Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-01-2018, 15:36   #1
ksg1906
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 10-11-2017
Skąd: Mysłowice
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie 2006r LPG ubywa olej

Witam
Panowie proszę o poradę o pomoc cokolwiek bo doła mam masakrycznego...

ale po kolei...
Od kilku miesięcy poszukiwałem autka 7-Osobowego(rodzinka się powiększyła)budżet był do 20 tys...auto planowałem pojechać ze szwagrem i przywieść z Niemiec,w Listopadzie znalazłem fajną ofertą Galaxy Mk-3 już w nowej budzie wykorzystałem wujka z Niemiec zagadał i wstępnie zaklepał...autko fajne z silnikiem 2.0 145KM Duratec kupiłem od Niemca który był trzecim właścicielem(ale dwóch po przednich to rodzinka) autko zadbane z przebiegiem 186 tys do tego książka faktur i przeglądów które od razu potwierdzały przebieg-poczytałem że to fajny silnik prosty na łańcuchu można dużo jeździć...wiedziałem że trzeba będzie założyć gaz(w tym modelu wiąże się to z ingerencją w podłogę w bagażniku ale jest możliwe)budżet końcowy około 30 tys(już z gazem)ogólnie na moje warunki kwota nie do przeskoczenia ale jak pomyślałem że ten gaz się będzie ładnie wracał a autkiem spokojnie mogę zrobić 200 tys(6-7 lat) to skusiłem się...
Do Polski przyjechał w połowie Listopada umówiłem się u gazownika jednego z lepszych na Śląsku(drogo ale bardzo profesjonalnie-takie miał opinie na necie i u kilku moich znajomych)-czas oczekiwania na montaż początek stycznia... tyle wprowadzenia żebyście znali wątek

Przez 1,5 miesiąca dużo jeździłem(Listopad,Grudzień) zrobiłem w tym czasie około 5 tys na benzynie kontrolowałem dwa razy olej jak przyjechałem z Niemiec i około 10 grudnia stan był zbliżony czyli między liniami minimum/maximum gdzieś w połowie-pewnie było go troszkę miej po miesiącu ale to milimetry na bagnecie... Autko jeździło bez problemów nie szarpało kopciło wszystko super byłem mega zadowolony...potem przyszedł czas instalacji(niestety przed samą instalacją nie sprawdziłem poziomu oleju teraz wiem ze to nie odwracalny błądGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....)po odbiorze autka od gazownik autko jeździ tak samo czyli ekstra nie szarpie nie straciło mocy przechodzi szybko na gaz ogólnie rewelacja...po przejechaniu 300 km sprawdzam olej...bagnet suchy totalnie suchy jadę do mechanika i wlewa mi 1,8 litra żeby poziom był w połowie miary...szok co jest grane sprawdzają czy nie ma gdzieś wycieku wszystko suche totalnie suche nigdzie nie ma kropelki oleju...zacząłem myśleć że może w grudniu źle sprawdziłem i już było mniej potem przez miesiac do instalacji zrobiłem koło 2 tys zaś ubyło i po instalacji zaś wziął i stąd taki brak czytałem że po zainstalowaniu LPG zawsze wzrośnie pobór oleju więc wyszedłem założenia że może bagnet jest już suchy jak zejdzie 0,5 litra i tak po prostu wyszło przecież zrobiłem już 5 tys km.
Wymieniam cały olej i filtry wlewają mi 4,3 5W30 (taki był wcześniej) miarka na bagnecie pokazuję 3/4 normy kasuję licznik i jeżdzę auto chodzi tak jak chodziło jedyna rzecz którą zauważam to jak zapalam to kopci na biało -ale to przecież normalne na zimnym silniku oleju nie czuć nie widać...przejechałem 500km sprawdzam olej...SZOK po prostu SZOK bagnet suchy totalnie, dolałem 700 mililitrów odczekałem godzinkę żeby wszystko siadło i olej jest powiedzmy na 3/4 bagnetu czyli podobnie jak 500km wcześniej...Czytałem o tym oleju że to normalne że auto bierze na 1000 km czasem 200-300 mil zależy jakie auto itd. u mnie wychodzi około 1,5litra na 1000kmGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niestety w takich przypadkach przeczytałem tylko SPRZEDAJ AUTO albo KUP NOWY SILNIK po prostu Panowie totalnie mnie to załamało...niby to tylko auto ale wpompowałem w niego 150% tego co miałem a teraz mam go sprzedać...komu mam takiego bubla wepchać...przecież to nie normalne
Mam kilka pytań jak ktoś ma wiedzę proszę o pomoc

1.Czy jest szansa że gazownik spierdzielił mi silnik??może to zbieg okoliczności ale fakty są takie że do instalacji olej brał śladowo po instalacji wychodzi że bierze jak benzyne...podobno kolektor był sciągany i wiercony poza silnikiem ale czy poza tym montaż LPG ingeruję w olej w silniku pośrednio albo bezpośrednio może czegoś nie dokręcili zapomnieli o jakiejś uszczelce coś źle skręcili uszkodzili nie wiem ale musi być jakaś przyczyna -pół żartem pół serio to wygląda jakby mi silnik zmienili...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2.Co mogę zrobić żeby było lepiej czytałem o gęstości oleju ale czy to nie fikcja że będzie mniej brał??
3.Czy moze jest gdzieś jakiś wyciek(miska silnik) i olej kapie podczas jazdy bezpośrednio na ziemie??jak stałem to kilka razy zaglądałem pod auto i nie było nic świeżego
4.No i ostanie jak regeneracja silnika to co gdzie jak do kogo może ktoś wie jakie to koszty??no chyba ze mam dolewać 1,5 litra na 1000 km i jeździć aż tłoki nie wypadną

Na koniec napiszę że sytuacja jest dla mnie mega dziwna bo takie zużycie silnika nie następuje tak od razu no chyba że brakuje oleju(u mnie brakowało w pewnym momencie 1,8 litra-wchodzi 4,3 może wtedy przez te 300 kilometrów na gazie i wtedy zajechałem ten silnik-mechanik powiedział że nie ma szans bo ciągle było 2,5 litra oleju w silniku..).
Panowie jak ktoś ma konkretną wiedzę i znajdziecie chwilę to proszę o jakieś porady nawet jak będą mega dołujące...

ksg1906 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2018, 16:52   #2
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,997
Domyślnie Odp: Ford Galaxy MK-3 2006r LPG problem z olejem

Nie, lpg w ogóle nie ma wpływu na zużycie oleju. Jak jeździsz na Pb zawsze są jakieś przepłukiwania na gładzi cylindrycznej i benzynka się miesza z olejem, dlatego nie widać spadku poziomu oleju pomimo tego że silnik i tak troszeczkę oleju spala, ale nie aż tak. Gdzie zakładałeś lpg, w jakim zakładzie? Kolektor ściągany do wiercenia?
kln1920 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2018, 19:45   #3
ksg1906
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 10-11-2017
Skąd: Mysłowice
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: Ford Galaxy MK-3 2006r LPG ubywa olej

Silesia Cars w Katowicach...podobno zawsze ściągają do wiercenia ale jak pojade teraz na przegląd to po proszę o te fotki...
ksg1906 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2018, 20:56   #4
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,997
Domyślnie Odp: Ford Galaxy MK-3 2006r LPG ubywa olej

Też tam montowałem, nie zauważyłem zmian w braniu oleju. Około 0,5l na 10 000km. Kolektor na bank ściągają
kln1920 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2018, 21:01   #5
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Ford Galaxy MK-3 2006r LPG ubywa olej

Pierścienie.. niby czemu niemiec oddal za 5000€.. olej wymieniales?

temat znany i nie trzeba ci nowego silnika tylko remont.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2018, 21:03   #6
ksg1906
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 10-11-2017
Skąd: Mysłowice
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: Ford Galaxy MK-3 2006r LPG ubywa olej

No chwalą ich ale u mnie taka dziwna sytuacja

coś gdzieś odgrzebałem o tych silnikach że były modele które mega żarły olej(może ktoś wie coś więcej??)...kurde zastanawiam się czy zmiana oleju 5w30 na gęstszy ma sens...czy tylko pogorszy sprawę...

Bump: Sławek jesteś w stanie jakiś link zapodać do tego remontu jak było to poruszane...każda informacja na wage złota jestem takim "januszem" że mogą mieć robić jak chcą kompletnie nie wiem jakie to koszta...
ksg1906 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2018, 21:05   #7
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Ford Galaxy MK-3 2006r LPG ubywa olej

Czytaj forum! 2.0 duratec bierze olej, pierścienie itp..
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2018, 21:07   #8
ksg1906
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 10-11-2017
Skąd: Mysłowice
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: Ford Galaxy MK-3 2006r LPG ubywa olej

Olej wymieniłem z filtrami 500 kilometrów temu i już zjadł 700 mililitrów...
ksg1906 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2018, 21:08   #9
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Ford Galaxy MK-3 2006r LPG ubywa olej

A nie pomyslales ze niemiec cos dolal? kupiles okazje zgadza sie? byly tansze w ogole?
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2018, 21:20   #10
ksg1906
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 10-11-2017
Skąd: Mysłowice
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: Ford Galaxy MK-3 2006r LPG ubywa olej

Gościu go wystawił bez zdjęć po telefonie powiedział że czeka na nowe auto więc moze sprzedać za 3 tygodnie było blisko od rodzinki pojechali obejrzeć mówią że spoko żebym przyjechał i zobaczę koleś mi go zarezerwował przyjechałem przywiózł dokumenty faktury na wszystko w dowodzie pierwszy właściciel jego dziadek miał auto 3 lata potem jego ojciec nastepne trzy i on ostatnie 4 lata...wszystko wydawało się spoko ale rzeczywiście cena była niska
ksg1906 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.