Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-06-2020, 12:32   #11
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Falujące obroty biegu jałowego 2.2 TDCI

To bardzo przyzwoite wyniki. Wtryskiwacze wydają się ok.
Ale mam jeszcze pytanie: czy podczas próby dokładnie zamknięty został przewód przelewowy (zbiorczy powrotny)? On nie idzie do zbiornika, ale do pompy. Jeżeli nie był zamknięty, to powietrze szło do pompy i znowu wracało do wtryskiwaczy - stąd bąble.


Pompa Denso wymaga kalibracji po zamontowaniu. Jakie masz ciśnienie na wolnych obrotach? Powinno być ok. 230 barów z niewielką tolerancją.
Jeżeli nadal skacze - tak jak pisałeś na początku - to jednak spróbuj znaleźć kumatego diagnostę z dobrym testerem, niech przeprowadzi kalibrację pompy wg procedury Denso. Tak poradził diagnosta z bardzo dobrego warsztatu Transitów.

Wygląda na to, że mechanicznie jest wszystko ok, problem wydaje się tkwić w sterowaniu.

Ten zmieniony słupek to razem z głowicą?

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 03-06-2020 o 15:32
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2020, 08:50   #12
osakxd
ford::beginner
 
Imię: Oskar
Zarejestrowany: 13-12-2019
Skąd: Gdańsk
Model: Transit
Silnik: 2.2
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Odp: Falujące obroty biegu jałowego 2.2 TDCI

Przelewy zaślepione każdy osobno dosyć mocno na wcisk rurką silikonową zamknięta, dodatkowo każdy z osobna zanurzony w paliwie, aby uniknąć ewentualnego zaciągania powietrza.

Ciśnienie na biegu jałowym mocno skacze, zadane jest sztywno na 230 bar, natomiast odczytane między około 17,5 bar do około 25 bar. Wiem, że takie skoki ciśnienia powodują to falowanie/szarpanie silnika na biegu jałowym tylko nie jestem w stanie znaleźć dokładnej przyczyny.

Próbowałem wykonać procedurę adaptacji pompy programem ForScan, niestety przez falujące obroty kończy się niepowodzeniem.

Szukam kogoś kumatego w okolicach Trójmiasta, najlepiej właśnie od transitow...

Słupek był cały kompletny, zamknięty. Jedynie co to pokrywa zaworów była ze starego silnika.


Pozostawiam odpowiedź dla osób które trafią tutaj kiedyś z podobnym/takim samym problemem, który udało mi się rozwiązać.

Udało się zrobić to trochę na patencie, mianowicie bardzo lekkie odpuszczenie sprzęgła na zaciągniętym ręcznym zmieniało (podwyższało minimalnie obroty), dzięki czemu udało mi się wykonać procedurę adaptacji pompy paliwowej (wcześniej była przerywana za każdym razem). Po adaptacji nie pokazywały się już żadne błędy więc przystąpiłem do procedury przyuczenia wtrysku początkowego, tutaj musiałem odpiąć czujnik położenia sprzęgła (ten przy pedale) przyblokować go w pozycji wciśniętej, bez tego komputer widział lekko odpuszczone sprzęgło. Obroty przestały falować, silnik się uspokoił. W tym momencie mogłem już przeprowadzić ponowną adaptację pompy paliwa, bez dziwnych patentów, a następnie kalibrację wtryskiwaczy. Póki co auto pracuje wzorowo, nie ma żadnych błędów. Wygląda na to, że udało mi się rozwiązać problem. Dziękuję za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez osakxd ; 13-06-2020 o 22:22 Powód: Problem rozwiązany
osakxd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.