Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2017, 23:23   #1
matleusz
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-02-2017
Skąd: Szczecin
Model: Focus MK1
Silnik: 1.4
Rocznik: 2000
Postów: 5
Domyślnie Jak poprawienić odbioru słabych stacji radiowych

Witam. Przeszukiwałem już cały Internet, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi. Posiadam Focus'a MK1 z radiem Alpine i fabryczną anteną. Mieszkam przy granicy z Niemcami i chciałbym lepiej odbierać słabe stacje (odbiór jest ok, ale wiem, że może być dużo lepszy patrząc na odbiór w innych autach). Wiem, że w Focusach nie montują wzmacniaczy przy antenie, ja próbowałem zamontować jakiś z allegro, ale absolutnie nic nie dało. Tutaj pytanie do Was, co mogę zrobić żeby poprawić ten odbiór stacji? Może zamontowanie dłuższego bata antenowego (ten teraz ma chybya 55cm, a np. w Dacia'ch są po 90cm, tylko właśnie mają gwint zewnętrzny, więc bez przerabiania nie pasują w ten fordowy)? Może wymiana na jakąś całkiem inną antenę (ze wzmacniaczem w stopce)? Proszę o radę kogoś, kto robił coś takiego albo słyszał o takich modyfikacjach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez matleusz ; 07-02-2017 o 09:26 Powód: sprecyzowanie tytułu
matleusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2017, 19:06   #2
Swoop
ford::advanced
 
Avatar Swoop
 
Imię: PAweł
Zarejestrowany: 02-06-2005
Skąd: Ełk
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.2 200KM / 500Nm
Rocznik: 2008
Postów: 313
Domyślnie Odp: Jak poprawienić odbioru słabych stacji radiowych

Jaki wzmak zamontowałeś? Jak zmieniałeś radio to obstawiam brak właśnie wzmacniacza antenowego
Swoop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2017, 19:42   #3
matleusz
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-02-2017
Skąd: Szczecin
Model: Focus MK1
Silnik: 1.4
Rocznik: 2000
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jak poprawienić odbioru słabych stacji radiowych

Nie wiem czy mogę podawać linki do allegro, więc opiszę: wzmacniacz antenowy (FM max +25dB) montowany przy radiu. Po zamontowaniu i podłączeniu do niego zasilania odbierało nawet bym powiedział troszkę gorzej, niż bez niego. Na radiu fabrycznym był takim sam odbiór - poprawny, nic więcej, a mi zależy na łapaniu stacji z poza miasta, bo wiem, że jest to możliwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
matleusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2017, 11:56   #4
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: Jak poprawienić odbioru słabych stacji radiowych

Auto młode nie jest. Zacznij o sprawdzenia instalacji. Zweryfikuj kabelek od anteny aż po radio. Dodatkowo sprawdź stopkę i połączenie z batem. To miejsca gdzie korozja lubi sie rozwijać - a to nie wpływa dobrze na odbiór. Może się okazać, że wymiana stopki i bacika dopiero pomoże.
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2017, 18:36   #5
matleusz
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-02-2017
Skąd: Szczecin
Model: Focus MK1
Silnik: 1.4
Rocznik: 2000
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jak poprawienić odbioru słabych stacji radiowych

Kabel jest ok, sprawdzałem miernikiem. Stopkę też odkręcałem i o dziwo nie ma tam rdzy (podobno poprzedni właściciel Niemiec garażował go). Ja cały czas podkreślam, że odbiór jest poprawny, a mi zależy na trochę lepszym niż poprawny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
matleusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2017, 13:37   #6
facio07
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 14-03-2016
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 1600 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 118
Domyślnie Odp: Jak poprawienić odbioru słabych stacji radiowych

Możesz nic nie wskórać,możliwe że masz mało czułe radio.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
facio07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2017, 21:48   #7
matleusz
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-02-2017
Skąd: Szczecin
Model: Focus MK1
Silnik: 1.4
Rocznik: 2000
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jak poprawienić odbioru słabych stacji radiowych

Radio jest bardzo czułe, to wysoki model Alpine. Pożyczyłem antenę od znajomego co ma Citroena (jest dłuższa). Po zastosowaniu nakrętki przejściówki, żeby pasował gwint uzyskałem lepszy odbiór o jakieś 15%, ale to wciąż jest za mało. Myślę nad wymianą całej stopki na jakąś aktywną, jakieś pomysły?
matleusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2017, 07:34   #8
facio07
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 14-03-2016
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 1600 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 118
Domyślnie Odp: Jak poprawienić odbioru słabych stacji radiowych

Skoro radio masz czułe, to nie pozostaje nic innego jak zastosować zespół antenowy o większym zysku.W dzisiejszych czasach masz duże pole do popisu.Pamiętaj jednak że wzmocnienie wzmacniacza to nie najważniejsza rzecz,decyduje stosunek szumu do sygnału użytecznego anteny,tzn.jeżeli sygnał będzie zbyt słaby to wzmocnienie wzmacniacza na wiele się nie zda,bo szumy własne, będą zbyt duże w stosunku do sygnału użytecznego.Najlepszy jest sygnał bezpośredni (bez wzmacniacza),czyli antena o jak największym zysku,a z tym w technice samochodowej może być problem.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
facio07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2017, 13:59   #9
matleusz
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-02-2017
Skąd: Szczecin
Model: Focus MK1
Silnik: 1.4
Rocznik: 2000
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jak poprawienić odbioru słabych stacji radiowych

Ok, wiem już nieco więcej niż na początku. Teraz tylko potrzebowałbym konkrety. Antena o jak największym zysku=jak najdłuższa? Czy mam wymieniać tylko sam bat, czy może całą antenę razem ze stopką? Masz może jakieś propozycje/konkretne modele, które zdałyby tutaj egzamin i pasowały do mojego modelu auta?
matleusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
antena , radio


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.