Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2016, 17:38   #1
straszak1976
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 18-08-2013
Model: C-max
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie Wymiana przewodu odpowietrzenia skrzyni korbowej i uszczelnień kolektora dolotowego.

Poradnik, który wykonałem podczas wymiany przewodu odpowietrzenia skrzyni korbowej w naszych fordach z silnikiem 1.8 Duratec HE.

Ze względu na to, że falujące obroty to temat rzeka ... może się komuś przyda.

Link tutaj ---> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdrawiam.

straszak1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2016, 16:22   #2
CmaXpk
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2015
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 412
Domyślnie Odp: Wymiana przewodu odpowietrzenia skrzyni korbowej i uszczelnień kolektora dolotow

No,ale pojechałeś...Super opis.
CmaXpk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2016, 20:54   #3
tomosxx
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-08-2013
Skąd: Szczecin
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 16V Benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 33
Domyślnie Odp: Wymiana przewodu odpowietrzenia skrzyni korbowej i uszczelnień kolektora dolotow

witam,
jestem rowniez zmuszony wymienic przewod odpowietrzajacy skrzyni korbowej, tylko nie wiem jaki ma kod, czy numer zeby dopasowac do mojego silnika,
1.6 16v 100km z 2004,
moze cos poradzi?

a gdzie straszak1976 zamawiales ten przewod?

pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez tomosxx ; 09-02-2016 o 21:05
tomosxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2016, 10:53   #4
straszak1976
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 18-08-2013
Model: C-max
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie Odp: Wymiana przewodu odpowietrzenia skrzyni korbowej i uszczelnień kolektora dolotow

Prosisz to piszę ... ale od razu zaznaczam, że to nie żadna reklama ani nic ... Koleś ze sklepu jest konkretny, oddzwania, info na każdym etapie realizacji zamówienia także Tobie także powinien pomóc.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
straszak1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2016, 13:11   #5
tomosxx
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-08-2013
Skąd: Szczecin
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 16V Benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 33
Domyślnie Odp: Wymiana przewodu odpowietrzenia skrzyni korbowej i uszczelnień kolektora dolotow

kupilem w serwisie , koszt 42 zl
tomosxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2016, 15:48   #6
robencjo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-05-2008
Skąd: Śląskie
Model: C-Max Ghia
Silnik: 1.8 benzyna 120 KM
Rocznik: 2004
Postów: 34
Domyślnie Odp: Wymiana przewodu odpowietrzenia skrzyni korbowej i uszczelnień kolektora dolotow

witam, mam to samo, zdiagnozowaną pękniętą rurkę, w chwili obecnej już zakupiłem s serwisie za 142 zł na firmę, normalna cena dla prywatnego klienta to 168 zł. Rurka została dobrana wg nr VIN u mnie jest to nr. 6G9G 6758 AA w razie czego podaję nr części magazynowej Ford Serwis 1430644, po podaniu tego nr już wiedzą o jaką część chodzi. Na dzień dzisiejszy na śląsku dostępność na zamówienie , czas oczekiwania to koło 6 ciu tygodni. A co do sprawdzenia to można to zrobić wsadzając długi cienki śrubokręt lub drut pomiędzy środkową przerwę w kolektorze dolotowym od przodu na wysokości reflektorów ( świecimy dobrą latarą-wszystko widać) i nacisnąć widoczną rurkę. Kiedy wzrosną obroty przy dociskaniu rurki to jest na 100 procent pęknięcie. Powodzenia.

Ostatnio edytowane przez robencjo ; 09-07-2016 o 15:51
robencjo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2022, 11:02   #7
jackseg
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 18-07-2016
Skąd: Wrocław
Model: C-Max
Silnik: 1,8 Duratec HE flexifuel
Rocznik: 2008
Postów: 39
Domyślnie Odp: Wymiana przewodu odpowietrzenia skrzyni korbowej i uszczelnień kolektora dolotow

Cytat:
Napisał straszak1976 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poradnik, który wykonałem podczas wymiany przewodu odpowietrzenia skrzyni korbowej w naszych fordach z silnikiem 1.8 Duratec HE.

Ze względu na to, że falujące obroty to temat rzeka ... może się komuś przyda.

Link tutaj ---> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdrawiam.
Odnośnie: WYMIANA WPRZEWODU ODMY i USUNIĘCIE KLEPEK WIROWYCH

Dzięki za fantastyczną instrukcję! Dokonałem wczoraj z Twoją instrukcją niemożliwego: w ciągu kilku godzin udało mi się wymienić odmę w moim C-MAX'ie polifotowym (2009) bez kanału czy nawet pojazdu na chodniku przed bolkiem w mieście. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Miałem podobne objawy:
- obroty skaczące powyżej 2000 po wysprzęgleniu,
- kłopoty z adaptacją przepustnicy po resecie wartości wyuczonych (korekty paliwowe, adaptacją przepustnicy)
- minimalne obroty spadające na biegu jałowym jedynie do 1100 (zamiast 850-900),
- katastrofalne spalanie: 19l/100km w mieście, podczas gdy na trasie jedynie 10l/100km.

Niestety wszyscy mechanicy/elektrycy którzy zaglądali do mojego auta nawet nie próbowali zbadać tematu kolektora, odmy i przedmuchów, a gdy zdiagnozowałem problem z odmą wystrzelili z robocizną X godzin x stawka na którą już mnie nie stać.

Części zamówiłem online:
- Rura odmy: FEBEST 05451-001 55zł (to odpowiednik FORD OE FORD - OE-1430644, który kosztuje obecnie 240zł najtaniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Rura Febest jest jednowarstwowa, ale wydaje się być wykonana z dobrej gumy, a kosztowała w dobrym sklepie mniej niż chińszczyzna z allegro. Jedyny minust to że nie miała obejm, przez co musiałem wykorzystać stare.
+ 4 uszczelki kolektora x 13zł, 1 x uszczelka recyrkulacji spalin -32
+ dostawa 43zł (łącznie wszystko ok.200zł)

Co się jeszcze przyda:
- zestaw kluczy grzechotkowych 1/4 z przedłużkami 5cm, 10cm, (+osobno dokupiona 15cm - najbardziej przydatna),
- magnes na teleskopie (do wyciągania śrub z zakamarków)
- luterko na teleskopie
- środek do czyszczenia MAP sensora (czujnik przepływu powietrze w kolektorze)

A teraz jak się zabrać za temat nie mając kanału:
- absolutnie konieczne jest odkręcenie obudowy silnika od dołu w celu odkręcenia dolnej śruby kolektora). W tym celu można zrobić jak ja - ułożyłem sobie mini podjazd na 5m (z 2 płyt chodnikowych jakie miałem do ręką by lekko unieść przód auta, mogą być też parę cegieł lub cokolwiek z czego nie zjedzie auto). Po odkręceniu obudowy jest ok, dostęp do dolnej śruby kolektora: przez bagnet olejoy i inne ustrojstwa ruch kluczem jest minimalny, ale wystarczający (dolnej śruby bagnetu nie odkręcałem),
- wypięcie wszystkiego co się da (u mnie też zasilanie LPG + lubryfikacja)
(najtrudniej jest wg mnie z 2 kostkami elektrycznymi które trzeba podważyć cienkim śrubokrętem aby ząbek puścił kostrkę). Odpiecie proawej dolnej kostki dopiero po zdjęciu siłowników klapek.

Po demontażu kolektora ukazało się, że moje klepki kolektora latają jak szalone (luz na około 3mm). Decyzja był prosta: demontaż, nie wymiana zwłaszcza że do tej wersji kolektora nie ma odpowiedników, mozna tylko kombinować z zamiennikami do Mondeo). Wyjąłem klapki (środkowy plastikowe lotki po wyjęciu stalowego górnego pręta). Potem czyszczenie, złożenie, nowe uszczelki.

Kolektor daje się wyjąć wysuwając najpierw lewą strone w górę i tył przód (aż po wentylator chłodnicy). Stary przewód odmy przeciałem przy demontażu. Był w katastrofalnym stanie - rozpruty na prawie całej długości, sparciały i rozwarstwiony. Montaż nowego jest o tyle trudny że trzeba na małej przestrzeni nasunąć na pomarańczowy zawór PCW nową rurę i jeszcze założyć opaskę. Jest to do zrobienia długim śrubokrętem + kombinerkami wydłużnymi prostymi, którymi rozchylamy opaskę.

Po złożeniu wszystkiego do kupy auto oczywiście ześwirowało, przy starych korektach - od razu należy zrobić Forscanem usunięcie wartości adaptacyjnych (wg mnie jakieś odpinanie akumulatora nic tu nie wnosi).

Pierwsze wrażenia:
- nareszcie zniknęło fruwanie obrotów, dziwaczne skoki obrotów,
- spalanie wróciło do normy (wstępnie kilkanaście ok 13l/100km jeżdząc po Wrocławiu).
- nie wiedzę żadnego negatywnego zachowania po demontażu klapek wirowych), nie ma błędu Check-Engine, dokładnie tak jak sugerowali nasi czy anglojezyczni moto blogowicze na YouTube: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20221029_121700_01.JPG (70.3 KB, 81 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20221029_141431_01.JPG (91.6 KB, 76 wyświetleń)
jackseg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.