Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-05-2020, 07:21   #11
x22cracked
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-06-2019
Skąd: Szczecin
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie Odp: Stuki przy jeździe z kołami skręconymi w prawo na bruku (załączam film ze stukam

Zwariować nie zwariuję, spokojnie. Wręcz przeciwnie, nabrałem nadziei, że nie musi to wcale być przekładnia kierownicza. Chciałem jeszcze pojechać do kolejnych majstrów, żeby sprawdzili, bo jedna diagnoza od jednego diagnosty to za mało, zresztą wcale nie słyszał tych stuków tylko widział stojący samochód i go oglądał.
Chętnie bym pojeździł po mechanikach, ale nastały takie czasy, że jednak wolałbym bez naprawdę konkretnej potrzeby tego nie robić :/
A czytałem wiele historii, że coś tłucze, na szarpakach nic nie wychodziło, a potem się okazywało, że to amortyzatory, górne mocowania, sworznie i jeszcze inne części.
Mam w mieście najazd na który mogę wjechać, ale jak diagnosta nic nie wypatrzył to co ja wypatrzę :x choć pewnie pojadę i popatrze, może jakimś cudem coś wynajdę..

x22cracked jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2020, 07:29   #12
Dart8
ford::average
 
Avatar Dart8
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 27-11-2019
Skąd: Pszczyna
Model: Focus Mk3.5
Silnik: DW10F
Rocznik: 2016
Postów: 91
Domyślnie Odp: Stuki przy jeździe z kołami skręconymi w prawo na bruku (załączam film ze stukam

Może to być spowodowane kumulacją "mikro"luzów na wielu elementach zawieszenia. Nie do wychwycenia przez diagnostę czy mechanika.Np. w innym aucie miałem delikatne stuki (denerwujące) na nawierzchni jak np. kostka brukowa lub popękana nawierzchnia asfaltowa. Na większych jak dziury,progi zwalniające stuków brak. Też nie mogłem dojść co stuka. Jeździłem tak aż do momentu wymiany łącznika i sworznia dolnego wahacza prawego, ale wyszedłem z założenia, że skoro dwa elementy były do wymiany to i pozostałe były już w stanie większego zużycia i pewnie w najbliższym czasie też bym je musiał wymienić. Postanowiłem wymienić wszystkie: łącznik stabil., tuleje gum-met., sworznie(nie ori a zamienniki). Po wymianie cisza jak w nowym aucie.
Oczywiście w Twoim przypadku może być cos innego, przyczyn może być tyle co elementów pracujących na takich nierównościach+skręt kół. Gdybyś zaczął inwestować we wszystkie ...kwota mogłaby przerazić. Lub też nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli chodzi o przekładnię kier. to nie spotkałem się ze stukami a raczej przypominało to trzeszczenie. Raczej byłbym spokojny o przekładnię.

Ostatnio edytowane przez Dart8 ; 08-05-2020 o 07:34
Dart8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2020, 07:39   #13
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Stuki przy jeździe z kołami skręconymi w prawo na bruku (załączam film ze stukam

maglownica na końcu chłopie

zacznij od przegubów
potem mc persony
sworznie, wahacze

dopiero potem magiel, poza tym, jaki problem wziąć ręke na magla i poczuć czy coś tam jest luźne czy nie ?
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2020, 20:10   #14
piotras31
ford::advanced
 
Avatar piotras31
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-09-2005
Skąd: GORZYCE
Model: Ford Kuga 2021 ST-Line X
Silnik: 1.5 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2021
Postów: 211
Domyślnie Odp: Stuki przy jeździe z kołami skręconymi w prawo na bruku (załączam film ze stukam

Obstawiam łączniki-miałem to samo.
piotras31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2020, 14:49   #15
x22cracked
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-06-2019
Skąd: Szczecin
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie Odp: Stuki przy jeździe z kołami skręconymi w prawo na bruku (załączam film ze stukam

Łączniki sobie wymieniłem parę dni temu na ślepo, zawieszenie pracuje o wiele lepiej i bardziej miękko, ale to nie to.
Natomiast dzisiaj byłem u mechaników, przetrzepali cały przód, przejechali się i jedyne co znaleźli to właśnie luz na listwie maglownicy oraz jeszcze jeden z mechaników powiedział, że podczas jazdy słyszał jakby lekko pukała prawa poduszka mcphersona. Ale też nie są w stanie powiedzieć czy to na pewno to powoduje te stuki i nie zalecają wymiany przekładni ( no bo to ponad 1000 zł i nie ma 100% pewności, sam też nie chciałbym podejmować takiego kroku na ten moment), bo powiedzieli, że nic nie odpadnie no i że jak na razie słychać to na bruku przy skręcaniu i daliby sobie spokój.
Czyli jeżdżę dalej i zwalniam na bruku... nie stać mnie i nie mam chęci na wymianę całego zawieszenia z przodu, które nie ma jakiś znaczących luzów:-) dziękuję za pomoc
Jak kiedyś się problem rozwiąże przy jakiejś przypadkowej wymianie części albo faktycznie coś wymienię konkretnego to z chęcią napiszę co było powodem.

Ostatnio edytowane przez x22cracked ; 18-05-2020 o 16:14
x22cracked jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2020, 18:31   #16
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: Stuki przy jeździe z kołami skręconymi w prawo na bruku (załączam film ze stukam

Przychodzi mi na myśl czy to może nie pochodzić od jarzma zacisków ??
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kierownica , maglownica


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.