Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-03-2019, 12:53   #11
HPBaxxter
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 18-03-2018
Skąd: Bydgoszcz
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2007
Postów: 50
Domyślnie Odp: Falowanie temperatury silnika i niedogrzewanie

Ok, dzięki. Będę wdzięczny

HPBaxxter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2019, 19:36   #12
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Falowanie temperatury silnika i niedogrzewanie

Ok, nagrane. Log z Forscana w formacie forscanowskim + CSV jak ktoś samemu chce wykresy pogenerować.
W środku ECT (Coolant Temperature), IAT (Intake Air Temperature) oraz RPM jak ktoś chce zobaczyć na ile pałuję samochód żeby odpowiednie temperatury uzyskać.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Samochód stał na zewnątrz i nie był odpalany od jakichś 8 godzin, więc cold start.
Ogrzewanie na full od początku (żeby PTC grzało), w momencie jak uzyskało około 70 stopni to skręciłem na 2/3 (początek czerwonego) i tak już zostało.

Przekłamanie u mnie zegary vs Forscan istnieje, wskazówka na 87 stopni (delikatnie poniżej 90, czyli tak jak przy zwykłej jeździe) to wynik 80 stopni. Raz udało mi się dobić do 90 stopni (wskazówka pionowo), na Forscanie 85 stopni.

Właściwa temperatura osiągnięta po 10 minutach jazdy.
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2019, 07:51   #13
HPBaxxter
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 18-03-2018
Skąd: Bydgoszcz
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2007
Postów: 50
Domyślnie Odp: Falowanie temperatury silnika i niedogrzewanie

Dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ogólnie wygląda to lepiej niż u mnie, ale dość podobnie. Maksimum temperatury jakie osiągasz jest prawie takie samo. U mnie jest to 83 stopnie przy obecnych warunkach jak pare km przejadę. Podczas jazdy masz niewielkie wyhyły. 77-80 stopni. U mnie to wyglada troszkę gorzej, lata w nieco większym przedziale i przede wszystkim jak dojeżdżam do świateł po chwili potrafi spaść poniżej 75 stopni. I tego właśnie u Ciebie nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie wiem jakie wnioski wysnuć. Czy dać na wymianę termostatu z czujnikiem, czy poczekać z miesiąc lub dwa aż będzie temperatura bliżej 20 stopni i wtedy zobaczyć jak się zachowuje.
HPBaxxter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2019, 08:41   #14
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Falowanie temperatury silnika i niedogrzewanie

Jak dla mnie taki spadek to efekt przycinającego się (w pozycji otwartej) termostatu. Czy warto poczekać na lato i wymienić np. na jesień to nie wiem, pytanie na ile to zwiększa (czy o ogóle) spalanie? Skoro otwiera się we właściwym czasie to chyba nie jest tak źle, bo początkowa faza uzyskania nominalnej temperatury (gdzie jest bogata mieszanka i większe opory silnika) przebiega tak szybko jak przy sprawnym termostacie.
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 10:48   #15
HPBaxxter
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 18-03-2018
Skąd: Bydgoszcz
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2007
Postów: 50
Domyślnie Odp: Falowanie temperatury silnika i niedogrzewanie

Doszedłem do wniosku że zakupię nowy termostat wraz z czujnikiem i wymienię. Przy okazji płyn na nowy. W sobotę w Bydgoszczy było prawie 20 stopni. Generalnie bardzo ciepło. Co prawda udało mi się dobić temperaturę do 83 stopni i nawet trzymała się wartości bez pływania. Natomiast potrzebowałem na to dobre 10km i momentami musiałem pare razy auto przeciągnąć mocniej. Przypominam że na dworze 20 stopni a ja mam dodatkowo zakrytą całą chłodnicę... Zanim oczywiście udało mi się dobić stabilnych 83 stopni, auto sobie pływało w zakresie 72-77 stopni w zależności od prędkości jazdy, postoju itd. Uważam że w takich warunkach pogodowych, z wyłączonym nawiewem i z zasłoniętą chłodnicą takie zachowanie jest niedopuszczalne.
Mam dwa pytanka. Jakiej firmy polecacie termostat? Szczególnie ci co już wymieniali w tym aucie. Czy termostat firmy FEBI będzie dobry? Można kupić za 115zł. Jest to coś pomiędzy najtańszą chińszczyzną a droższym Gates'em.
Czy ma ktoś namiary do jakiegoś tutoriala jak wymienić termostat plus płyn, z odpowietrzeniem i wszystkim po kroku żeby nie narobić biedy? Niestety nie mam kanału i pozostaje wymiana pod domem.
HPBaxxter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 19:27   #16
arinoko
ford::beginner
 
Avatar arinoko
 
Zarejestrowany: 24-11-2018
Model: Focus / Connect
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2014 / 2016
Postów: 13
Domyślnie Odp: Falowanie temperatury silnika i niedogrzewanie

Powiem Ci, że miałem podobne objawy. Mianowicie pierwsze otwarcie termostatu ok. 83-85*C zlatywało do ok 72*C. Przy jeździe po obwodnicy ze stałą prędkością stała w okolicy 77-78*C jak zjechałem z obwodnicy od razu spadek do 73-74*C i nigdy nie dochodziło do 82*C. Taka sytuacja miała miejsce niezależnie od tego czy było na dworze -2*C czy +10*C. Sytuacja zirytowała mnie do tego stopnia, że postanowiłem o 1 w nocy wymienić termostat, który czekał tydzień w garażu, aż pojawi się wolna chwila. Po wymianie zapomniałem totalnie o tym problemie. Osobiście kupiłem nowy Forda za 158zł, ze względu na złe opinie na temat zamienników.
arinoko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 19:40   #17
HPBaxxter
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 18-03-2018
Skąd: Bydgoszcz
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2007
Postów: 50
Domyślnie Odp: Falowanie temperatury silnika i niedogrzewanie

Cytat:
Napisał arinoko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiem Ci, że miałem podobne objawy. Mianowicie pierwsze otwarcie termostatu ok. 83-85*C zlatywało do ok 72*C. Przy jeździe po obwodnicy ze stałą prędkością stała w okolicy 77-78*C jak zjechałem z obwodnicy od razu spadek do 73-74*C i nigdy nie dochodziło do 82*C. Taka sytuacja miała miejsce niezależnie od tego czy było na dworze -2*C czy +10*C. Sytuacja zirytowała mnie do tego stopnia, że postanowiłem o 1 w nocy wymienić termostat, który czekał tydzień w garażu, aż pojawi się wolna chwila. Po wymianie zapomniałem totalnie o tym problemie. Osobiście kupiłem nowy Forda za 158zł, ze względu na złe opinie na temat zamienników.
Dzięki, to jest dla mnie cenna informacja bo przypadek wręcz identyczny... Możesz mi powiedzieć jak teraz wyglada nagrzewanie? Jak długo, do ilu, czy coś pływa nadal itd. Jakbyś miał chwilkę czasu, opisałbyś mi dokładnie krok po kroku jak go wymienić? Przy okazji bym zalał nowym płynem. Będę wdzięczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
HPBaxxter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 23:55   #18
szczotkiewicz
ford::beginner
 
Imię: Przemysław
Zarejestrowany: 05-07-2017
Skąd: Ostrów Wlkp.
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 2.0 TDCI 133 KM (136 KM)
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Falowanie temperatury silnika i niedogrzewanie

Popieram to co mówi przedmówca arinoko, w moim domowym focusie 1.6 90KM było identycznie, temperatura falowała jak szalona i zależała od stylu jazdy. Po wymianie termostatu na nowy oryginał problem zniknął.

Swoją drogą mam jeszcze 2.0 tdci 136 i objawia się to tak samo i również przy wiosennej wymianie płynów będę wymieniał termostat bo tam to temapetartura jeszcze bardziej potrafi spaść gdy otworzy się termostat.

Swoją drogą zarzucę zagwozdkę - może mi ktoś wyjaśni. Wchodząc w menu zegarów (podaje link jak to zrobić: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ), również można odczytać temperature 'silnika' dokładnie podaną w stopniach na wyświetlaczu - z tym że w obu moich focusach oscyluje ona w granicach 110-120 st. Stąd pytanie, czego jest to temperatura, iż jest ona wyższa niż ta na desce rozdzielczej czy odczytana na OBD którą moi przedmówcy podawali?
szczotkiewicz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2019, 05:24   #19
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Falowanie temperatury silnika i niedogrzewanie

Bo to nie jest temperatura w stopniach tylko poziom wysterowania (wychylenia) wskazówki (0-255)
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2019, 05:52   #20
arinoko
ford::beginner
 
Avatar arinoko
 
Zarejestrowany: 24-11-2018
Model: Focus / Connect
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2014 / 2016
Postów: 13
Domyślnie Odp: Falowanie temperatury silnika i niedogrzewanie

Co do nagrzewania 10-15 min jazdy i jest wszystko w normie. Auto garażowane. Następnie dochodzi do pierwszego otwarcia termostatu następuje lekki spadek i potem już wszystko się normuje i wskazówka 79-82. Przy wymianie posiłkowałem się dwoma filmami, do których linki masz poniżej:
Demontaż akumulatora - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wymiana termostatu w Fiescie 1.6 TDCi - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
arinoko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.