Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-01-2017, 12:41   #1
xCichociemnyX
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 21-01-2017
Skąd: Płock
Model: Ford Ka
Silnik: 1,3
Rocznik: 1998
Postów: 2
Exclamation wysokie obroty po odpaleniu na zimnym silniku

Witam
Pisze do was z prośbą o pomoc.
Mam problem z fordem ka z roku 1998.
Auto tuż po odpaleniu, na postoju, na zimnym silniku wkręca się na bardzo wysokie obroty ( przysłowiowo -> mało nie wyskoczy z ramy )
Im jest zimniej na dworze tym wysokie obroty utrzymują się dłużej by po kilkunastu / kilkudziesięciu sekundach gwałtownie spaść do "normy" albo (były takie przypadki) zgaśnie.
Problemy z obrotami zaczął się od falowania obrotów na biegu jałowym -najczęściej zauważalne przy dojeździe do skrzyżowań gdzie stojąc na światłach na "luzie" obroty silnika zaczynały pływać, czasami nawet silnik zgasł.
Wymieniłem własnoręcznie silnik krokowy oraz czujnik położenia przepustnicy -
Po wymianie krokowca "zaadoptowałem" przepustnice sposobem znalezionym gdzieś w internecie ( odłączyłem klemy z akumulatora na jakieś dwie godziny po czym podłączyłem aku i odpaliłem silnik na jakaś godzinę bez dodawania gazu przy rozruchu! Początkowo autko tuz po chwili zgasło, jednak odpaliłem drugi raz i obroty się ustabilizowały )
NIE POMOGŁO

Autko, zważywszy na swe dolegliwości, odbyło wczasy u mechanika gdzie problemu nie rozwiązano. Z relacji mechanika wynika iż na próbę podmieniono silnik krokowy na inny nowy oraz wyczyszczono przepustnice. Problem nie zniknął a mechanik nie wziął kasy za "robociznę"

Po odbiorze od mechanika zauważyłem kolejna dolegliwość ( lub już była tylko jej nie dostrzegłem wcześniej) - przy zmianie biegów podczas jazdy,w chwili luzu miedzy biegami, obroty wzrastają znacznie. Dodam ze w tym czasie nie trzymam stopy na pedale gazu . Pozostają wysokie przez chwile po czym po woli opadają.
Jest też tak iż podczas jazdy wrzucę z biegu na luz i dodam gazu to obroty wkręcają się na bardzo wysokie po czym zawieszają się na chwile i bardzo powoli opadają.

Nie mam już pomysłu. Podejrzewam ze może to problem z jakimś czujnikiem temperatury ??

Opisałem mój problem jak tylko umiem najlepiej.
Jak ktoś wie w czym problem to będę wdzięczny za rady.,

Dziękuję i pozdrawiam
Tomek

xCichociemnyX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2017, 15:45   #2
MarianL
ford::average
 
Avatar MarianL
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 09-04-2014
Skąd: ST
Model: Ka TITANIUM
Silnik: 1,2
Rocznik: 2009
Postów: 123
Domyślnie Odp: wysokie obroty po odpaleniu na zimnym silniku

Cytat:
Napisał xCichociemnyX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po odbiorze od mechanika zauważyłem kolejna dolegliwość ( lub już była tylko jej nie dostrzegłem wcześniej) - przy zmianie biegów podczas jazdy,w chwili luzu miedzy biegami, obroty wzrastają znacznie. Dodam ze w tym czasie nie trzymam stopy na pedale gazu . Pozostają wysokie przez chwile po czym po woli opadają.
Jest też tak iż podczas jazdy wrzucę z biegu na luz i dodam gazu to obroty wkręcają się na bardzo wysokie po czym zawieszają się na chwile i bardzo powoli opadają.
Ten opis dokładnie pasuje do problemu z silnikiem krokowym, wprawdzie nie w Ka ale innym samochodzie miałem kiedyś dokładnie taki problem i po wizycie w serwisie wyczyszczeniu i adaptacji silniczka krokowego wszystko wróciło do normy.
MarianL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2017, 15:59   #3
xCichociemnyX
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 21-01-2017
Skąd: Płock
Model: Ford Ka
Silnik: 1,3
Rocznik: 1998
Postów: 2
Domyślnie Odp: wysokie obroty po odpaleniu na zimnym silniku

Dopuszczam taka możliwość jednakże ja wymienialemsilnik krokowy na nowy jakis miesiąc temu . A w tamtym tygodniu był samochód u mechanika który sprawdzał obroty na innym krokowcu ..więc jestem skolowany

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
xCichociemnyX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 10:47   #4
fordzik100
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-08-2016
Model: Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 99
Postów: 12
Domyślnie Odp: wysokie obroty po odpaleniu na zimnym silniku

Poczytaj o czujniku VSS wolnych obrotów

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

bo to on w Kaczkach odpowiada za wysokie obroty. Przeczyść wszystkie kostki WD40 i wymień ten czujnik na nowy o ile jest uszkodzony, lub go odepnij.
fordzik100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2017, 16:34   #5
kołekst
Zablokowany
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-01-2016
Model: Focus
Silnik: st170
Rocznik: 2002
Postów: 127
Domyślnie Odp: wysokie obroty po odpaleniu na zimnym silniku

Nie ma takiego czegoś jak VSS wolnych obrotów.
VSS to czujnik prędkości mogą wariować obroty przy braku sygnału z niego lub jak jest uszkodzony. Można odpiąć i zobaczyć czy cokolwiek się zmieni.

Osobiscie mi to wygląda na lewizne w układzie dolotowym. Proponuje sprawdzić wężyki które idą od korka za obudowe pokrywy, tam jest trójnik i jeszcze 2 przewody wchodzące w kolektor ssący. Często są one już sparciałe i silnik ciągnie lewe powietrze.

Dodatkowo można sprawdzić czy auto posiada MAP czy MAF bo jedno i durgie widziałem w KA, czy na rurze od filtra powietrza do przepustnicy jest jakikolwiek czujnik. Jeżeli nie ma to jest MAP sporadycznie ale może też powodować problemy.
kołekst jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
falujące obroty , obroty silnika


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.