Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-06-2017, 09:23   #231
olek_grom
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] najbezpieczniej i najlepiej będzie jak jednego pociota posadzisz z przodu. Wyłącznik możesz dołożyć. Koszt na oryginalnych częściach to chyba ~300PLN.

Zobacz tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jeśli sam nie jesteś w stanie albo nie chcesz ogarnąć to zagadaj to mayak to wszystko Ci w WAW zorganizuje.

PS Przy następnym szukaj S-Maxa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W sumie masz rację, że optymalnym pomysłem jest zainstalowanie wyłącznika przedniej poduszki.
A powiedzcie mi jak jest z widocznością dla kierowcy jeśli wstawi się jakiś porządny fotelik (większy niż nosidełko).
Ja mam dla starszej córki Besafe iZi Combi X4 (młodszy syn jeszcze nosidełko) to jak wyobraziłem sobie, że miałby podobnej wielkości być z przodu to nic by nie było widać.
No i kolejny problem, bo foteliki montowane tyłem, ale nie na isofix (bo przecież na przednim siedzeniu nie ma) przeważnie mają jeszcze różne pasy montowane do przedniego siedzenia.... więc jak fotelik będzie na przednim siedzeniu to do czego je przypnę.
A może po prostu za dużych dzieci nie ma jak wozić... tyłem z przodu.

olek_grom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2017, 10:18   #232
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

olek_grom mój syn ma pięć lat i zdarza się, że jedzie tyłem w Axkid Duofix z przodu. Ja mam 180cm wzrostu i muszę spędzić trochę czasu na montażu fotelika tak żeby nie zasłaniał mi lusterka. Do Dufixa są dodatkowe pasy które wypuszcza się spod fotela. BeSafea w końcu będziesz musiał wymienić bo jest do 18kg.

Muszę przyznać, że bardzo sobie chwalę długie podróże z synem na przedzie. Ale problem z widocznością jest. Moja żona ma 170cm wzrostu i nie ma baty żeby ustawić fotelik tak żeby nie zasłaniał prawego lusterka.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2017, 15:48   #233
olek_grom
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
olek_grom mój syn ma pięć lat i zdarza się, że jedzie tyłem w Axkid Duofix z przodu. Ja mam 180cm wzrostu i muszę spędzić trochę czasu na montażu fotelika tak żeby nie zasłaniał mi lusterka. Do Dufixa są dodatkowe pasy które wypuszcza się spod fotela. BeSafea w końcu będziesz musiał wymienić bo jest do 18kg.

Muszę przyznać, że bardzo sobie chwalę długie podróże z synem na przedzie. Ale problem z widocznością jest. Moja żona ma 170cm wzrostu i nie ma baty żeby ustawić fotelik tak żeby nie zasłaniał prawego lusterka.
No to jest problem, bo właśnie następnym fotelikiem dla starszej córki, która waży ok 14 kg miał być wspomniany Axkid, a młody akurat przejąłby Besafea.
Z tym, że u mnie żona w większości jeździ, a ma 167 cm, więc jazda po mieście całkowicie dla Niej odpada bez prawego lusterka (w trasie pewnie też).
Do tego jest jeszcze problem, że żona nie jeździ z tyłu, bo jej się w głowie kręci i koło się zamyka, więc albo ona prowadzi i fotelik by jej zasłaniał po prawej, albo dwójka siedzi sama z tyłu. Co jest problemem, bo mały ma 4 miesiące i trzeba mu smoka wtykać.
W praktyce wychodzi, że ja siedzę po lewej, nosidełko w środku i córka po prawej. A jak przyjdzie nowy normalny fotelik to nawet w teorii się nie zmieszczę.
olek_grom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2017, 10:00   #234
majuDJ
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2015
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK4 Trend Edition Business, kombi
Silnik: 1.5 EB 150KM (3 cyl.), M6
Rocznik: 2019
Postów: 57
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Witam

Mam problem, ponieważ nie mam dużo czasu (szczyt sezonu w pracy) na jeżdżenie do sklepów i przymierzanie fotelików (i-Size 40-75cm, 0+ do 13kg)do Forda Focusa MK3 kombi z 2013r. Do narodzin córki zostało około 3 tygodni.

Pytania do posiadaczy tego modelu auta:
1. Czy każdy Focus MK3 posiada isofix?
2. Jakich używacie fotelików dla najmniejszych maluchów w tym aucie? Jakie polecacie?

Dodatkowo mam ograniczony manewr ponieważ mam wózek Joolz Day 2 z adapterami które według instrukcji pasują tylko do fotelików: Joolz iZi Go Modular by BeSafe, Maxi-Cosi CabrioFix, Pebble & Pebble Plus, Cybex Cloud Q & Aton, Aton 4 & Aton Q, Nuna Pipa & Kiddy Evolution Pro 2 & Evo-Lunafix.

Napisałem do Joolz Polska by odpowiedzieli czy np Cybex Aton 5 pasuje do tych przejściówek oraz chciałbym zapytać Was czy używa ktoś Aton 5 w FF MK3?
majuDJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2017, 17:52   #235
mayor
ford::advanced
 
Avatar mayor
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 25-03-2016
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: Focus MK3FL Titanium
Silnik: 1.5 EB@200KM by TuneForce
Rocznik: 2017
Postów: 274
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Ja mam u siebie Axkid Babyfix, teraz kosztuje 799 PLN za bazą (ja kupiłem w promo za 570 PLN, później podnieśli cene Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), mieści się spokojnie, pasażer z przodu ma jeszcze spoko miejsce na nogi. Adaptery pasujące do MaxiCosi kosztują 49 PLN. I tak, każdy ma isofix.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
mayor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2017, 08:44   #236
olek_grom
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Czy foteliki Axkid Minikid, a Duofix różnią się fizycznie wielkością?
Czy za Duofixa dopłaca się za to, że jest montowany (do 18kg) na isofix i że ewentualnie można go zamocować przodem?
olek_grom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2017, 09:17   #237
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Tak, Minikid jest mniejszy. Jest nieco inna skorupa, konstrukcja zagłówka była chyba inna i jej regulacja. Ma mniejszą podstawę.

Tak duofix to dopłata do przodem/tyłem przy montażu pasy/isofix
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2017, 09:23   #238
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Duofix przodem owszem ale jeśli dziecko waży poniżej 18kg i jest przypięte pasami fotelika. W trybie w którym dziecko przypięte jest pasem samochodowym (jak w fotelikach 15-36) prowadzenie pasa na wysokości linii barkowej jest dyskusyjny. Ta czerwona klamra źle się układa i pas w niej jest niestabilny.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2017, 12:16   #239
olek_grom
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

A macie jakieś informację na temat AXKID WOLMAX-a? Bo kosztuje tylko 1000 zł. Domyślam się, ze coś musi się kryć za ceną +/- 800 zł niższą niż pozostałe Axkid-y
Z tego co wyczytałem jest gorzej wykonany i ma mniej udogodnień. W sensie trudniej się go zapina do siedzenia itd. - To tylko informacje wyczytane w sieci.
Ale skoro posiada Test Plus nie może być zły.
Ceny droższy foteli wynikają z tego (tak sobie wnioskuję), że mają isofixy i można je zapinać przodem, a to mają magnesy na pasach (besafe).
Ja będę użytkował fotelik tylko tyłem i w 95% nie będę go odpinał, więc może ten Wolmax...
Z tabeli porównawczej zamieszczonej na stronie bociek.eu wynika, że właściwie różni sie tylko systemem mocującym.
https://zapodaj.net/31317021520ee.jpg.html
olek_grom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2017, 14:23   #240
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

pasy nie maja automatycznych napinacze (te kotwiczące) skorupa ciut inna chyba, zagłówek przepinany o ile to w tym a nie płynnie przesuwany. jedz do sklepu i porównaj, najlepiej.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.