Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-08-2020, 09:03   #11
mgrinz
ford::beginner
 
Avatar mgrinz
 
Zarejestrowany: 18-11-2007
Skąd: Białystok
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 10
Domyślnie Odp: 1.5 EB pompa wody, uszczelka pod głowicą, biały dym, szarpanie

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do usług -najbardziej płaczę ze śmiechu jak ludzie bez wiedzy o dzisiejszych rozwiązaniach od razu chcą rozkładać silnik.I nie pije tu do nikogo ale zanim udzieli się porady najpierw trzeba wiedzieć jak wyglada EB -to nie silnik sprzed 30 lat z Poloneza.
konstrukcyjnie to mu daleko do poloneza ale za to w kwestii użytych materiałów jest bardzo blisko. Przebieg 58kkm i wytarta na wylot szklanka popychacza pompy wysokiego ciśnienia

mgrinz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2020, 09:32   #12
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: 1.5 EB pompa wody, uszczelka pod głowicą, biały dym, szarpanie

To że w jakimś mechanizmie występuje raz na kila,kilkadziesiąt tysięcy sztuk wada materiałowa użytego do produkcji elementu, nie oznacza że można coś porównywać do bubli sprzed 40 lat w których odsetek poważnych awarii był na poziomie wielokrotnie wyższym.Przy założeniu że te konstrukcje przy dzisiejszych silnikach były dziecinnie i śmiesznie proste.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2020, 13:51   #13
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: 1.5 EB pompa wody, uszczelka pod głowicą, biały dym, szarpanie

Cytat:
Napisał mgrinz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przebieg 58kkm i wytarta na wylot szklanka popychacza pompy wysokiego ciśnienia
To zastanawiające, bo ja w 1.6eb po 260tys.km. słysząc o problemie profilaktycznie chciałem wymienić szklankę popychacza i miała tylko niewielki ślad od spodu, różnica grubości niemierzalna mikrometrem delikatnie odczuwalna palcem. Od strony krzywki jedynie zmiana zabarwienia zero wytarcia. Szklanka byłaa fabryczna, pompa też.

Oczywiście wrzuciłem nową od INA ale właśnie ciekawi mnie to, bo już słyszałem kilka opinii o tych szklankach. Jaki błąd w eksploatacji powoduje jej uszkodzenie czy też zdarzają się z wadą materiałową.

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 18-08-2020 o 13:54
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2022, 02:53   #14
Getas
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 19-01-2022
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 17
Domyślnie Odp: 1.5 EB pompa wody, uszczelka pod głowicą, biały dym, szarpanie

Jest możliwość wprowadzenia endoskopu do komory intercoolera od strony tej chyba klapy gaszącej? Było by to rozwiązanie mniej inwazyjne niż rozszczelnianie IC. Mam podobne objawy i chciałbym zweryfikować ten element silnika.
Dodałem pigment UV do wody, ale nigdzie na zewnątrz nie widzę wycieków- stąd podejrzenia o IC lub UPG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Getas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
biały dym , pompa wody , szarpanie , uszczelka pod głowicą


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.