Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-04-2019, 09:57   #111
vegeciak
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-03-2019
Model: a
Silnik: a
Rocznik: a
Postów: 230
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

A ja właśnie zrezygnowałem z zamówienia.

Gratuluję wszystkim, którzy zdążyli z zakupem przed wprowadzanymi zmianami (albo których nie dotyczą one w istotnych kwestiach, jak np. rodzaj zawieszenia). Miło było wszystkich poznać. Z sentymentu będę tu jeszcze przez jakiś czas wpadał.

vegeciak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2019, 10:18   #112
fracek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-03-2013
Model: Fiesta ST
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał vegeciak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja właśnie zrezygnowałem z zamówienia.

Gratuluję wszystkim, którzy zdążyli z zakupem przed wprowadzanymi zmianami (albo których nie dotyczą one w istotnych kwestiach, jak np. rodzaj zawieszenia). Miło było wszystkich poznać. Z sentymentu będę tu jeszcze przez jakiś czas wpadał.
Masz jakąś alternatywę na zakup ?? Co teraz... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mojego sprzedawce muszę mocno torturować o jakieś szczegóły, jedno co się dowiedziałem zmiany zawieszenia nie obejmują najmocniejszych silników EB i ON tyczy się to wersji St line i Vignale.

Mam zamówioną wersje St line kombi 1.5 EB manual, z listy wychodzi że zmiany jeśli jakieś będą to raczej niewielkie natomiast w razie "w" na czym opierać rezygnacje z zamówienie. Mam key free ale w materiałach nie ma mowy czy tyczy się to całego samochody czy tylko niektórych drzwi. To taki przykład.

Ostatnio edytowane przez fracek ; 04-04-2019 o 10:33
fracek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2019, 10:56   #113
vegeciak
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-03-2019
Model: a
Silnik: a
Rocznik: a
Postów: 230
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał fracek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz jakąś alternatywę na zakup ??
Nie mam. Jedyną alternatywą jest w tej chwili chyba tylko Ceed/Proceed 1.4 140KM (204KM okazał się zbyt głośny). Mazda 3 jest za słaba (zresztą też ma belkę z tyłu), a VAGi oraz 308 pojawią się raczej dopiero w 2020. Reszta modeli to "staruszki", których nie biorę pod uwagę.

W najgorszym razie poczekam na nowy cennik Forda (2019.75), przeanalizuję go uważnie, zobaczę co dokładnie się zmienia i jeszcze raz zamówię Focusa. Modyfikowanie starego zamówienia byłoby kupowaniem kota w worku, skoro handlowiec "nic nie wie" i nie jest mi w stanie zagwarantować, że np. dokładając CCD za prawie 4 tysiące uniknę zmiany zawieszenia na belkę. Poza tym nie bardzo widzę sens w dokonywaniu jakiejkolwiek modyfikacji, skoro (powołując się na Fiestę i informację od jego dealera) moje zamówienie z automatu ląduje wtedy na końcu kolejki. W takim razie równie dobrze mogę dać sobie na wstrzymanie i zamówić Focusa od zera za powiedzmy 2-3 tygodnie - już w pełni świadomie, z dokładnie wyszczególnioną nową specyfikacją, a nie polegając jedynie na domysłach handlowca i niewiążących listach z forum.

W Twoim przypadku chyba nic bym nie robił. Jeśli "tracisz" tylko KeyFree na tylne drzwi, to jest to moim zdaniem do przeżycia.

edit: Ja swoją rezygnację oparłem na niekorzystnej zmianie zawieszenia. W Twojej sytuacji ciężko jest mi coś radzić, chociaż wydaje mi się że mimo braku wyszczególnienia tego w specyfikacji, mógłbyś powołać się na zubożenie funkcji KeyFree (może to też być punkt wyjścia do negocjacji ceny auta przy jego odbiorze). Zawsze możesz przecież powiedzieć, że byłeś u dealera w styczniu/lutym, oglądałeś samochody na ekspozycji, widziałeś jak działa KeyFree i dlatego go zamówiłeś. W międzyczasie zmieniła się specyfikacja i w Twoim egzemplarzu KeyFree działa inaczej.

Ostatnio edytowane przez vegeciak ; 04-04-2019 o 11:04
vegeciak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2019, 11:24   #114
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Ja tez coraz mocniej rozważam rezygnację, co prawda zmian u mnie jest najmniej, ale i tak straciłem key free i łopatki przy kierownicy. Jeżeli dodanie łopatek spowoduje utratę kolejki to rezygnuję.
Byłem już dzisiaj w KIA na rekonesansie, jednak można zapomnieć o fajnych konfiguracjach dostępnych od ręki. Ja chciałem kombi GT-Line ze wszystkimi pakietami 1.4 tgdi z 7dct. Tylko pod indywidualne zamówienie i czas oczekiwania 120 dni. Ceeda więc odpuszczam. Później miałem salon VW, pomyślałem wpadnę z ciekawości (zachowanie desperata). Tam dowiedziałem się że ogólnie wszędzie jest duży problem z zamówieniami, we wrześniu wchodzi NOWA NORMA SPALIN i już fabryki sraczkują, wycofują silniki, zmieniają konfiguracje istniejących. Widziałem listę do użytku wewnętrznego, wypada naprawdę sporo wersji silnikowych. Pani powiedziała że jak chcę mieć auto na 100% do czerwca, to raczej żebym rozważył zakup czegoś z placu importera, lub czegoś co już jest w drodze do PL. I oczywiście nie dotyczy to tylko VW. Nastały ciężkie czasy... Człowiek chce kupić, a nie ma co! Najlepiej "bierz pan co jest i ciesz się że w ogóle jest", przypomina mi to powoli słusznie miniony okres naszej historii...
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2019, 11:33   #115
vegeciak
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-03-2019
Model: a
Silnik: a
Rocznik: a
Postów: 230
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem już dzisiaj w KIA na rekonesansie, jednak można zapomnieć o fajnych konfiguracjach dostępnych od ręki. Ja chciałem kombi GT-Line ze wszystkimi pakietami 1.4 tgdi z 7dct.
Nie myślałeś o Proceedzie? Ma podobno lepsze wyciszenie niż zwykłe wersje i jest sporo tego na otomoto...

Ja niestety muszę mieć hatchbacka. Gdyby nie to, to może bym wziął Focusa w kombi, olał nową specyfikację i nadal cieszył się z wielowahacza...
vegeciak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2019, 11:50   #116
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał vegeciak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie myślałeś o Proceedzie? Ma podobno lepsze wyciszenie niż zwykłe wersje i jest sporo tego na otomoto...

Ja niestety muszę mieć hatchbacka. Gdyby nie to, to może bym wziął Focusa w kombi, olał nową specyfikację i nadal cieszył się z wielowahacza...
Myślałem, ale ja znowu muszę mieć kombi. Proceed nim nie jest i mimo najszczerszych chęci nie naciągnę tego nadwozia na wzór kombi. Poza tym i poza głośnym (denerwująco) wydechem to auto bardzo mi się podoba!
Ja już prędzej skłaniam się ku Optimie BL Kombi 1.6 tgdi 7 dct. Mam tam problem tylko ze częściowym skajem na fotelach (nie lubię wynalazków typu półskóra) i brakiem elektrycznej klapy. Reszta spełnia moje oczekiwania. Nie ma auta idealnego jak się ma określony budżet...
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2019, 12:01   #117
vegeciak
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-03-2019
Model: a
Silnik: a
Rocznik: a
Postów: 230
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poza tym i poza głośnym (denerwująco) wydechem to auto bardzo mi się podoba!
Głośny wydech jest tylko w wersji GT. Z silnikiem 1.4 140KM Ceed/Proceed nie buczy/pierdzi. Co do pierwszego powodu się zgodzę - jeśli ktoś potrzebuje pełnowymiarowego kombi, to Proceed mu nie wystarczy.

Bump:
Cytat:
Napisał potraff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko tu pewnie czas oczekiwania jest spory...
Fiesta wspomniał o wersji na full-wypasie, a tych w przypadku Proceeda jest sporo dostępnych od ręki. Co nie zmienia faktu, że jeżeli ktoś potrzebuje kombi, to Proceed nie jest dla niego.
vegeciak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2019, 12:37   #118
damiancd
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 25-02-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: 2000
Postów: 58
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Ostatnio czytałem, że ktoś zamówił nowego proceeda gt do produkcji i auto odebrał równo po 60 dniach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
damiancd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2019, 12:40   #119
pmis
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: Zetec-S 1.6 16V & Ecoboost 1.0
Rocznik: 2004 & 2019
Postów: 53
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał tryhp3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale to jest w cenniku na 2019 rok
Zgadza się - ale już w opisie pakietu Winter spryskiwaczy nie ma (a owszem w MY2018 był tam wyszczególniony bo mam też starą książeczkę).
Ford Polska twierdzi, że tabelka w cenniku jest po prostu błędna i zostanie poprawiona w nowej edycji.

Niestety na specyfikacji zamówienia nie ma tabelki a właśnie Pakiet Winter z grzanymi szyba, kierownicą i fotelami. Więc niestety specjalnych podstaw do większej walki nie miałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał damiancd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatnio czytałem, że ktoś zamówił nowego proceeda gt do produkcji i auto odebrał równo po 60 dniach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja Foczkę odebrałem po 75.

Zamówienie 16 stycznia 2019.
Wyprodukowany 12 lutego 2019.
Odebrany 1 kwietnia 2019 - w salonie był już kilka dni wcześniej.


Cytat:
Napisał fuji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdziłem umowę i w ogóle nie mam tej pozycji mimo, że jest w cenniku. Ciekawe czy inni mają podobnie ?
Cytat:
Napisał fuji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zerowe. Dopiero wczoraj samochód został wyprodukowany. Teraz ok 2-3 tygodni czekania na dostarczenie do sprzedawcy. W moim przypadku jest szansa, że dysze spryskiwaczy będą podgrzewane. Jak nie to samochód będzie niezgodny ze specyfikacją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak nie masz w zamówieniu to niestety na 99% nie będzie. Jeśli już wyprodukowany to poproś o VIN i można w ETIS sprawdzić co zamontowali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez pmis ; 04-04-2019 o 12:47
pmis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2019, 13:43   #120
lysy88
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-03-2019
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2019
Postów: 17
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Dostałem dziś info z salonu, że samochodów z zawieszeniem wielowahaczowym już się nie produkuje.

Nie ma również możliwości dołożenia zawieszenia adaptacyjnego, bo belka skrętna je wyklucza. Jedynym wyjątkiem będzie diesel 2.0. 150KM - tutaj ma zostać wielowahacz.
lysy88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.