Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-08-2023, 16:52   #11
IRO3.5V6
ford::average
 
Avatar IRO3.5V6
 
Imię: IREK
Zarejestrowany: 05-05-2020
Skąd: Okolice W-WY
Model: EDGE ST
Silnik: 2.7
Rocznik: 2020
Postów: 87
Domyślnie Odp: Awaria - wypalona świeca i brak kompresji

A jest coś takiego jak rękojmia na używane auto? Pewnie podpisałeś umowę, że stan techniczny jest Ci znany. Chyba niepotrzebnie się w koszty wbijasz.
Tak obserwuję to forum od trzech lat, bardzo problematyczne te silniki 2.0.
U mnie już czwarta V6-ka, od 3.5 do 2.7 ST i nigdy nic, odpukać.


Ostatnio edytowane przez IRO3.5V6 ; 28-08-2023 o 17:10
IRO3.5V6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2023, 17:21   #12
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Awaria - wypalona świeca i brak kompresji

Cytat:
Napisał Kaytec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od dzisiaj przed zakupem auta odkręcam świece i wkładam endoskop
Takie rzeczy to po zakupie.
Nikt normalny na to nie pozwoli.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2023, 09:30   #13
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Awaria - wypalona świeca i brak kompresji

Cytat:
Napisał IRO3.5V6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak obserwuję to forum od trzech lat, bardzo problematyczne te silniki 2.0.
Ale czy te problemy dotyczą głownie silnika 2.0 w Edgach czy 2.0 ogólnie np w Escapach też?
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2023, 13:24   #14
IRO3.5V6
ford::average
 
Avatar IRO3.5V6
 
Imię: IREK
Zarejestrowany: 05-05-2020
Skąd: Okolice W-WY
Model: EDGE ST
Silnik: 2.7
Rocznik: 2020
Postów: 87
Domyślnie Odp: Awaria - wypalona świeca i brak kompresji

Kolega ma Escape 2016r, 2.0, najbardziej dopasiony, zagazowany, ma go już 3-4 lata i jest bardzo zadowolony, nic w nim nie naprawiał. Co 10-12 tyś olej, co 50 tyś w skrzyni i nawet nie myśli auta zmieniać. A drugi ma Edge 2.0 SELa i wiecznie coś. Kolejny Edge 2.0, Titanium 21 rok, 25 tyś i jak delikatnie jeździ jest OK, jak mu depnie wypadanie zapłonu, dojść nie może co mu dolega.
Natomiast ja miałem już dwa Edge 3.5 Titanium, ojciec też 3.5 Titanium, teraz drugi już 2.7 ST i jest bajka. I pewnie jeszcze długo zostanę przy ST.
IRO3.5V6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2023, 13:38   #15
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Awaria - wypalona świeca i brak kompresji

no właśnie bo zona jeździ Escape 2.0 i jest zadowolona i również nie chce na nic zamieniać, olej wymieniam podobnie i jeździ bardzo dobrze, nic sie nie dzieje. Ja poprzednio miałem Edga 2.0 i był tez OK ale co prawda zrobiłem nim tylko 17 tys km a teraz mam 3.5 V6 i jestem mega zadowolony
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2023, 12:01   #16
Kaytec
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2021
Skąd: Biskupiec
Model: EDGE
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 17
Domyślnie Odp: Awaria - wypalona świeca i brak kompresji

Cytat:
Napisał IRO3.5V6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jest coś takiego jak rękojmia na używane auto? Pewnie podpisałeś umowę, że stan techniczny jest Ci znany. Chyba niepotrzebnie się w koszty wbijasz.
Rękojmia jest na wszystkie rzeczy, jeżeli coś się sprzedaje, to odpowiada się za wady fizyczne i prawne.

Kontynuując historię, po krótkiej wymianie pism prawnicy/biegli, stanęło na uznaniu rekojmi w 50%, tak żeby nie powiększać kosztów prawniczych.
Auto trafiło do Bosch Car Service w Bartoszycach, silnik został wyjęty, głowica i blok zawieziony do CRG w Olsztynie, tam fachowcy stwierdzili że w tym wypadku wystarczy honowanie wszystkich cylindrów i wymiana jednego tłoka.
W głowicy jeden zawór wydechowy na 3cim cylindrze nie domykał się i przy teście statycznym przeciekał - zostało to naprawione.

Żeby wyeliminować prawdopodobną przyczynę uszkodzenia świecy został zamówiony nowy wtryskiwacz na 3ci cylinder - o dziwo nie opłaca się nawet sprawdzać starego, bo nowy to koszt 300zł.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kaytec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.