Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-07-2019, 12:59   #21
druteron
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2019
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost, 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 - weryfikacja

Załączam vin, gdyby ktoś mógł sprawdzić:

WF0KXXGCBKBK86402

druteron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2019, 17:31   #22
druteron
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2019
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost, 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 - weryfikacja

Proszę, niech ktoś bardziej doświadczony rzuci okiem na ten samochód:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Mam do niego kawałek, ale mocno się zastanawiam. Na razie nie mam VINu.
druteron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2019, 19:16   #23
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 10-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 - weryfikacja

Auto może i wygląda ciekawie, ale:
1. zdjęcia są wykonane przez profesjonalną firmę, więc można przyjąć, że są poprawiane/retuszowane
2. to jest oferta od handlarza, a nie od osoby prywatnej
3. jak to zwykle bywa, rocznik jest przekłamany (w ogłoszeniu najpierw podaje że to rocznik 2012, a poniżej w opisie, że to model 2012)
4. cena jest trochę myląca, bo nie zawiera bez opłat
5. gdy czytam opis, to myślę, że sprzedawcę poniosła trochę wyobraźnia

W związku z powyższym, mam wątpliwości na ile prawdziwa i dobra jest ta oferta i na ile szczery i rzetelny jest sprzedawca. Zobaczymy, czy poda ci nr VIN. Jeśli nie, to lepiej sobie odpuść.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2019, 00:16   #24
druteron
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2019
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost, 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 - weryfikacja

Cytat:
1. zdjęcia są wykonane przez profesjonalną firmę, więc można przyjąć, że są poprawiane/retuszowane
Na bank są obrobione, podkręcili kolory/kontrast/nasycenie.

Cytat:
2. to jest oferta od handlarza, a nie od osoby prywatnej
Tak, też to zauważyłem.

Cytat:
3. jak to zwykle bywa, rocznik jest przekłamany (w ogłoszeniu najpierw podaje że to rocznik 2012, a poniżej w opisie, że to model 2012)
Jak to handlarz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
4. cena jest trochę myląca, bo nie zawiera bez opłat
No i właśnie - do ceny podanej w ogłoszeniu faktycznie należy dodać koszt opłat, ale patrząc na inne oferty, to takie wersje mniej więcej tyle kosztują. Także, gdyby opłaty były już wliczone w cenę, to również byłbym podejrzliwy. Tak źle i tak niedobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
5. gdy czytam opis, to myślę, że sprzedawcę poniosła trochę wyobraźnia
Też mam takie wrażenie, może hobbystycznie pisze wiersze.

Cytat:
W związku z powyższym, mam wątpliwości na ile prawdziwa i dobra jest ta oferta i na ile szczery i rzetelny jest sprzedawca. Zobaczymy, czy poda ci nr VIN. Jeśli nie, to lepiej sobie odpuść.
Bez wstępnej weryfikacji nie będę jechał i oglądał tego samochodu. Najbardziej zastanawia mnie ten niski przebieg, w końcu auto ma już parę lat. Z drugiej strony sam sprzedałem prawie 15 letniego Fiata z oryginalnym przebiegiem 76 tys. - auto kupiliśmy w salonie. Książkom serwisowym nie ufam, wiadomo jak to z nimi jest.

Dziękuję za odpowiedź, mam nadzieję, że nr VIN choć trochę naświetli sytuację i ktoś będzie mógł pomóc z przeszłością Focusa.
druteron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2019, 11:51   #25
druteron
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2019
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost, 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 - weryfikacja

Nr VIN powyższego auta: WF0KXXGCBKBK55332

Będę wdzięczny za pomoc.
druteron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2019, 10:46   #26
ratmed24
ford::advanced
 
Avatar ratmed24
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 27-11-2012
Skąd: Nowa Sól
Model: było MDO MK1 HB Citreen Geel RS & mk2 TD -jest Fokus mk2 lift GHIA sedan
Silnik: 2,0 TDCI 136KM
Rocznik: 2008r
Postów: 249
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 - weryfikacja

Na moje oko auto jest po profesjonalnym detalingu- co mogło mocno odmłodzić wnętrze i lakier, w autobazie niestety brak danych o kolizjach, przebiegu, chyba tylko Sławek może coś wynajdzie, osobiście nie brał bym go pod uwagę, ale to tylko moje osobiste zdanie. Domyślam się, że auto Ci się podoba ale taka rola handlarza - wcisnąć kit, jak masz blisko do niego oczywiście można podjechać z miernikiem i zobaczyć papiery, Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

było mdo mk1 td, mk1 citrine geel 1,8b, mk2 kombi 1,8td
jest Fokus mk2 2008 2,0TDCI GHIA
ratmed24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2019, 11:13   #27
druteron
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2019
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost, 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 - weryfikacja

Fakt auto jest ładne, ale biorę poprawkę na to, że sprzedawcą jest handlarz, w dodatku to są okolice Radomia - mazowieckie zagłębie motoryzacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Poprosiłem wczoraj Sławka o wyciąg z bazy. Przebieg mniej więcej się zgadza, ale auto w roku 2018 miało akcję serwisową na ponad 7 tys. dolarów. Po nr części udało mi się ustalić, że wymieniono od groma rzeczy w silniku.

Mniej więcej wytypowałem też komis, w którym jest samochód. Mówiąc delikatnie, opinie nie zachęcają do odwiedzin.

We czwartek jadę oglądać Forda, który jest dużo bliżej mnie, sprzedawca zgadza się na wizytę w ASO. Samochód z polskiego salonu, zastanawia mnie tylko bardzo niski przebieg przy 2011 roczniku - podobno jest on udokumentowany. Rozumiem, że w takim przypadku ASO będzie w stanie go potwierdzić?
druteron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2019, 19:54   #28
szeryfo
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 30-04-2019
Skąd: Olsztyn
Model: Golf
Silnik: 1.6
Rocznik: 1994
Postów: 0
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 - weryfikacja

I jak, oglądałeś tego Focusa z niskim przebiegiem? Czy to ten szary z "oto"?
szeryfo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2019, 20:40   #29
druteron
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2019
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost, 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 - weryfikacja

Ostatecznie nie. Miałem oglądać ten egzemplarz: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Odnoszę wrażenie, że sprzedawca ma coś do ukrycia. Kilka razy prosiłem o vin, nie dostałem go, zawsze była jakaś wymówka. Umówiłem się na oględziny we czwartek, a do ASO chciałem pojechać w poniedziałek, ponieważ dopiero wtedy był wolny termin.

Sprzedawca robił problemy z oględzinami samochodu argumentując to brakiem czasu i wieloma obowiązkami w pracy. Nagle, bodajże w środę dostałem smsa, że samochód został sprzedany - mimo to, dalej wisi na otomoto.

Tematu dalej nie drążyłem, nie będę marnował czasu na sprzedawcę z takim podejściem do sprawy.
druteron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2019, 01:56   #30
ratmed24
ford::advanced
 
Avatar ratmed24
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 27-11-2012
Skąd: Nowa Sól
Model: było MDO MK1 HB Citreen Geel RS & mk2 TD -jest Fokus mk2 lift GHIA sedan
Silnik: 2,0 TDCI 136KM
Rocznik: 2008r
Postów: 249
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 - weryfikacja

Cytat:
Napisał druteron Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatecznie nie. Miałem oglądać ten egzemplarz: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Odnoszę wrażenie, że sprzedawca ma coś do ukrycia. Kilka razy prosiłem o vin, nie dostałem go, zawsze była jakaś wymówka. Umówiłem się na oględziny we czwartek, a do ASO chciałem pojechać w poniedziałek, ponieważ dopiero wtedy był wolny termin.

Sprzedawca robił problemy z oględzinami samochodu argumentując to brakiem czasu i wieloma obowiązkami w pracy. Nagle, bodajże w środę dostałem smsa, że samochód został sprzedany - mimo to, dalej wisi na otomoto.
Tematu dalej nie drążyłem, nie będę marnował czasu na sprzedawcę z takim podejściem do sprawy.
kombinator -nie ma sensu zawracać głowy, ja przy kupnie auta spędziłem prawie 3 h i sprzedający nie miał nic do ukrycia
__________________

było mdo mk1 td, mk1 citrine geel 1,8b, mk2 kombi 1,8td
jest Fokus mk2 2008 2,0TDCI GHIA
ratmed24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.