Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-01-2017, 08:38   #71
tomas89
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-08-2014
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus mk4 ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 150 koni
Rocznik: 2020
Postów: 25
Domyślnie Odp: Focus II 2.0 TDCI zawór egr

Miałem podobnie, z tym że u mnie dodatkowo lubił poszarpywać przy zmianie biegu z 1 na 2. Kupiłem blaszkę za 7 zł podajże na allegro, zaślepiłem i jeżdżę tak już od 2 lat. I widzę tego same plusy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tomas89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 11:57   #72
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Focus II 2.0 TDCI zawór egr

Proszę poprawić tytuł swojego tematu na zgodny z zasadami Forum:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dziękuję
Speedo
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2017, 06:45   #73
mariuszb55
ford::advanced
 
Avatar mariuszb55
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 28-09-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-Max Platinium X
Silnik: 2.0 Tdci 181KM; 413 Nm
Rocznik: 2007
Postów: 214
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

Odgrzeję trochę kotleta.
U mnie także były w/w objawy tzn szarpanie przy pierwszym odpaleniu po nocy oraz biały dym.
Przyczyną okazała się nieszczelna chłodnica EGR.
Któraś z tych rurek idących w środku była pęknięta i płyn sączył się do układu wydechowego.
Po wymianie tej chłodnicy problem ustał.
mariuszb55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2017, 21:39   #74
Kewino
ford::amateur
 
Imię: Kewin
Zarejestrowany: 13-03-2017
Skąd: Mirosławiec
Model: Mondeo Mk 3
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

Witam. mam pewien kłopot z fordem modeo mk3 tdci 2.0 a problem polega na tym ze gdy jest zimny dymi na biało i ciezko wchodzi po wyzej 1500 obrotów jak sie juz rozgrzeje to objawy zniakaja ale wtedy ma brak mocy a jesli zgasze silnik i zapale ponownie to znów to samo moze wy bedziecie wiedzieli co to moze byc ?
Kewino jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2017, 09:06   #75
Karolsxp
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 12-05-2014
Skąd: Elbląg
Model: Focus S mk2
Silnik: 1.8
Rocznik: 2005
Postów: 55
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

Witam. Pisze tu z takim problemem bo nie wiem od czego zacząć. Sytuacja wygląda tak Odpalam auto na dotyk nie kopci ale gdy odpalę to zaraz nim lekko tak jakby buja/trzesie i przy tym zaczynają mi wszystkie podświetlenia mrugać i to trwa kilkanaście sekund potem wszystko gra ale po jakieś jeździe np do pracy mam 4km to gdy zaparkuje znów zaczyna tak bujać i wszystko mruga czy to może być alternator ale czy mógłby powodować trzęsienie autem? czasami mam ze bujnie nim 2-3 razy i nic więcej i to się dzieje na postoju tylko i dodam ze gdy odpalam to czuje spaliny w kabinie sprawdzali plecionkę aż do katalizatora dalej nie i tu moje pytanie co to mogłoby być? 2 razy widziałem ze dym wydostawał się z pod maski od kierowcy strony i nie mogłem zdiagnozować skąd wtryski suche kolektor ssący też. jak jeżdżę to nic się dzieje tylko z jednym bo nie wiem czy tak ma być. Jak jadę i jak do polowy gazu dodaje to ładnie chodzi ale jak dodam gaz w podłogę bo np chce wyprzedzić to słychać takie stuki wtryskiwaczy i to z 2 sekundy bo zaraz wyrywa jak rakietaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a smród w kabinie to jak mu się zachce to poczuję ale zawsze czuje gdy odpalam nie wiem jak wtedy EGR chodzi ale mam wrażenie że on jest tego powodem gdy np się otwiera to daje czadu. dziękuję za pomocGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Karolsxp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2018, 06:22   #76
kbw
ford::amateur
 
Avatar kbw
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 28-05-2013
Skąd: Zduńska Wola
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCI 136PS
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

Witam, odkopię temat bo od 2 lat posiadam Focusa MK2 2.0 TDCI i od 2 miesiący zmagam się z silnikowymi rozterkami tego auta, które wprawiają mnie w obłęd. Mam takie same objawy jak wielu forumowiczów w tym wątku czyli:
- problem z odpalaniem na dworze po przestanej nocy (temp dochodzą teraz -5)
- nierówna praca
- zadymione podwórko na biało
Objawy przechodzą jak auto sobie trochę poterkocze jak traktor lub od razu się nim ruszy ale pracuje wtedy twardo do czasu rozgrzania. Na próbę spędził jedną noc w garażu i przy odpaleniu poza puszczeniem malutkiego białego pierda objawów brak. Nie chciałbym przechodzić procesu wymiany połowy auta bo to rocznik 2005 ale nie chcę też go skreślać bo przez 80 tys km woził dupsko bez żadnego ale. Czy ktoś ma jakieś pomysły co to może być? Dodam, że problem zaczął się od czasu kiedy padł mi alternator i zleciłem mechanikowi jego wymianę przy okazji wymieniając filtry i olej (założyli alternator bez sprzęgięłka...). Do tego czasu wymieniłem termostat bo komputer nie pokazywał optymalnej temperatury (za wyjątkiem momentów kiedy pod nogą było 200km/h), wyczyściłem egr, sprawdziłem odmę, turbinę oraz rury z intercoolerem. Zalałem go już raz oczyszczaczem do wtryskiwaczy Liqui Moly przy tankowaniu i brak poprawy, mam jeszcze jedną pół litrową butelkę którą zamierzam wlać. Foka była podpinana pod kompa, pokazał przestawienie wtrysku A zapewne przez błędnie odczytywaną temperaturę - poprawiono i nadal bez zmian a wokół nich bez żadnego pocenia czy jakichkolwiek plam. Chciałbym sprawdzić wszystkie tańsze sposoby bo nie uśmiecha mi się regeneracja wtrysków.

Czy rozrząd i pompa wody mogą faktycznie mieć coś z tym wspólnego? Wymieniany był rok temu przy przebiegu 195 tys. Obecnie ma przejechane 250 tys. km a Ford sugeruje wymiany co 200 tys. (?) ale przez mechanika, który "zapomniał" wymienić oleju.
Czy normalną sprawą w tym silniku są widoczne bąbelki w przewodach paliwowych pod plastikową pokrywą silnika, które radośnie podróżują sobie z ropą? Bo przestaję ufać mechanikom już nawet w najprostszych sprawach.

Ostatnio edytowane przez kbw ; 16-01-2018 o 13:48 Powód: błąd
kbw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2018, 10:44   #77
damiank274
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 03-09-2017
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 87
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

Czy problem ewidentnie zaczął się po wymianie filtra paliwa? Czy może wtedy było cieplej i objawy nie występowały? Mam to samo. A jak odpala ci rano?
damiank274 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2018, 13:37   #78
kbw
ford::amateur
 
Avatar kbw
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 28-05-2013
Skąd: Zduńska Wola
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCI 136PS
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

Przy tych temperaturach strasznie, ciągnie rozrusznik dobre 3-4 sekundy zanim zaskoczy a obroty są dalekie od optymalnych. W garażu przy 15 stopniach odpala bez większego problemu, nie szarpie silnikiem ani też nie ma takiego zadymienia. Ot zwykły dieslowski pierd

Dokładnie tak, auto było naprawiane w Holandii bo roztrzaskało alternator. Miałem zjeżdżać do Polski reperować drobne usterki ale zawsze coś się musi zepsuć przed wyjazdem więc postanowiłem za jednym zamachem wymienić alternator, filtr paliwa i powietrza oraz olej. Odebrałem samochód, to było ok 7 listopada więc temperatura przed jak i po wynosiła tam gdzieś 6-10 stopni. Przed oddaniem ze sprawnym alternatorem było wszystko ok a po odebraniu zaczęły się problemy z dymieniem i nierówną pracą, odpalał jeszcze na strzał ("powiedzmy").

Pytanie do forumowiczów: Czy mechanik jest w stanie ocenić zużycie rozrządu?
kbw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2018, 13:42   #79
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

Cytat:
Czy mechanik jest w stanie ocenić zużycie rozrządu?
Może próbować, ale nie ma pewności a pomyłka kosztuje kilka tys. złotych.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2018, 13:46   #80
kbw
ford::amateur
 
Avatar kbw
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 28-05-2013
Skąd: Zduńska Wola
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCI 136PS
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

Zdecydowany jestem na wymianę bo nie mam pewności czy "fachowiec" ponad rok temu wymienił ten rozrząd przy 195 tys. km. (wymieniał go moim dziadkom, którzy mało się tym autem poruszali więc zbagatelizowali temat) bo w tym samym dniu zapomniało mu się wymienić oleju... Kisiel z michy nie leci po 10 tys. Ale niech sprawdzi, jestem ciekawy co powie bo opinie w internecie sugerują, że jest to raczej subiektywna opinia a pomyłka tak jak mówisz hindus może być droga
kbw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dymi , focus


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.