Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-03-2010, 18:20   #1
ced105
 
Postów: n/a
Domyślnie Przebieg auta, a wysokość tylnego zawieszenia

Witam,

Posiadam FF 2006r. 90tyś.km. Zauważyłem że samochód osiada w szczególności tył.
Czy zmiana sprężyn na nowe coś pomoże?
Czy istnieją może sprężyny "podwyższające" do Fusiona?

Pozdrawiam,

Ced

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2010, 18:59   #2
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,544
Domyślnie Odp: wysokość tylnego zawieszenia

Po wymianie na takie, które są fabrycznie w aucie powinno wszystko wrócić do normyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2010, 21:40   #3
szoku
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Zabrze
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie Odp: wysokość tylnego zawieszenia

Niestety u mnie wymiana sprężyn na nowe nie pomogła. Kupiłem nowe sprężyny KYB dedykowane pod Fusiona z lat 2002-2005.
Może ktoś wie jaka jest różnica w wysokości sprężyn w Fusionach po faceliftingu??
szoku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 06:13   #4
mbanaszk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-01-2010
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 TDci
Rocznik: 2006
Postów: 32
Domyślnie Odp: wysokość tylnego zawieszenia

Cytat:
Napisał szoku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może ktoś wie jaka jest różnica w wysokości sprężyn w Fusionach po faceliftingu??
obok mnie zwykle parkuje fusion z 2004r wiec moge ci powiedziec "na oko" ile jestem wyzszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mbanaszk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2010, 15:33   #5
afrosa
ford::amateur
 
Avatar afrosa
 
Zarejestrowany: 08-12-2009
Skąd: opole
Model: fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: wysokość tylnego zawieszenia

Wysokość FUZJI zwłaszcza jeżeli chodzi o tył zależy od ilości paliwa w baku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
afrosa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2015, 18:19   #6
ced105
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: wysokość tylnego zawieszenia

Witam,

Czy znalazło się rozwiązanie na ten problem? Moja Fuzja ma teraz 146000, i pozostało miejsce na 2 palce między błotnikiem a oponą. Dziwnie wygląda, poza tym amorki są ok.

Na tej stronie są dostępne oryginalne podkładki gumowe: http://www.ford-esklep.pl/pl/c/Amortyzatory-tyl/1571

Czy nie każdy rocznik je miał? Mój jest z 2006r, już po lifcie, ale wydaje mi się że od początku jest niższy od innych.

Pozdrawiam,

Ced

Ostatnio edytowane przez ced105 ; 22-02-2015 o 18:24 Powód: dopisanie treści
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2015, 19:20   #7
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Przebieg auta, a wysokość tylnego zawieszenia

Witam po dłuższej nieobecności na tym forum.

Ced- wydaje mi się, że przestrzeń na dwa palce pomiędzy oponą a dolną krawędzią tylnego błotnika to trochę za mało. Normalnie przestrzeń ta powinna wynosić minimum ok. 10-12cm. Na pewno pomoże wymiana sprężyn na nowe. Tył powinien się podnieść i to znacząco. To samo jest z przodem samochodu. Gdy wymienisz przednie sprężyny, przód samochodu idzie do góry.


Wydaje mi się, że przy przebiegu 146 kkm powinno się wymienić sprężyny.

Ostatnio edytowane przez michalpodroznik ; 03-03-2015 o 20:19
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2015, 08:43   #8
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Odp: Przebieg auta, a wysokość tylnego zawieszenia

Witam

Można dobrać sprężyny co są albo grubsze albo posiadają jeden zwój więcej. U mnie znajomy wymieniał i nie było oryg. ale dobrał jakieś mocniejsze jak się dowiedział, że potrafię mieć w samochodzie około 700kg ładunku. W sumie fakt jak ładuje samochód to mało osiada z tyłu.

Wygląd jest imponujący ale dużo się traci na komforcie jazdy. A i jeszcze jedna ciekawostka ponad rok temu pociekły mi tylne amorki i nawet tego nie czuć (nie miota samochodem). Reasumując mocniejsze sprężyny = większy prześwit ale mniejsza wygoda jazdy (strasznie podskakuje).

Proszę nie zadawajcie mi pytań od jakiego samochodu są te sprężyny nie mam pojęcia. Wysokość jest taka jak oryg., jeden zwój więcej (lub pół) do tego większa grubość.
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2015, 16:27   #9
Tomos
ford::average
 
Avatar Tomos
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-07-2011
Skąd: Ożarów Maz. (DOM) / Błonie (DZIAŁKA)
Model: Ford Fusion Ambiente Silver X
Silnik: 1.4 80 KM
Rocznik: 2008
Postów: 91
Thumbs down Odp: Przebieg auta, a wysokość tylnego zawieszenia

Odświeżam starego kotleta. Powiedzcie mi proszę, jaki jest sposób, by podnieść tył samochodu do góry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wymienialiśmy niedawno tylne sprężyny na KYB, ale i tak to nic nie dało. W załączniku zdjęcie, jak wygląda nasze auto.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zawieszenie.jpg (78.6 KB, 159 wyświetleń)
__________________
2008 FordFusion Ambiente Silver X 1.4 80 KM (Salon Polska [Po FL])
Tomos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2015, 10:32   #10
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,544
Domyślnie Odp: Przebieg auta, a wysokość tylnego zawieszenia

Cytat:
Napisał Tomos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odświeżam starego kotleta. Powiedzcie mi proszę, jaki jest sposób, by podnieść tył samochodu do góry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wymienialiśmy niedawno tylne sprężyny na KYB, ale i tak to nic nie dało. W załączniku zdjęcie, jak wygląda nasze auto.
Faktycznie jest bardzo nisko zawieszony (u mnie można włożyć całą pięść między oponę a górną część błotnika i jeszcze jest luz) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wygląda trochę jak na sprężynach obniżających EibachaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zauważyłem, że większość przedliftingowych ff ma właśnie tak nisko osadzoną tylną część nadwozia, po FL jest już wyraźnie wyżej. Może warto byłoby wymienić sprężyny na oryginalne, nawet używane, ale z modelu po lifcie? Koszt niewielki, a wg mnie to rozwiąże problemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , fusion amortyzatory , zawieszenie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.