Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-09-2021, 23:38   #141
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: Ogrzewanie w aucie nie dziala

Cytat:
Napisał maza66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
o około 5 km ogrzewanie samoczynnie "się wyłączyło" i zaczął lecieć już tylko zimny nawiew. Po przerwie i ostygnięciu sytuacja powtarza się od nowa.
To by wskazywało jednak na usterkę elektryczna. Jak długo ta przerwa trwała? Spróbuj jak zacznie lecieć zimne to zgasić auto wyciągnąć kluczyk i odpalić ponownie.

klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2021, 07:03   #142
maza66
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-05-2007
Skąd: B-B / Cz-Dz
Model: Ford Mondeo MKIII
Silnik: TDCi 2,0 115 KM
Rocznik: 03/2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Ogrzewanie w aucie nie dziala

Chyba źle to napisałem. Nie doszło do wyłączenia się panelu w sensie elektrycznym, tylko do samoczynnej zmiany nadmuchu z gorącego na chłodny.
maza66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2021, 11:23   #143
maza66
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-05-2007
Skąd: B-B / Cz-Dz
Model: Ford Mondeo MKIII
Silnik: TDCi 2,0 115 KM
Rocznik: 03/2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Ogrzewanie w aucie nie dziala

Sprawa rozwiązana. Winna była ukręcona pompa wody. Po wymianie (+ pasek napędowy i rolka) ogrzewanie wróciło. Dziękuję wszystkim za pomoc.
maza66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2021, 14:53   #144
JacKAngeL
ford::amateur
 
Imię: JacK
Zarejestrowany: 16-11-2021
Skąd: WOŁÓW
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 BENZYNA + LPG
Rocznik: 2003
Postów: 9
Cool Brak ciepłego nawiewu / Brak ogrzewania

Witam Wszystkich serdecznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam problem w moim mondeo z brakiem ciepłego powietrza/nawiewu - jak w temacie. Czytałem już podobne tematy tutaj i próbowałem robić to co innym pomogło ,niestety u mnie to nie działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzałem płyn w chłodnicy , próbowałem zmieniać szybko ustawienia na min i max temp i siły nadmuchu , odłączałem kilka razy akumulator na dłuższy czas . Próbowałem również na panelu zresetować błędy.

Sytuacja wygląda w ten sposób . Czy samochód jest zimny czy ciepły z nawiewu leci zimne powietrze. Czy Klima włączona czy wyłączona , czy na postoju czy w trasie , cały czas zimne powietrze. Nie jestem w stanie sobie z tym sam poradzić a nie stać mnie na mechanika który krzyknie mi nie wiadomo ile . Dlatego szukam porady tutaj , od was . Co jeszcze samemu mogę zrobić Panowie ??
JacKAngeL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2021, 15:22   #145
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: Brak ciepłego nawiewu / Brak ogrzewania

1. Czy silnik nagrzewa się prawidłowo? Może termostat jest zepsuty. Sprawdź poziom płynu chłodniczego jak jest mało to dolej tak żeby był na poziomie maksymalnym nawet minimalnie więcej.

2. Jeżeli silnik nagrzewa się prawidłowo nagrzewnica może być zapowietrzona lub zapchana, zobacz czy oba przewody do nagrzewnicy są gorące i najlepiej sama nagrzewnica jak jest do niej dostęp. Zbyt niski poziom płynu chłodniczego może być przyczyna zapowietrzenia nagrzewnicy. Zapchana od syfu albo coś wpadło. Można czyścić ale jak jest do niej dostęp bez zrzucania deski najlepiej wymienić.

3.Jeżeli nagrzewnica się rozgrzewa prawidłowo i jest przez nią przepływ powietrza to przyczyna musi być albo elektryczna albo coś z klapami nawiewu.

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 16-11-2021 o 15:25
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2021, 17:05   #146
kluska123244
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-03-2019
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie Odp: Brak ciepłego nawiewu / Brak ogrzewania

no i nie zapomnij kolego że mk3 (benzynka) słabo grzeje już tak z siebie. Mi silnik 1.8 to ciepłe powietrze zaczyna lecieć dopiero po przejechaniu 10km i to jeszcze nie takie cieplutkie tylko takie sobie. Żeby leciało ciepłe na tyle aby jechać komfortowo przy 0 stopniach na dworze to musze przejechać co najmniej 20km. Gdzieś był temat jak do mk3 dokładają dodatkowe elektryczne nagrzewnice
kluska123244 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2021, 20:55   #147
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Brak ciepłego nawiewu / Brak ogrzewania

Cytat:
Napisał kluska123244 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mk3 (benzynka) słabo grzeje już tak z siebie.
A ja słyszałem, że to właśnie diesle słabo grzeją. Miałem kiedyś MK2 benzyna i grzał doskonale. Moje obecne auta też grzeją wyśmienicie.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2021, 14:58   #148
kluska123244
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-03-2019
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie Odp: Ogrzewanie w aucie nie dziala

Nie wiem jak grzeją diesle ale ja mam ten sam problem co "JacKAngeL" i inni. Mój kolega tez ma mk3 benzyna to samo. Ja posiadam dodatkowo LPG które też dużo zabiera ciepła przez parownik. Nawet poskracałem węże ale efekt mizerny. Jedyne rozwiązanie to obieg wewnętrzny przez kilka pierwszych kilometrów ale nie za długo bo znów parują szyby...
kluska123244 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2021, 13:51   #149
JacKAngeL
ford::amateur
 
Imię: JacK
Zarejestrowany: 16-11-2021
Skąd: WOŁÓW
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 BENZYNA + LPG
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: Ogrzewanie w aucie nie dziala

Cytat:
Napisał kluska123244 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jak grzeją diesle ale ja mam ten sam problem co "JacKAngeL" i inni. Mój kolega tez ma mk3 benzyna to samo. Ja posiadam dodatkowo LPG które też dużo zabiera ciepła przez parownik. Nawet poskracałem węże ale efekt mizerny. Jedyne rozwiązanie to obieg wewnętrzny przez kilka pierwszych kilometrów ale nie za długo bo znów parują szyby...
..no widzisz a w poprzednim miałem benzyne 1.8 MK3 i działało bez problemu wszystko. W tym 2.0 też mam gaz . Zapomniałem o tym wspomnieć.

Bump:
Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Jeżeli silnik nagrzewa się prawidłowo nagrzewnica może być zapowietrzona lub zapchana, zobacz czy oba przewody do nagrzewnicy są gorące i najlepiej sama nagrzewnica jak jest do niej dostęp. Zbyt niski poziom płynu chłodniczego może być przyczyna zapowietrzenia nagrzewnicy. Zapchana od syfu albo coś wpadło. Można czyścić ale jak jest do niej dostęp bez zrzucania deski najlepiej wymienić.
Czyli całą deskę rozdzielczą muszę ściągnąć żeby się dostać do nagrzewnicy ?? Wiem jak wygląda , sprawdzałem już ceny itd ale nie moge znaleźć filmu z wymianą nagrzewnicy w Mk3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zapomniałem dodać że mam instalację LPG i 3-5 minut po odpaleniu włącza się wentylator z przodu i chodzi praktycznie cały czas.

Ostatnio edytowane przez JacKAngeL ; 18-11-2021 o 14:44
JacKAngeL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2021, 15:09   #150
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: Ogrzewanie w aucie nie dziala

Cytat:
Napisał kluska123244 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jak grzeją diesle ale ja mam ten sam problem co "JacKAngeL" i inni. Mój kolega tez ma mk3 benzyna to samo. Ja posiadam dodatkowo LPG które też dużo zabiera ciepła przez parownik. Nawet poskracałem węże ale efekt mizerny. Jedyne rozwiązanie to obieg wewnętrzny przez kilka pierwszych kilometrów ale nie za długo bo znów parują szyby...
To coś macie nie tak bo u mnie kiedyś w mk3 2.0 pb+lpg (te same motory1.8/2.0) grzało w największe mrozy bez problemu, zazwyczaj do 4km było wszystko rozgrzane przy najwięjszych mrozach po -20 stopni do 7km. Obstawiam zabitą nagrzewnicę.

Cytat:
Napisał JacKAngeL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli całą deskę rozdzielczą muszę ściągnąć żeby się dostać do nagrzewnicy ?? Wiem jak wygląda , sprawdzałem już ceny itd ale nie moge znaleźć filmu z wymianą nagrzewnicy w Mk3
Niekoniecznie, często w starszych autach da radę bez ściągania deski. Albo można próbować chemicznie rozpuścić zanieczyszczenia jezeli w tym problem.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ogrzewanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.