Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-05-2014, 23:06   #11
lechocz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-03-2010
Skąd: Kościan
Model: Ford C-Max MK-2
Silnik: 1,6 TDCI, 90KM
Rocznik: 05/2007
Postów: 31
Smile Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Witam.

Jestem akurat po operacji uszczelniania drugiego wtryskiwacza, licząc od filtra paliwa i dzięki Waszym cennym uwagom cała operacja zakończyła się pełnym sukcesem.

Jak się okazało, zaczęła przepuszczać miedziana uszczelka pod wtryskiem w związku z czym zapodałem pełen komplet, tj. metalowy pierścień stanowiący oparcie dla jarzma trzymającego wtrysk, ustalacz, uszczelniacz, miedzianą podkładkę uszczelniającą oraz silikon, do uszczelniania silników, na gwint i pod kołnierz szpilek mocujących wtryskiwacz plus nowa uszczelka pod czarną pokrywę stanowiącą, jak się okazało separator oleju, z gazów, wypełniających skrzynię korbową i pozostałe przestrzenie bloku silnika a idących, poprzez odmę, do turbiny.

Najwięcej problemów miałem z oczyszczeniem samego wtryskiwacza i jego gniazda z czarnej mazi, która po zastygnięciu zamieniła się w "emalię", której nie dały rady ani benzyna ekstrakcyjna ani płyn do mycia silników.

Z czarnym paskudztwem, jak się okazało, bez trudu wygrał dopiero rozpuszczalnik nitro.

Niestety lecz układ zasilania się zapowietrzył, o czym nikt z Was nie napisał i konieczne było jego odpowietrzenie, po którym silnik zaskoczył od razu i pracuje jak pszczółka.

Suma summarum, praca w miarę lekka łatwa i przyjemna, chociaż co nieco brudząca i uciążliwa z uwagi na konieczność wyczyszczenia gniazda wtryskiwacza z w/w "czarnej emalii",które to gniazdo jest dosyć głębokie i wąskie.

Lecz jak to mówią dla chcącego nic trudnego. Zwłaszcza, iż na dzień dobry serwis w Lesznie zapodał mi wyjściową kwotę od 7 stówek, kiedy to do nich zadzwoniłem, na ile wyceniają operację uszczelnienia jednego wtryskiwacza.

Dziękuję wiec wszystkim za niezwykle cenne uwagi a zwłaszcza te, iż wtrysk należy wyciągać kiedy silnik jeszcze jest ciepły i czarna maź, która później zamienia się w twardą "emalię" jeszcze jest podobna, w konsystencji do lepiku, bo kiedy zastygnie to zapewne jest tragedia gdyż trzyma wtryskiwacz jak klej.


Ostatnio edytowane przez lechocz ; 23-05-2014 o 09:52
lechocz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2014, 00:05   #12
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Standardowa procedura w ASO wymaga wymiany przewodów paliwowych. Wdg Forda są jednorazowe. To robi cenę. Podkładka i ustalacz kosztują ok 25pln każde. Reszta to roboczogodziny mechanika.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2014, 10:06   #13
lechocz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-03-2010
Skąd: Kościan
Model: Ford C-Max MK-2
Silnik: 1,6 TDCI, 90KM
Rocznik: 05/2007
Postów: 31
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

No dobrze. Ale dlaczego tyle wołają, zaznaczam, mi powiedzieli,i z kwota 700,00 zeta to na dzień dobry a dopiero potem podoliczają wszystko inne.

Tymczasem ja za:
2 sztuki zacisków trzymających jarzmo wtryskiwacza
2 sztuki ustalaczy
2 sztuki uszczelniaczy
2 sztuki podkładek miedzianych
2 szpilki + 2 nakrętki
uszczelkę separatora oleju
zapłaciłem, w serwisie Forda, Bemo Motors w Poznaniu, 165,00 złotych.

Nawet doliczając nowe przewody wysokiego ciśnienia, które kosztują coś około 250,00 złotych, bodajże za 1 parę, to wychodzi, za uszczelnienie 1 wtrysku, ni mniej, ni więcej jak kwota około 330,00 złotych.

Więc za co oni sobie liczą drugie 350,00. I to nie ostatecznie, tylko jako kwotę wyjściową, która, jak znam życie, na pewno ulegnie zwiększeniu.

Za te góra 2 godziny, prostej jak drut, pracy mechanika?

Toż to rozbój w biały dzień.

A potem w serwisach się dziwią dlaczego zdecydowana większość użytkowników Forda unika ich jak diabeł święconej wody.
lechocz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2014, 13:48   #14
4xt
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-05-2014
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Panowie,

Nie wiem czy w tym dziale można zadawać dodatkowe pytania, najwyzej prosze przeniesc

Skad olej wogole w okolicach swiec ?

Czy to aby nie jest wina sprezarki ktora na panewce slizgowej wirnika puszcza olej, ktory leci w dolot ?
4xt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2014, 14:37   #15
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Cytat:
Skad olej wogole w okolicach swiec ?

Czy to aby nie jest wina sprezarki ktora na panewce slizgowej wirnika puszcza olej, ktory leci w dolot ?
Świec czy wtrysków?

Olej może być z turbo, ale wtedy raczej byś zauważył ubytek. Odma puszcza opary oleju w dolot.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2014, 19:08   #16
4xt
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-05-2014
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Świec czy wtrysków?
Oczywiscie mialem na mysli wtryski

Skad olej sie bierze w tej lokalizacji ??

edit:

poszukalem i znalazlem odpowiedz ,

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez 4xt ; 01-06-2014 o 19:48
4xt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2014, 20:33   #17
backdel
ford::average
 
Avatar backdel
 
Zarejestrowany: 04-08-2013
Model: Focus Kombi MK1/MK2 srebrny metalik
Silnik: 1.8-TDDI, 1.6 TDCI
Rocznik: 2005/2009
Postów: 188
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Cytat:
Napisał tztz23 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie!
poniżej przedstawiam przebieg naprawy wycieku oleju na głowicy silnika 1.6 tdci 90 KM duratorq.


Panowie, mam nadzieję, że nie dacie się nabić w balona mechanikom i serwisom na kwotę 600 zł za wymianę całego kompletu. Ja zrobiłem to sam, a w ramach nagrody za zaoszczędzone pieniądze kupiłem sobie zestaw kluczy dzięki którym możliwa była naprawa. Od naprawy minęło 2 miesiące (2,5 tysiąca km) i silnik jest czyściutki.

Pozdrawiam!
Kolega rozebrał silnik do naga i pokazał na zdjęciach ale zapomniał pokazać jak go złożył i sprawny uruchomił?
backdel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2014, 13:11   #18
tztz23
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 23-10-2011
Skąd: warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 14
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Cytat:
Napisał backdel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega rozebrał silnik do naga i pokazał na zdjęciach ale zapomniał pokazać jak go złożył i sprawny uruchomił?
proszę poniżej cytat/instrukcja:
Cytat:
Napisał tztz23 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście składanie elementów zaczynamy w odwrotnej kolejności demontażu.
Jeżeli to wciąż za mało zalecam czytanie postów od tyłu. Odnośnie tego czy silnik się uruchomił, potwierdzam kolejny raz URUCHOMIŁ i na tą chwilę zrobił już 8 tys. km.

Pozdrawiam!
tztz23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2014, 10:56   #19
maciek100
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-01-2007
Model: focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 11
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Witam. Mam pytanko co do sposobu założenia nowego uszczelniacza na jednym z twoich zdjęć. Rozumiem że w tak założony uszczelniacz wkładam wtryskiwacz ?
Nie upycham go dookoła wystającej tulei ?
Mam problem z takim samym wyciekiem oleju na zewnątrz a może i jest gorzej , bo po wyjęciu wtrysków lał się z nich olej !!W sumie to wszystkie 4 były zalane olejem !
Nie wiem jak on się tam znalazł w takiej ilości ! Parę tygodni temu miałem sprawdzane wtryskiwacze i problem pojawił się po ich ponownym zamontowaniu.
Uszczelniacze nie były wymieniane i wyglądają tak jak na zdjęciu
Co do ceny tego uszczelniacza i pierścienia który dociska uszczelniacz i stabilizuje wtryskiwacz - o wiele taniej kupicie to w serwisie Peugeot. ( 12zł szt. )
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg uszczelniacz.jpg (21.0 KB, 1100 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG-20140723-00687.jpg (95.4 KB, 1118 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG-20140723-00689.jpg (90.8 KB, 1078 wyświetleń)
maciek100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2014, 18:27   #20
sphairon21
ford::average
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 10-06-2012
Skąd: Jarocin
Model: Mondeo MK3 GHIA
Silnik: 2.0 TDDI 115 przed chipem :D
Rocznik: 2001
Postów: 137
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

a ja mam pytanie do kolegi tztz23....i innych uszczelniajacych...w sb robie to u siebie gdyż własnie wtedy bede miał uszczelki. jak wyglada sprawa u was na dzien dzisiejszy?? juz nie leci czy robota poszła na marne?? ja wiem jedno ze wszedzie bede pchał silikon 1200 gdzie sie da...tak uszczelniłem kolektor oczywiscie + uszczelki i nic sie nie dzieje.
sphairon21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus mk2 , kolektor ssący , uszczelka pokrywy zaworów , wtryskiwacze , wyciek oleju


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.