Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2013, 22:18   #1
rufi0
ford::amateur
 
Avatar rufi0
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 16-04-2013
Skąd: Poznan
Model: Focus II
Silnik: 1.8 tdci 115 km
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Focus II prośba o opinie

Mam prośbe o opinie na temat tych aut czy są warte uwagi i czy przebiegi realne
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dziękuje i pozdrawiam.

rufi0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2013, 10:12   #2
Byniek73
ford::beginner
 
Imię: Zibi
Zarejestrowany: 30-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk4 powershift
Silnik: 2.0 tdci 163ps
Rocznik: 2014
Postów: 14
Domyślnie Odp: Focus II prośba o opinie

Włóż trochę Swojej pracy, a nie przeklejaj linki z otomoto. Podzwoń po ofertach, ściąg więcej danych i zrób selekcję (np zweryfikuj WIN). Koledzy nie zrobią za Ciebie wszystkiego i nie podadzą Ci na tacy gotowca. Czasem mam wrażenie, że dla niektórych, forum to taka cudowna kraina, gdzie można znaleźć mega cudną furę, skrojoną na własne potrzeby po twz "piniądzach".
Byniek73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2013, 11:41   #3
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Focus II prośba o opinie

Byniek73 wyluzuj nie każdy się zna i wie, o co pytać i po to jest forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2013, 12:20   #4
Byniek73
ford::beginner
 
Imię: Zibi
Zarejestrowany: 30-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk4 powershift
Silnik: 2.0 tdci 163ps
Rocznik: 2014
Postów: 14
Domyślnie Odp: Focus II prośba o opinie

Mam luz.. czasemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie każdy jest ekspertem od wszystkiego, ale można poświęcić trochę czasu i przeczytać paręnaście wątków, wtedy wiemy o co pytać i dlaczego. Selekcja ofert sprawi, że łatwiej jest pomagać. Minimalizm polega na uruchomieniu szukajki, zlinkowaniu i standartowej prośbie: wybierzcie mi najlepszą furę. Moja odpowiedź nie była "osobistą wycieczką", tylko próbą zmuszenia człowieka do uruchomienia szarych komórek i wzięcia ODPOWIEDZIALNOŚCI, za podjęte decyje o zakupie. Czyli: podzwonić, popytać i wyselekcjonować. A to moim zdaniem, nie wymaga mega umiejętności. Następny przypadek może byc taki, że gość zalinkuje pół portalu z zapytaniem, która fura jes wg. Was najlepsza..... Ale ja tu tylko sprzątam... Nie chcąc być zupełnie bezproduktywny, to mój Focus II 1.8 tdci (salon polska, przebieg 106000 2007r.) będzie wkrótce na sprzedaż. Jakby Rufi0 był zainteresowany.
Byniek73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2013, 13:20   #5
rufi0
ford::amateur
 
Avatar rufi0
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 16-04-2013
Skąd: Poznan
Model: Focus II
Silnik: 1.8 tdci 115 km
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Focus II prośba o opinie

Witam.Byniek73 to chyba żadko ma ten luz bo poczytałem parenaście wontków podzwoniłem i vin w miare możliwości też sprawdziłem i nic mi tonie mówi.Więc nie sugeruj że chce auto podane na tacy,chodziło mi o dowiedzenie się czy może ktoś widział te Focusy na zagranicznych portalach. Wiem jak dzisiaj ludzie potrafią krecić liczniki i zapewniać że mają na 100% tyle przebiegu bo jest książka serwisowa.Wkońcu poto są te fora aby wymieniać się informacjami.Z sprawdzeniem stanu pojazdu niemam problemu i jestem wstanie ocenić czy dane auto było bite czy jest igiełka ale sory przebiegu to nawet serwis nie potwierdzi.
A co do twojego Focusa to zainteresowany bym był kwestia tylko ceny bo mam ograniczony budżet.Jeśli nie sprawi tobie to kłopotu to możesz mi wysłać zdjęcie i opis wyposarzenia no i oczywiście kwote na ile go cenisz.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Pozdrawiam.
rufi0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2013, 14:00   #6
Byniek73
ford::beginner
 
Imię: Zibi
Zarejestrowany: 30-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk4 powershift
Silnik: 2.0 tdci 163ps
Rocznik: 2014
Postów: 14
Domyślnie Odp: Focus II prośba o opinie

Popraw proszę ortografię, bo zęby boląGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. To nie złośliwe, tylko jak widzisz po loginie to jestem stary rocznik z innej szkoły. A tak serio, to wg. mnie przebiegi nierealne. Sprawdź kiedy były wymieniane rozrządy. Przy tych przebiegach powinny być niedawno, albo jeszcze oryginalne. Dla silnika 1.8 wymiana przy 150 tys. km. Jak gość Ci powie, że nie wie kiedy, lub np. 2 lata temu, to masz wszystko w temacie. Na pasku rozrządu powinna być data jego produkcji, jak oryginał to powinien "grać" z furą. Osobiście nigdy nie "złapałbym się" na furę poza Salon Polska, za duże ryzyko. Szukaj w krajowych, chociaż ciężko. Mój fuks bedzie dopiero we wrześniu do sprzedaży, muszę wziąźć leasing na nową furę i mam 3 m-ce czekania.

P.S.
Jeszcze jedna uwaga, podane ceny są, mówiąc delikatnie .... niskieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dobrej fury nie wyhaczysz za grosze. A te oferty wyglądają na niezłe skarbonki. Silnik 1.8 jest jednostką prawie nie do zajechania, ale wszystko ma swoje granice.

Ostatnio edytowane przez Byniek73 ; 17-04-2013 o 14:08
Byniek73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2013, 15:04   #7
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Focus II prośba o opinie

Cytat:
Napisał rufi0 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chodziło mi o dowiedzenie się czy może ktoś widział te Focusy na zagranicznych portalach
pewnie nikt , ale możesz sobie porównać je z zagranicznymi ofertami , tutaj masz podany sposób jak to zrobić [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2013, 10:40   #8
qwerf
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 04-11-2010
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010
Postów: 29
Domyślnie Odp: Focus II prośba o opinie

Proponuję Ci odpuścić sobie egzemplarze z silnikami 1.8 TDCI. Jeżeli się mylę, to pewnie któryś z kolegów mnie poprawi, ale wg mojej wiedzy są one najbardziej awaryjnymi ze wszystkich montowanych w focusach. Nie jestem pewien, ale to był prawdopodobnie jedyny autorski silnik forda i nie sprawdził się najlepiej.
Dobrze to widać po cenach samochodów - 1.8 TDCI nieprzypadkowo są najtańsze.
Ja mam 1.6 TDCI 109 KM i jest super, a cała flota w firmie jeździ na 2.0 od 3 lat i w silnikach nie robiono jeszcze nic.
__________________
.. kiedy w czasie jazdy słyszysz, że coś dzieje się z Twoim autem... podgłośnij radio! ...
qwerf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2013, 09:34   #9
Byniek73
ford::beginner
 
Imię: Zibi
Zarejestrowany: 30-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk4 powershift
Silnik: 2.0 tdci 163ps
Rocznik: 2014
Postów: 14
Domyślnie Odp: Focus II prośba o opinie

Miałem 1,8 TDCi w służbówce mondeo, zrobiłem 200 tys. nic się nie działo. Mam fuksa 1.8 TDCI, przebiego 109 tysi i nic się nie dzieje. Przed mondeo był passat z 2005 roku i ta fura była istnym horrorem, co 2 tygodnie w serwisie, pół samochodu wymienione... Tak więc może nie bazujmy na obiegowych "legendach" w stylu "ford g... wort? ". Ewentualnie "opowieści wujka Staszka" który zęby zjadł na furach i rodzinnych imprezach.

Ostatnio edytowane przez Byniek73 ; 22-04-2013 o 09:37
Byniek73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2013, 12:55   #10
michalmichalpp
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Białystok
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus II prośba o opinie

Potwierdzam, mam w Focusie 1,8Tdci 115ps, przebieg już około 140 i odpukać nic się nie stało.
michalmichalpp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.