Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-09-2005, 06:37   #31
Markoerg
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2005
Skąd: Łódzkie
Postów: 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał JEDREKT
Nie widze zwiazku miedzy klimą a gazem.
W zasadzie ja też Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Jednak zastanawiając sie poważnie nad gazem szukam za i przeciw, jak znajdę coś ciekawego to zamieszczam na forum, oczekując komentarzy.

Markoerg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2005, 12:25   #32
mihalo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-06-2004
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 36
Domyślnie

Długo się zastanawiałem na instalacją gazową do mojego Fusiona i właśnie się zapisałem na instalację. W sumie właśnie dzisiaj benzynka idzie w dół, ale jest to tendencja krótkotrwała więc jestem pewny, że koszty się zwrócą.
Będe na bieżąco opisywał moje uwagi może w przyszłości pomoże to komuś w podjęciu decyzji benzyna czy LPG ?
Pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych.
mihalo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2005, 13:15   #33
Markoerg
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2005
Skąd: Łódzkie
Postów: 140
Domyślnie

,mihalo,
Czuję się pozdrowiony i oczekuję uwag z użytkowania. BTW jaki typ sekwencja z lubryfikacją?
Markoerg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2005, 09:13   #34
mihalo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-06-2004
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 36
Domyślnie

Cytat:
Napisał Markoerg
,mihalo,
Czuję się pozdrowiony i oczekuję uwag z użytkowania. BTW jaki typ sekwencja z lubryfikacją?
Dokładnie sekwencja z lubryfikacją chociaż właściciel zakładu twierdził, że do Fusiona nie jest potrzebna ja jednak zdecydowanie jestem za.
mihalo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2005, 19:58   #35
nocny
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-04-2005
Skąd: Biskupice
Postów: 9
Domyślnie

Witam po długiej przerwie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))

Wynika z tego ,że ze wszystkich Forumowiczów najwięcej przejechałem na "gazie".

Krótko i na temat.

1. Obecny stan licznika 39 tyś (z groszami) w tym 19 tyś na gazie.
2. Nie było żadych problemów.
3. Silnik chodzi jak pszczółkja.
4. Nie trzeba regulować zaworów co 20 tyś. - ponieważ z informacji od gościa z serwisu wynika, że jednak są regulowane hydraulicznie. Wymagają jedynie zgrubnej regulacji co 240 tyś. a na gazie o połowę częściej czyli przy stanie licznika ok. 120 tyś.( informacja nie sprawdzona - zamierzam kupić książkę serwisową i wtedy powiem konkretnie jak jest z tymi zaworami).
5. Moja instalacja to "Elisa" by Elpigaz - włoska - chciałem holenderską ale instalator doradził mi włoską ponieważ włoska wytrzymuje 100 tyś. i więcej - ma wymienne elementy (jakieś membranki itp) natomiast holenderska wytrzymuje ok. 150 tyś. ale po tym przebiegu jest cała do wymiany.
6. Butelka z płynem do lubryfikacji ma regulację i prawidłowo ma być 1 kropla na 5-8 sekund na wolnych obrotach.
7. Czytająć forum ktoś napisał, że wymienia przy gazie częściej olej - według mojej wiedzy jest odwrotnie ponieważ olej traci swoje właściwości ponieważ benzyna rozpuszca się w nim natomiast gaz - nie !. Generalnie w dużym uproszczeniu - dolna część silnika (wał, korbowody, olej) dłużej wytrzymują właśnie na gazie. Natomiast krócej wytrzymują zawory i gniazda zaworowe.

8. Na razie więcej nic nie wiem.

Pozdro- nocny
nocny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2005, 22:20   #36
alchemik
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-11-2004
Skąd: Świdnik
Model: FOCUS C-MAX
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2004
Postów: 84
Domyślnie

Witam wszystkich ponownie. Piszę ponieważ czuję że jestem winny wam pewne wyjaśnienia. Pisałem wcześniej na temat spalania gazu w moim fusionku, wstyd się przyznać ale wcale nie zaglądałem do filtra powietrza. Dopiero teraz, gdy na liczniku miałem około 30tys km wymieniłem filtr powietrza i ..... rewelacja. Spalanie spadło średnio o 1,5l na każde 100km. Ostatnio przy jeździe tylko po mieście dochodziło nawet do 10l/100km, teraz spokojnie mieszczę się w 8l i wcale nie jeżdżę oszczędniej, nie zmieniłem też stacji gdzie najczęściej tankuję, a po wymianie filtru powietrza spalanie wyraźnie spadło. Teraz będę się pilnował by co 10tys wymieni filterek powietrza. Co do kwestii lubryfikacji, to przejechałem z tym już 20tys km i nic z katalizatorem raczej sie złego nie stało, więc spokojnie używam tego dalej. Polecam LPG, o wiele przyjemniej się tankuje, no może nie tnkuje a płaci za tankowanie do pełna. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. POZDRAWIAM.
__________________
C-MAX
alchemik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2005, 17:27   #37
Michal_BB
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-01-2005
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 16V + LPG
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie

Cytat:
Napisał alchemik
Dopiero teraz, gdy na liczniku miałem około 30tys km wymieniłem filtr powietrza i ..... rewelacja. Spalanie spadło średnio o 1,5l na każde 100km.
Witam,

Ja też, po dwóch latach i 70 tys. km zdecydowałem sie na "gazyfikację". Nie wytrzymalem finansowo cen benzyny... Jak większość forumowiczów: sekwencja + lubryfikacja, za 3.950 zł. Mam pytanko do alchemika, czy wymieniałeś też filtr po 20 tys. km czy dopiero teraz? Pytam bo jestem właśnie w polowie między przeglądami i zastanawiam się czy wymienic filtr, czy poczekać. Chodzi właśnie o to spalanie, na benzynie miałem średnio 7,0 - 7,5 a teraz mam 8,5 - 9,0. Ile kosztuje taki filtr powietrza, w serwisie i poza?

Z góry dziekuję!
__________________
Pozdrawiam,
Michał
Michal_BB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2005, 22:39   #38
alchemik
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-11-2004
Skąd: Świdnik
Model: FOCUS C-MAX
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2004
Postów: 84
Domyślnie

Cytat:
Napisał Michal_BB
Mam pytanko do alchemika, czy wymieniałeś też filtr po 20 tys. km czy dopiero teraz? Pytam bo jestem właśnie w polowie między przeglądami i zastanawiam się czy wymienic filtr, czy poczekać. Chodzi właśnie o to spalanie, na benzynie miałem średnio 7,0 - 7,5 a teraz mam 8,5 - 9,0. Ile kosztuje taki filtr powietrza, w serwisie i poza?
Witam serdecznie.
W tym sek, ze filtr powietrza wymienilem w autku dopiero po 30tys km z czego 20tys na gazie i bylo to "troche" za duzo. Jezdze tylko na gazie, oczywiscie oprocz pierwszych okolo dwoch kilometrow przy zimnym silniku gdy chodzi benzyna, i na 31l gazu ktore wchodza maksymalnie do butli robie co najmniej 400km. Jak na razie po wymianie filtru powietrza, nie trafilo mi sie tak bym mial sama trase, a licze ze wtedy spalanie bedzie wyraznie mniejsze.
Co do ceny to filtr powietrza kupilem poza serwisem autoryzowanym, w sklepie motoryzacyjnym filtr z FILTRONA kosztowal mnie okolo 55zl, nie pamietam dokladnie koncowki ale bylo to w tych granicach, sprzedawcy byli zdziwienie ze tyle kosztuje bo to takie male gowienko (wielkosci mniej wiecej formatu kartki A5)
Mam nadzieje ze bedziesz zadowolony z gazu tak jak i ja jestem zadowolony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam.
__________________
C-MAX
alchemik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2005, 23:26   #39
Michal_BB
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-01-2005
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 16V + LPG
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie

Dzieki Alchemiku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) Jak na razie na gazie zrobiłem zaledwie 1,5 tys. km, ale jestem bardzo zadowolony. Kultura pracy silnika nie uległa pogorszeniu, o momencie przełączania na gaz dowiaduję się tylko z kontrolki, bo po prostu nic nie czuć. Jak miałem gaz w Fieście na wtrysku jednopunktowym, to czułem wyraźne szarpnięcie przy zmianie paliwa na gaz. Co do mocy, spadek na tyle nieznaczny, że odczuwam to tylko jak wiozę kilka osób, co mi sie zdarza "od święta". A propos zużycia paliwa, ja mam butlę w kole, 45 l. czyli pojemność użyteczna 36 l. Na jednym tankowaniu maksimum wyciągnąłem chyba 360 km, ale dotankowywałem po tym chyba 33 l., więcej nie wiadomo czemu nie chcialo wejść. Z tego co piszesz wynika, że Tobie pali znacznie mniej. Biorąc pod uwagę, że my nie uwzględniamy w naszych obliczeniach tego, że przy rozruchu auto bierze benzynę, a wtedy jest największy pobór paliwa, zużycie samego gazu powinno jedynie minimalnie przekraczać normalne zużycie benzyny.
Jest jeszcze jeden aspekt, psychologiczny. Po założeniu gazu, który jest znacznie tańszy od benzyny, przestałem się liczyć ze zużyciem paliwa i zacząłem wyraźnie szybciej jeździć, głównie na trasie, bo na mieście i tak się za wiele nie nawojuje. Może dlatego tak mi pali?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Filtr nowy sobie sprawię, choćby z czystej ciekawości. Ale te 55 zł to przesada. A propos polityki cenowej, ostatnio urwałem sobie prawy przedni chlapacz. Chlapacz odzyskałem, jeszcze parę jakichś blaszek znalazłem na betonie. Akurat byłem w salonie ubezpieczyć sie na kolejny rok, to podszedłem do serwisu, czy by nie założyli z powrotem. Wszystko fajnie, ale... nie da się kupić jednej spinki którą urwałem, muszę kupić... komplet nowych chlapaczy (oba!) za 120 zł. Muszę poszukać jakiegoś fachowca, żeby mi ten chlapacz na blachowkręt przykręcił... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdro!
__________________
Pozdrawiam,
Michał
Michal_BB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2005, 23:39   #40
alchemik
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-11-2004
Skąd: Świdnik
Model: FOCUS C-MAX
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2004
Postów: 84
Domyślnie

witam ponownie
jeszcze "jedno" zdanie na koniec. co do stylu jezdzenia to prawa noge, a moze stope, mam w miare silna i skutecznie jej uzywam naciskajac na pedal gazu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. moze z piskiem opon nie ruszam bo mnie to nie bawi ale nikt specjalnie za mna nie musi sie wlec. butle mam tez w kolo ale jet to 40 a wiecej niz 31 z kawalkiem nie udalo mi sie nigdy zatankowac, a nie raz na stacje wjezdzalem z praktycznie pusta butla. jak tylko uda mi sie zrobic na zbiorniku sama trase dam tu znac jak wyszlo spalanie.
pozdrawiam
__________________
C-MAX
alchemik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford , fusion , fusion gaz , fusion lpg , gaz , instalacja , lpg



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.