Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2017, 21:02   #1
_fenix_
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 01-04-2017
Model: Ford MONDEO MK5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2016
Postów: 68
Domyślnie Antena CB Kombi - gdzie zamontować.

Witam !

Jestem posiadaczem nowego Mondeo MK5 kombi, mam tez zamiłowania do urządzeń radiowych i łączności za pomocą radia KF i UKF czy jak kto woli CB.

Do tej pory nocowałem anteny do rynien relingów, ale w nowym Mondeo te relingi sa zespolone i dostępne mocowania anten nie umożliwiają zamocowania uchwytu anteny, czy ktos mam jakis patent na montaż anten np. CB?

Pozdrawiam Michał SQ1HMA

_fenix_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2017, 21:10   #2
Quler27
ford::average
 
Avatar Quler27
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-03-2013
Skąd: Wola/ Pszczyna
Model: Mondeo MK4 Titanium S
Silnik: 2.0 TDCI Ford Power
Rocznik: 2011
Postów: 185
Domyślnie Odp: Antena CB Mondeo MK5 Kombi

Osobiście polecam President Virginia...ja u siebie w MK4 nie mam anteny radiowej ... wszystko komponuje się bardzo dobrze 😁

Wysłane z mojego Galaxy S7 Edge
Quler27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2017, 22:00   #3
_fenix_
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 01-04-2017
Model: Ford MONDEO MK5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2016
Postów: 68
Domyślnie Odp: Antena CB Mondeo MK5 Kombi

Nie to nie takie anteny mnie interesują, mi zależy na uchwycie do którego moge antenę przymocować jak mam ochotę nie konieczńie CB, nie chodzi mi o mocowanie magnetyczne ani wiercenie w dachu, tylko mocowanie na relingu gdzie w MK5 jest on tak uprofilowany ze nic nie da sie dopasować.
_fenix_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2017, 06:24   #4
facio07
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 14-03-2016
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 1600 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 118
Domyślnie Odp: Antena CB Mondeo MK5 Kombi

Cytat:
Napisał _fenix_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jest on tak uprofilowany ze nic nie da sie dopasować.
No to jeśli masz talent do "metaloplastyki" to można przy odrobinie samozaparcia coś samemu "wyrzeźbić",w przeciwnym razie musisz czekać aż ktoś inny to za Ciebie zrobi.
facio07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2017, 07:47   #5
_fenix_
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 01-04-2017
Model: Ford MONDEO MK5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2016
Postów: 68
Domyślnie Odp: Antena CB Kombi - gdzie zamontować.

Miałem nadziej że ktoś ten temat już przerabiał i znalazł jakieś rozwiązanie, jak na razie ja innego nie widzę, jak wiercić w tym profilu.

Czy ten profil relingu jest galwanicznie połączony z masą całego pojazdu ?
_fenix_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2017, 13:29   #6
facio07
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 14-03-2016
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 1600 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 118
Domyślnie Odp: Antena CB Kombi - gdzie zamontować.

Cytat:
Napisał _fenix_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ten profil relingu jest galwanicznie połączony z masą całego pojazdu ?
Możesz podłączyć jeną elektrodę omomierza do relingu,a drugą do masy pojazdu i wtedy zmierzysz czy jest masa,ale zapewne tak,bo niby dlaczego ktoś by izolował to od nadwozia.Masz te relingi takie,co nie maja prześwitu pomiędzy belką i dachem?Ja mam takie i z kolei nie mogę do nich zamontować belek bo te są z podchwytem i nie da się ich założyć.Będę musiał kupić inne!
facio07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2017, 17:26   #7
_fenix_
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 01-04-2017
Model: Ford MONDEO MK5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2016
Postów: 68
Domyślnie Odp: Antena CB Kombi - gdzie zamontować.

Cytat:
Napisał facio07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz podłączyć jeną elektrodę omomierza do relingu,a drugą do masy pojazdu i wtedy zmierzysz czy jest masa,ale zapewne tak,bo niby dlaczego ktoś by izolował to od nadwozia.Masz te relingi takie,co nie maja prześwitu pomiędzy belką i dachem?Ja mam takie i z kolei nie mogę do nich zamontować belek bo te są z podchwytem i nie da się ich założyć.Będę musiał kupić inne!
Tak mam dokładnie takie bez prześwitu, bagażnik trzeba mieć konkretnie pod ten model, myslecze bedzie połączony z reszta blachy, ale należało by sprawdzic.
Wyglada na to ze muszę przewiercic na wylot aby zamocować coś co umożliwi mi na podłączenie anteny.
_fenix_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2017, 10:39   #8
taajniak
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-04-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 EB 260 KM / 415 nm by heko
Rocznik: 2015
Postów: 197
Domyślnie Odp: Antena CB Kombi - gdzie zamontować.

Cytat:
Napisał _fenix_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam !

Jestem posiadaczem nowego Mondeo MK5 kombi, mam tez zamiłowania do urządzeń radiowych i łączności za pomocą radia KF i UKF czy jak kto woli CB.

Do tej pory nocowałem anteny do rynien relingów, ale w nowym Mondeo te relingi sa zespolone i dostępne mocowania anten nie umożliwiają zamocowania uchwytu anteny, czy ktos mam jakis patent na montaż anten np. CB?

Pozdrawiam Michał SQ1HMA
cześć,

Ja zamontowałem na klapie bagażnika w jego górnej części.... a właściwie zamontowali mi w skanbisie. Wszystko ładnie śmiga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Tam są fajne otwory technologiczne i można ładnie kabel pociągnąć do schowka między fotelami. Mi właściwie na zewnątrz tylko gruszka i z niej mam cała obsługę radia.
taajniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2017, 10:54   #9
_fenix_
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 01-04-2017
Model: Ford MONDEO MK5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2016
Postów: 68
Domyślnie Odp: Antena CB Kombi - gdzie zamontować.

Cytat:
Napisał taajniak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cześć,

Ja zamontowałem na klapie bagażnika w jego górnej części.... a właściwie zamontowali mi w skanbisie. Wszystko ładnie śmiga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Tam są fajne otwory technologiczne i można ładnie kabel pociągnąć do schowka między fotelami. Mi właściwie na zewnątrz tylko gruszka i z niej mam cała obsługę radia.
Witam !
Czy możesz cyknąć fotki jak to zamontowali?
Zastanawiałem się nad tym ale nie wiem jak potem gwarancja bo chyba lakier trzeba przebić do blachy bo inanczej nie złapiesz masy auta.

Ciekaw jestem jak klapa jest połączona z resztą blachy szczególnie dachu.

Pozdrawiam SQ1HMA Michał
_fenix_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2017, 13:28   #10
taajniak
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-04-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 EB 260 KM / 415 nm by heko
Rocznik: 2015
Postów: 197
Domyślnie Odp: Antena CB Kombi - gdzie zamontować.

Cytat:
Napisał _fenix_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam !
Czy możesz cyknąć fotki jak to zamontowali?
Zastanawiałem się nad tym ale nie wiem jak potem gwarancja bo chyba lakier trzeba przebić do blachy bo inanczej nie złapiesz masy auta.

Ciekaw jestem jak klapa jest połączona z resztą blachy szczególnie dachu.

Pozdrawiam SQ1HMA Michał
Klapa to jest chyba pełny ocynk więc raczej nie powinno się nic dziać.
Ja na początku chciałem po prostu magnes nakleić na tył klapy, ale okazało się, że to jest całe zabudowane jakimś tworzywem.

Magnesu na dach nie chciłem dawać, bo zdarza mi się czasem jechać bardzo szybko i bałem się że jak by wiatr zdmuchnął antenkę z magnesem, to wybiłoby mi którąś szybę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....

Ja ci dam tylko taką radę, że jeżeli zrobisz to tak, jak ja mam zrobione, to dwie uwagi.

rada nr.1: Nie wkręcaj tych oryginalnych "robaczków", tylko jakieś nierdzewne śrubki (albo nierdzewne robaczki) - jak widzisz one u mnie przerdzewiały i jako ostatnio próbowałem je wykręcić, to nie jestem w stanie - otwory w robaczkach na imbus po prostu się wyrabiają. Póki co mocno mi się to trzyma, to to zostawiłem w spokoju, ale za jakiś czas będę musiał wymienić śrubki mocujące.

rada nr.2: Owiń sobie przestrzeń w tym zamocowaniu taśmą izolacyjną, tak jak ja to mam zrobione. Problem jest taki, że jak tego nie ma, to pęd powietrza powyżej 120 km/h powoduje straszny hałas w środku.

Najzabawniejsze jest to, że na fotelach przednich prawie tego nie słychać, ale z tyłu nie dało się jeździć. Takie głupie owinięcie taśmą załatwia sprawę z hałasem z tyłu.

Ewentualnie jak znajdziesz lepszy sposób, to daj znać, to i u siebie poprawie, ale póki co, co jakiś czas taśmę wymieniam i tyle.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20170419_140439.jpg (96.0 KB, 105 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20170419_140510.jpg (82.1 KB, 100 wyświetleń)
taajniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.