Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-02-2019, 11:19   #111
djmk
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-03-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.6 Duratec 110PS
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: Immobiliser aktywny ( auto nie odpala)

Witam ponownie.

Problem udało się rozwiązać.

Najpierw pozostawiłem auto z odpiętym akumulatorem na całą noc licząc na cud - niestety po podłączeniu aku problem nadal występował.

Przyszedł czas na Forscan.
Po odczytaniu wyskoczyły błędy jak na zdjęciach.

Po skasowaniu błędów auto odpaliło bez problemu. Sprawdziłem na obu kluczach łącznie z zamykaniem i otwieraniem auta - bez problemu.

Zostawię go jeszcze na 24 godziny i sprawdzę czy nic nowego nie wyskoczy.

Dzięki Panowie za podpowiedzi.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 3.jpg (19.7 KB, 192 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 4.jpg (19.3 KB, 170 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 5.jpg (19.7 KB, 151 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 6.jpg (20.5 KB, 144 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez djmk ; 02-02-2019 o 11:25
djmk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2019, 18:37   #112
muffintsi
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-05-2017
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK2, MK4
Silnik: MK2-1.8 Zetec E, MK4-2.0 DW10C 163KM
Rocznik: MK2-12.1997, MK4-06.2010
Postów: 278
Domyślnie Odp: Immobiliser aktywny ( auto nie odpala)

Niedawno sasiad az sie zapowietrzyl kiedy w swiezo zakupionym smaxie zaswiecilo immobilizerem po mroznej nocy.

Ostatnio edytowane przez muffintsi ; 02-02-2019 o 18:41
muffintsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2019, 14:45   #113
TOREK513
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-04-2017
Model: Mondeo mkIV
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 5
Exclamation Odp: Komunikat awaria silnika, immobilliser aktywny

Witam serdecznie Forumowiczów !
Bez większej zwłoki przejdę do problemu, otóż przejechałem autem około 30 km z dwoma postojami, zaparkowałem ( na moje jakże cudowne szczęście pod blokiem przy głównej ulicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) zostawiłem auto na kilka godzin, po otworzeniu auta i przekręceniu kluczyka wyskoczył od razu komunikat "Silnik usterka" i zero jakiejkolwiek reakcji. Przejście do informacji na panelu zegarów, wyświetla się dodatkowo "Immobilizer aktywny" jednak jest to tylko informacja w przeciwieństwie do "Silnik usterka" która wygląda jak błąd krytyczny. Po przeprowadzeniu szybkiej diagnostyki wyskoczyły następujące błędy:
DTC # 01 160782 (prędkość obrotowa ?)
DTC # 02 C42268 (IVDC brak komunikacji ?)
DTC # 03 C40168 (czujnik temperatury zewnętrznej ?)
DTC # 04 C41668 (nieprawidłowe dane z VDM ? albo EGR ? albo ESP?)
DTC # 05 C18400 (brak połączenia z radiem)
Komentarze w nawiasach mówią o tym co udało mi się znaleźć odnośnie poszczególnych błędów, jednak nie mam pewność co do wiarygodności tych informacji.
- Kroki jakie podjąłem to sprawdzenie akumulatorowa które wynosi 12.2 [V],
- Resetowanie komputera poprzez odłączenie zasilania przez jakieś 10 [min], bez rezultatu
- Sprawdzenie wiązki od ECU, wydaje się w porządku jednak widać, że ASO coś tam kombinowało ponieważ część wiązki około 20 cm nie idzie w oryginalnym peszlu tylko jest owinięta taśmą izolacyjną. Kable nie są pogryzione anie przetarte z wierzchu.
Niestety nie jestem w stanie dużo więcej zrobić ponieważ auto stoi koło głównej drogi. Postaram się jeszcze podmienić przekaźniki jak koledzy sugerowali. Podłączenie FORScan - em się nie powiodło ponieważ widział Forda Focusa z 2002 roku z silnikiem 1.8.
Poprzedni właściciel mówił, że problem kiedyś już wystąpił, jednak wtedy w ASO "podobno" przeładowali cały system i pomogło.

Pytania do forumowiczów:
Czy słaba masa może być powodem takiego stanu ?
Czy ktoś mógłby dokładnie określić co oznaczają poszczególne błędy ?
Czy można spróbować rozpruć wiązkę i ją poskładać na ulicy i czy jest to możliwe ?

Parametry auta:
Ford Mondeo MK4 FS 2011
1.8 TDCi 125 [KM]
TOREK513 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2019, 14:50   #114
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika, immobilliser aktywny

W moim przewody w wiązce wyglądały ok, ale spróchniałe były w otulinie. Z tego co pamiętam nie dało się podłączyć żadnego programu diagnostycznego- nie widziały samochodu / komputera / .
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2019, 14:55   #115
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika, immobilliser aktywny

zdejmij kolo, nadkole i szukaj. Swoją drogą to chyba pierwszy przypadek w polifcie.
Danielo_82 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2019, 15:04   #116
TOREK513
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-04-2017
Model: Mondeo mkIV
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika, immobilliser aktywny

Znacie może jeszcze jakieś sposoby żeby podładować ten nieszczęsny akumulator na ulicy ? czy tylko ewentualnie na kable rozruchowe
TOREK513 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2019, 16:47   #117
TOREK513
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-04-2017
Model: Mondeo mkIV
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika, immobilliser aktywny

PROBLEM ROZWIĄZANY

Problemem okazały się skorodowane przewody w peszlu który wychodzi od komputera. Skorodowane przewody w liczbie 3 były już po rozdzieleniu się wiązki około 15 cm w górę gdzieś w stronę filtra powietrza. Posiadając dobry komputer diagnostyczny oraz trochę wprawy w kabelkach jest to awaria na 2 do 5 godzin zależnie od lokalizacji przerwy w obwodzie. Przewidywany koszt u "Mirka" mechanika co się "zna na kabelkach" to około 300 PLN, w ASO nawet nie pytałem.

Widocznie musi to być sprawa po prostu niezbyt dobrej jakości przewodów.

Pozdrawiam
TOREK513 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2021, 22:43   #118
Badylosan
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-02-2021
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Immobiliser aktywny ( auto nie odpala)

Witam
Dzisiaj i mnie dopadł ten problem. Pacjent Mondeo IV 2008 rok, 2.5t, convers+. Mianowicie, próbowałem odpalić auto po kilkunastu minutach od zgaszenia (było to pod sklepem), a tu nagle cisza, zero reakcji. Na desce komunikat "immobilajzer aktywny", "nie rozpoznano kluczyka". Dodam, że ma system keyless. Stało się to na szczęście blisko domu więc pierwsza myśl, coś z kluczykiem więc poszedłem po zapasowy do domu. Auto stało z godzinę i potem jak go spróbowałem odpalić pierwszym kluczykiem nie było problemu, zapasowy też działał, problem zniknął. W domu sprawdzilem aku i alternator ale wszystko wydaje się być okej. U kolegi podpieliśmy się pod komputer żeby zobaczyć błędy jednak takowych nie było.
Mam jednak obawy, że problem może się powtórzyć w mniej sprzyjających warunkach. Jakieś pomysły na co zwrócić ewentualnie uwagę czy może póki co się nie przejmować?
Macie może ewentualnie jakiegoś dobrego Magika w Warszawie do którego można by się było zgłosić?
Badylosan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2021, 07:46   #119
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,712
Domyślnie Odp: Immobiliser aktywny ( auto nie odpala)

Kluczowe jest gdzie trzymasz kluczyk podczas odpalania. Ja np. mam go cały czas w kondoniarce w jeansach i nie ma problemu z odpalaniem. Jeśli na drodze kluczyk - antena keyless jest jakaś przeszkodą np. komórka to będzie problem z odczytem.

Co jakiś czas convers+ wysyła komunikat o słabej baterii w kluczyku.

Na przyszłość zapamiętaj, że w miejscu stacyjki masz gniazdo na kluczyk, używane w momencie rozładowania baterii.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2021, 13:46   #120
Badylosan
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-02-2021
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Immobiliser aktywny ( auto nie odpala)

Kluczyk najczęściej mam albo w kieszeni spodni, albo kładę go na półkę pod popielniczką podczas jazdy. Na pewno nigdy nie trzymam go w jednym miejscu z jakimiś innymi sprzętami, no ale postaram się lepiej zwrócić na to uwagę.

Mimo to, wsuwałem kluczyk w to gniazdo ale efekt był ten sam immobilajzer aktywny, kluczyk nie rozpoznany.
Bo o ile dobrze mój mózg rozumuje, to do tej "szufladki" zamiast stacyjki, wsuwamy cały kluczyk, a grot w nim schowany służy jedynie do otwarcia drzwi?
Badylosan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.