Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-12-2021, 14:50   #191
fikol95
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 28-08-2021
Skąd: DSW
Model: Mondeo
Silnik: DW10C 163PS
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy

Mondeo 2010 miedzylift - podczas przyspieszania wyczuwalne drgania przenoszone na cala karoserie. Co najlepsze jadac 90-120 brak drgań. Przy prędkości 130-145 km/h czuć jak cała buda wpada w rezonans (drgania cyklicznie co 2 sek), przy 160 drgania ustępują. Zawieszenie z przodu wymienione, tuleje na wahaczach, kola wywazone. Sprawdzalem prawą półośkę i jest wyczuwalmy delikatny luz na podporze. Czy to ona może być powodem drgań i wpadania w rezonans przy pewnych predkosciach?

fikol95 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2022, 13:22   #192
MATRIX266
ford::average
 
Imię: KRZYSIEK
Zarejestrowany: 12-08-2017
Model: MONDEO
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 50
Domyślnie Drgania kierownicy problem z diagnozą

Mam problem z drgającą ierownicą podczas jazdy, koła mam wyważone a fegi proste, zawieszenie także ok końcówki itp. Byłem u 2 mechaników i powidzieli,że to temat rzeka i jeśli, to nie koła, to jest to trudne do zdiagnozowania. Drgania są średnie 2 lata temu było mrowienie ale z czasem wibracje się zwiększyły. Na pewno mam krzywe tarcze ale to ponoć nie może wpływać na dragania kierownicy nie hamując aczkolwiek na pewnym forum gość napiał, że może i u niego wymiana pomogła. Trudno abym w ciemno wymieniał klocki i tarcze w ciemno, bo to koszt ok 1000zł. Wyważane koła w trzech miejscach i zakładane różne opony.

Denerwuje mnie, to jak nie wiem, miałęm jechać do salonu ale z tego co wiem,to tam też często nie macherzy z nich i lepsi są zwykli mechanicy.
MATRIX266 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2022, 19:52   #193
tiptronik78
ford::beginner
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 15-06-2013
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 13
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy

Ford s max 2.0 TDCi 2013r. Trzęsącą się kierownica podczas jazdy od około 70km/h + bicie kierownicy przy hamowaniu + rezonans całej karoserii. Co do tej pory zrobione: wymienione wszystkie 3 poduszki silnika, amory KYB i łożyska amortyzatorów, tarcze i klocki Mintex, wahacze Lemforder, półosie p+l, magiel, końcówki drążków, opony cały komplet ( niestety budżetówki), stabilizatory . Jedyna rzecz niewymieniona to łożyska kół ale nie huczą . Koła wyważone, zbieżność na Hunterze. Co to k....a może być bo już zajoba dostaje. ��
tiptronik78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2022, 10:05   #194
dziecioł
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-08-2010
Model: mondeo MK4
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 41
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy

Pytanie czy buda Ci drga cały czas czy tylko podczas przyspieszania. Ja mam ten sam problem ale tylko gdy gaz jest w podlodze. Zostały mi do wymiany tylko poduszki reszte wymieniłem i też mnie ****... strzela. Jakiś mechanik powiedział mi że większość zamienników połosi za wiele nie daje bo są kiepskiej jakości tylko oryginał a najważniejszy jest ponoć kielich.
dziecioł jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2022, 21:16   #195
tiptronik78
ford::beginner
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 15-06-2013
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 13
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy

Buda mi lekko drży cały czas ale podczas przyspieszania mocniej. Ostatnio doszły stuki (przeskoki)przy zmianie biegów od 1do 3 i zaczął zjeżdżać dość mocno na prawo. Jest nowa diagnoza ale jeszcze do zweryfikowania, prawdopodobnie mechanizm różnicowy pada.

Sent from my BE2029 using Tapatalk
tiptronik78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2022, 21:15   #196
gabrik
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-06-2022
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy

Dołączam do grupy użytkowników Mondeo z przypadłością drgań kierownicy. Po przeczytaniu kilku stron wątku stwierdzam, że problem jest popularny niestety i jednocześnie wieloprzyczynowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. U mnie nowe opony, ustawiana geometria (po wymianie tylnego zawieszenia). Przed wymianą opon też to było.

Jako nowy użytkownik muszę dokładniej zaobserwować kiedy te drgania się pojawiają.
gabrik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2022, 22:16   #197
tiptronik78
ford::beginner
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 15-06-2013
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 13
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy

Update do tematu. Wymieniona skrzynia biegów ( podejrzenie rozwalonego dyferencjału) i ....po problemie. Bicia kierownicy i drgania przy przyspieszaniu ustały. Przy okazji wymieniona dwumasa i zestaw sprzęgła.

Sent from my BE2029 using Tapatalk
tiptronik78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2022, 16:39   #198
dziecioł
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-08-2010
Model: mondeo MK4
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 41
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy

Cześć wszystkim,
Jest bardzo dużo postów odnośnie wibracji na kierownicy jak i cała karoseria więc napisze jak to było u mnie. Od dwóch lat zmagam się z drżeniem kierownicy przy prędkości miedzy 120-140km/h oraz przy mocnym dodaniu gazu trzęsie całą budą. Wymieniłem prawie wszystko w zawieszeniu od przegłubów po poduszki i.... nic dalej napierd... kierownicą i budą ale tylko przy mocnym wciśnięciu gazu. W zeszłym tyg. kupiłem nowe świece bo ponoć po 60tyś km lepiej wymienić i okazało się że dwie świece mam pęknięte prawie niewidoczne. Po wymianie auto CAŁKOWICIE przestało drgać. Nikt z mechaników ani raz nie zasugerował że może świece są walniete. Odnośnie kierownicy pokombinujcie z przekładką felg. U mnie wszystkie prościutenkie a jak przód dałem na tył to wibracje ustały. Wiec nie sugerujcie się prostymi felgami tylko poróbcie kilka przekładek losowych.
dziecioł jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.