Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2021, 20:58   #1
wojciech0015
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 14-06-2017
Skąd: Bydgoszcz
Model: Fusion - Mondeo USA Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM
Rocznik: 2013
Postów: 66
Domyślnie Nie działa mi funkcja start stop

Witam serdecznie

Nie działa mi funkcja start stop w Escape 2018r.
Jak przypłynął to miał rozładowany akumulator, naładowałem i od tamtej pory odpala bez problemu nawet po 3 tygodniowym postoju na zewnątrz,po skanowaniu UCDS-em i FORSCAN-em nie mam żadnych błędów.
Zrobiłem również reset BMS.

system wygląda jak by był sprawny lecz po zatrzymaniu pokazuje się szara przekreślona ikona oraz komunikat na desce (załączam zdjęcie)

Najbardziej podejrzewam akumulator lecz nie wiem jak zdiagnozować to w 100%

Na zdjęciu silnik jest zimny ale normalnie po jeździe kiedy jest rozgrzany również nie działa.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg image000000.jpg (29.9 KB, 112 wyświetleń)

__________________
Regulamin $23
wojciech0015 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2021, 21:49   #2
gutozaur
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2015
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1.6 125 KM
Rocznik: 2013
Postów: 128
Domyślnie Odp: Nie działa mi funkcja start stop

To nie jest ikona autohold?

Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez gutozaur ; 07-01-2021 o 22:02
gutozaur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2021, 00:03   #3
wojciech0015
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 14-06-2017
Skąd: Bydgoszcz
Model: Fusion - Mondeo USA Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM
Rocznik: 2013
Postów: 66
Domyślnie Odp: Nie działa mi funkcja start stop

Cytat:
Napisał gutozaur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie jest ikona autohold?

Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
Nie kolego to funkcja start stop która powinna zadziałać a wyskakuje komunikat że się wyłączyła naturalnie a jeszcze nigdy nie zadziałała
__________________
Regulamin $23
wojciech0015 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2021, 03:10   #4
deny24
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 19-01-2019
Skąd: Lubaczów
Model: Escape
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 73
Domyślnie Odp: Nie działa mi funkcja start stop

System start-stop w Escape to taka zagadka. Nigdy nie wiesz, jaki parametr w danym momencie go dezaktywuje. W moim Fordzie w lecie ciężko było rozkminić temat, a zimą to już w ogóle. Wg inf. z neta, oprócz temperatury silnika (za niska, lub za wysoka po długiej jeździe), ważna jest temperatura otoczenia (chyba poniżej 4 stopni), sposób wciskania hamulca, i pewnie kilka innych rzeczy by się znalazło. A jeszcze algorytm łączący to wszystko. Z mojego doświadczenia mogę napisać, że start-stop nie działa przy wciskaniu hamulca - jeśli nie robisz tego energicznie i do oporu tylko dojeżdżając, przy niskich temperaturach silnika i otoczenia, ale nie podam konkretnych wartości, oraz wielokrotnie - bo tak mu się zachciało. Pierwszej zimy po kupnie auta też miałem wątpliwości, czy działa. Teraz nie zajmuje sobie tym głowy, drugą czynnością po zapięciu pasów jest wyłączenie start-stop.
deny24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2021, 09:29   #5
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Nie działa mi funkcja start stop

Po pierwsze jak ma zadziałać Start Stop jak na zdjęciu widać że silnik jest zimny (temperatura płynu chłodzącego wskazuje minimalną wartość) Po drugie jak kolega wcześniej napisał – zależności działania tego układu jest wiele – silnik musi mieć optymalną temperaturę oraz naładowanie i stan akumulatora również musi być dobry (cokolwiek to znaczy) Trzeba się liczyć z tym, że w porze zimowej przy temp. ok 0 stopni i niższych, przy małych przebiegach miejskich system może nie zadziałać i również w lecie kiedy jest ciepło przy jeździe autostradowej przy zatrzymaniu, postoju też nagle nie zadziała bo przecież chronić należy turbinę i nie można od razu wyłączać silnika.
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2021, 12:17   #6
Rabbus
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 10-12-2020
Skąd: Kielce
Model: Escape
Silnik: 1500
Rocznik: 2019
Postów: 6
Domyślnie Odp: Nie działa mi funkcja start stop

Posiadam 2 praktycznie takie same Escape.
W jednym z nich wymieniłem akumulator na nowy, bo już nie miałem czasu czekać aż stary się naładuje.
W tym pojeździe nie ma najmniejszych problemów ze start-stopem.
Jak tylko auto osiągnie prawidłową temperaturę,system działa bez zarzutu.
W drugim aucie akumulator również był rozładowany, ale w przeciwieństwie do pierwszego dało się go odpalić z przewodów i do tej pory działa.
Odpala bez problemów, nawe tw niskich temperaturach.
Jednak system start-stop podaje taki sam komunikat.
Dlatego myślę, że problem leży tylko i wyłącznie w akumulatorze.
Gdyby nie trzeba było rozbierać połowy samochodu,aby wyjąć akumulator,dawno bym to sprawdził.
Rabbus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2021, 19:50   #7
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Nie działa mi funkcja start stop

Dokładnie tak – ale trzeba mieć na uwadze, że zimą nawet jak akumulator jest nowy i ma powiedzmy „100%” swojej sprawności i po odpaleniu zimnego silnika zrobimy ok. 5 km to system i tak nie zadziała gdyż silnik nie nagrzał się jeszcze dostatecznie i nie pozwoli na uaktywnienie START/STOP. Analogiczna sytuacja w lato - system już może zadziałać bo przy wysokich temperaturach na zewnątrz silnik może się nagrzać do optymalnej temperatury. Dlatego nie tylko akumulator ma tu swój udział – choć to podstawa aby system działał jak należy.
Mam Escape i Edga z START/STOP z akumulatorami kupionymi latem (tak się złożyło że kupiłem 2 nowe). Zimą, jesienią duża różnica jest również jeżeli auto jest garażowane i zupełnie inaczej zachowuje się te pod chmurką a inaczej wyjeżdżające z garażu.
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.