Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-10-2019, 10:08   #1
johop
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-05-2008
Model: S-MAX, Transit L3H2
Silnik: 2.0 TDCi 150(180)KM, 2.0 TDCI 130
Rocznik: 2015/16, 2016
Postów: 98
Domyślnie Ubytki płynu chłodniczego

Posiadam Transita L3H2 130KM. Od pewnego czasu obserwuję ubytki płynu chłodniczego. Dwa miesiące temu przy wymianie oleju przy przebiegu 212000km dolano 2l. Teraz, po kolejnych 24tyś 1.5l. Wycieków nie widać, a płynu nie ubywa jednostajnie. Przejeżdżam 5tyś i poziom bez zmian, a po następnej trasie już ubyło.
Od czego (poza dokładnym sprawdzeniu szczelności układu) zacząć diagnostykę?
Auto chodzi normalnie, błędów brak...
Może mógłby mnie ktoś naprowadzić na przyczyny? Nie oczekuję oczywiście zdalnej diagnozy ale też chciałbym ograniczyć zbędne tułanie się po warsztatach i niepotrzebną stratę czasu.
Z tego co pamiętam to jeszcze na gwarancji dolewano płynu w ASO ale wtedy były to mniejsze ilości.

__________________
S-MAX 2007>2010>2015
johop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2019, 12:11   #2
Matti_k
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 19-01-2017
Skąd: Kalety
Model: Ford Custom, Focus MK4,Transit MK8
Silnik: 2.0 Ecoblue 170 , 1.5 EB 182, 2.0 Ecoblue
Rocznik: 2017, 2019,2018
Postów: 87
Domyślnie Odp: Ubytki płynu chłodniczego

Wersja osobowa czy furgon? Jeżeli osobowa to zobacz z lewej strony w połowie auta od spodu tam są rurki do tylnej nagrzewnicy i tam może być miejsce ubytku. Mi padły te rurki miesiąc po gwarancji. Sprawdź też od strony pasażera z przodu czy nie masz mokro pod dywanikiem. Może być nieszczelna nagrzewnica. Miałem wymieniana na gwarancji. Od tych wymian nie mam ubytku płynu
Matti_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2020, 13:38   #3
sirmariano
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-11-2019
Skąd: Opole
Model: C5
Silnik: 3,0 HDI
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ubytki płynu chłodniczego

Cytat:
Napisał Matti_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wersja osobowa czy furgon? Jeżeli osobowa to zobacz z lewej strony w połowie auta od spodu tam są rurki do tylnej nagrzewnicy i tam może być miejsce ubytku. Mi padły te rurki miesiąc po gwarancji. Sprawdź też od strony pasażera z przodu czy nie masz mokro pod dywanikiem. Może być nieszczelna nagrzewnica. Miałem wymieniana na gwarancji. Od tych wymian nie mam ubytku płynu
Cześć.

Czy gdy padły Ci rurki to miałeś sytuacje, że podczas jazdy auto wskazywało nagle maks temp, odcinało moc by po chwili wróciło do normy?
sirmariano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2020, 18:04   #4
Matti_k
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 19-01-2017
Skąd: Kalety
Model: Ford Custom, Focus MK4,Transit MK8
Silnik: 2.0 Ecoblue 170 , 1.5 EB 182, 2.0 Ecoblue
Rocznik: 2017, 2019,2018
Postów: 87
Domyślnie Odp: Ubytki płynu chłodniczego

Nie nie miałem takich objawów. Auto chodziło normalnie tylko płyn znikał. A że wtedy była deszczowa pogoda to zauważyłem plamę pod autem dopiero po 1.5 tygodniu.
Matti_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2020, 21:58   #5
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Ubytki płynu chłodniczego

Moc odcina jak temperatura rośnie, wystarczyło niewielki skok, chyba powyżej 90° na zegarach już odcina moc, miałem to u siebie w 2.0 tdci 170 km, czyli chyba ten sam silnik, jeżeli masz 2016 rok i nowsze. U mnie wywalało litrami, potrafił wyrzucić 3-5 litrów na 100 km, woziliśmy całe bańki płynu i wody w trasę, ale u nas była to uszczelka pod głowicą i spaliny wypychały płyn jak się za ostro jechało. Możesz sprawdzić czy masz spaliny w płynie, są takie testery jednorazowe albo u mechanika który ma urządzenie do tego.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.