ledowe do cofania, ja mam tak zrobione. Na rogach zderzaka, od spodu sa otwory do ktorych mozna je przykrecic. Wtedy mocniejsze swiatlo lepiej oswietla tyl i zarowki od tablicy juz tak nie przeszkadzają. Ja mam zalozony dwie nieduze lampy led 18w i spelniaja swoje zadanie
siepiet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2020, 22:11   #3
bezduszny
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Cytat:
Napisał siepiet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest prosty sposob. Zarowki w oswietleniu tablicy trzeba wymienic na led. Mase od podświetlenia odciac lub wypiac z wtyczki i podlaczyc pod kabel dodatni od wstecznego. Gdy wsteczny jest wylaczony to podswietlenie tablicy bierze mase z tej instalacji. Gdy wsteczny zostanie wlaczony to masa zmienia sie na plus i podswietlenie tablicy niema skad wziasc masy i wtedy nie pali. (...)
masz u mnie piwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 18:42   #4
pablos79
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-07-2014
Skąd: Łódź
Model: Focus 2 MK2 FL
Silnik: 1.6 16V TI-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 191
Domyślnie Odp: oświetlenie tablicy rejestracyjnej

ja modyfikowałem tylko musisz być z tym ostrożny. Ja kupiłem światła z matryc LED ale widziałem takich co mieli podświetlenie normalnie silniejsze niż światła mijania w samochodzie.
__________________
Focus 2 MK2 FL TiVCT 115 -> 145 KM
PantherBlack
pablos79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 19:35   #5
bezduszny
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Podświetlenia nie będę zmieniał... zostaną takie same żarówki jak były.
Nie mam interesu w tym, by były dobrze oświetlone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2020, 14:30   #6
bezduszny
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Cytat:
Napisał siepiet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest prosty sposob. Zarowki w oswietleniu tablicy trzeba wymienic na led. Mase od podświetlenia odciac lub wypiac z wtyczki i podlaczyc pod kabel dodatni od wstecznego. Gdy wsteczny jest wylaczony to podswietlenie tablicy bierze mase z tej instalacji. Gdy wsteczny zostanie wlaczony to masa zmienia sie na plus i podswietlenie tablicy niema skad wziasc masy i wtedy nie pali. Na tej zasadzie mamy zrobione obrysowki w naczepach, zeby mrugaly jak kierunkowskaz jest wlaczony. Kazdy madrzejszy elektryk to ogarnie. (...)
Sprawdzone i działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dwie a w zasadzie trzy uwagi na przyszłość dla innych:

- by to działało, należy dać oświetlenie LED na tablicę rejestracyjną... inaczej nie zadziała
- by to działało, żarówki w lampach muszą być konwencjonalne
- jeżeli masz w światłach cofania zamiast żarówek zwykłych żarówki typu LED, trzeba do układu dać jeszcze przekaźnik.. i zadziała (jak u mnie)

Podziękowania dal kolegi @siepiet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.