Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-04-2019, 09:19   #11
Kazuya26
ford::beginner
 
Avatar Kazuya26
 
Imię: Romi
Zarejestrowany: 09-11-2018
Skąd: PSZ
Model: S max
Silnik: 1.8 tdci durateq
Rocznik: 2006
Postów: 13
Domyślnie Odp: Kręci ale nie odpala

Cytat:
Napisał Zbyniu123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W pompie wysokiego cisnienia jest sekcja ktora ciagnie paliwo ze zbiornika i zazwyczaj to wlasnie ona siada pierwsza i dla tego auto nie chce odpalic.
Masz opilki w filtrze paliwa? Jezeli tak to szukaj drugiej pompy.


Sent from my F8331 using Tapatalk
Nie pomyślałem o tym, jak już miałem wciągnięty filtr paliwa, żeby sprawdzić czy nie ma tam opilkow tylko zalalem do pełna,
Zadnej wymiany filtra w ostatnim pół roku nie było robione to niemoglo być zle poskladane że złapał powietrze. Jedno jest pewne że jak raz była taka sytuacja ze autko jeździ normalnie a na nast dzień nie chce odpalić to jest jakaś przyczyną i prędzej czy później się powtórzy, a nie mam pojęcia jak to sprawdzic co to może byc

Kazuya26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2019, 07:56   #12
roburex
ford::amateur
 
Imię: robert
Zarejestrowany: 22-03-2015
Skąd: Kielce
Model: S-max
Silnik: diesel 1,8 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Kręci ale nie odpala

U mnie w S maxie 1,8 TDCi 125KM objaw identyczny. Ponoć jest jakieś sitko między grodziami w baku, które się zasyfia i nie ma odpowiedniego spływu do przewodu paliwowego co idzie do komory silnika do pompy.
Problem tkwi w naprawie. Czasochłonna. Nie każdy warsztat się podejmie.
roburex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2020, 11:19   #13
ArturC
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 03-05-2020
Skąd: Siedlce
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Kręci ale nie odpala

U mnie to samo. Jeździł normalnie. Rano zgasiłem. Wieczorem nie chce odpalić. Kręci, a nie odpala. Udało się na plaku. Wróciłem do domu. Kontrolnie zgasiłem kilka razy i odpaliłem. Rano jednak to samo. Kręci i nie chce odpalić... Co to może być? Delikatnie była poluzowana nakrętka na obudowie filtra paliwa, a jak zaczął odpalać to w wężyku było sporo pęcherzy powietrza.
ArturC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2020, 16:23   #14
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Kręci ale nie odpala

Cytat:
Napisał ArturC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Delikatnie była poluzowana nakrętka na obudowie filtra paliwa, a jak zaczął odpalać to w wężyku było sporo pęcherzy powietrza.
Zapewne ta od góry?
Obudowa filtra i przewody muszą być szczelne.
W przeciwnym razie paliwo po długim postoju cofa się powodując problemy z odpalaniem

Bump: W przewodach nie może być powietrza
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2020, 22:02   #15
ArturC
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 03-05-2020
Skąd: Siedlce
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Kręci ale nie odpala

Problem rozwiązany. Mam nadzieję, że na dłużej. Fakt, że się zapowietrzył. Jednak główną przyczyną lub początkiem był problem w wiązce elektrycznej. Udało mi się wczoraj przez kolegę poprosić o pomoc elektronika z Forda. Podłączył komputer, a po chwili stwierdził, że przewody na wiązce (złączenie w kształcie Y) są zgniłe. Po zdjęciu peszla okazało się, że jedna żyłka jest pęknięta. Zlutowane i jak ręką odjął😁 zaizolowalem, jednak podejżewam, że może mnie czekać naprawa tej wiązki w przyszłości.
ArturC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2020, 12:39   #16
top 12
ford::amateur
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 30-03-2017
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2,0 tdci AWD
Rocznik: 2016
Postów: 1
Domyślnie Odp: Kręci ale nie odpala

Witam
Dwa lata temu miałem dokładnie ten sam problem.
Auto nie pali, jeśli zapalił po kilku próbach to nie było problemu przez cały dzień.
Doszedłem że to może być filtr paliwa ,i tak w istocie było.
po wymianie spokój dwa lata, Po zatankowaniu do pełna od rezerwy na markowej stacji jak zwykle znowu problem.
Wymiana filtra z odpowietrzeniem go i paliwo do wężyka i wszystko działa od pierwszego razu.
Wniosek : brudny filtr lub woda w obudowie filtra,
niedokręcona obudowa filtra lub inna nieszczelność - pompa nie może zassać paliwa,

Ten silnik 1,8 tdci w fordzie nie ma ręcznej pompki paliwa przed filtrem. wyczytałem że francuzy mają ręczną pompkę.
jeśli ktoś chce niech sobie założy, ja tego nie zrobiłem bo jeśli coś szwankuje to trzeba usunąć przyczynę a nie iść na skróty takie jest moje zdanie bo eksperymenty bywają kosztowne.
top 12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.