Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2013, 22:51   #11
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,711
Domyślnie Odp: Różnice w sworzniu, wahaczu ST220 a zwykły MK3 ( zdjęcia )

ostatnio wymieniałem tuleje (zapakowałem TRW, bo oryginalesy nie do dostania) a sworznie - tak jak pisałem - kupiłem z Delphi

Za wprowadzenie w błąd co do braku różnic w wahaczach ST i zwykłe Mk3 - mea culpa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. każdy się może pomylić

Bump: jedno ASO w mojej okolicy (Re-Wo Lubin) zaoferowało mi kompletne wahacze po cenie 950 zł za sztukę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Pytanie do modów: czy możemy podwiesić ten temat co by nie zginął ?

Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2013, 14:04   #12
linkgrabber
ford::average
 
Avatar linkgrabber
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-11-2010
Skąd: Koło
Model: BMW
Silnik: 3.0xd
Rocznik: 2008
Postów: 195
Domyślnie Odp: Różnice w sworzniu, wahaczu ST220 a zwykły MK3 ( zdjęcia )

Czy ten wachacz po prawo to ST? Wiekszość rzeczy pasuje ale nie ma tej wypustki pod sworzniem wachacza, może to tylko oryginaly mialy?
Z lewej wachacz z diesla. Oba są prawe
Jeden i drugi mają niewymieniane końcówki sworznia zgrzane nitami a nie na śruby.
Z lewej oryginal, z prawej zamiennik jakiejs firmy, na gumie z tego co pamietam bylo napisane TYS

miniatury wiec klikac żeby powiekszyc:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
linkgrabber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2013, 15:20   #13
sseebbaa1
ford::advanced
 
Avatar sseebbaa1
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 20-05-2012
Skąd: Gorzów
Model: Mondeo ST220 / S-Max mk2 / Volvo C70 2.5T
Silnik: 3.0 V6 265 KM / 2.0TDCi 150KM (chip 200 KM) PowerShift
Rocznik: 2005.11 / 2015.07
Postów: 310
Domyślnie Odp: Różnice w sworzniu, wahaczu ST220 a zwykły MK3 ( zdjęcia )

Cytat:
Napisał linkgrabber Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ten wachacz po prawo to ST?
Mondeo ST to nie to samo co Mondeo ST220 !

Ja wypowiadałem się tu na temat ST220 gdzie wahacze są ewidentnie inne, bo mają inaczej przyspawane tuleje trzymające dużą gumę oraz inny rodzaj sworznia (z tą właśnie wypustką/wybrzuszeniem).

Ty co prawda niby pytasz o ST, ale zadajesz pytanie w taki sposób i w takim wątku, że mam wątpliwości czy aby nie pytasz o ST220...

Zatem jeżeli pytasz o ST (czyli diesla z pakietem stylistycznym), to jest wszystko w porządku z tym wahaczem. Bo tylko ST220 miał inny wahacz. Każdy zwykły MK3 miał taki sam wahacz (wszystkie diesle; benzyniaki od najsłabszego do włącznie 3.0 benzyna ale o mocy 204 KM).

Natomiast jeżeli pytasz o ST220 (3.0 benzyna 226KM) to ten wahacz jest nieprawidłowy. Musi byc taki jak opisałem to w swoich wcześniejszych postach wraz z załączonymi zdjęciami (inaczej przyspawany i ta gulka na sworzniu).

Pozdrawiam.
sseebbaa1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2013, 18:45   #14
mirwol
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 16-01-2013
Skąd: górny śląsk
Model: Focus IV
Silnik: 1,5
Rocznik: 2018
Postów: 93
Domyślnie Odp: Różnice w sworzniu, wahaczu ST220 a zwykły MK3 ( zdjęcia )

Różnica w konstrukcji wahacza to jeszcze nie jest koniec świata. Po doregulowaniu zbieżności do sprawdzenia jest kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy i pochylenie koła. W obu przypadkach można wpływać na te parametry przez wysokość zawieszenia, np. na sprężynach.
mirwol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2013, 18:48   #15
linkgrabber
ford::average
 
Avatar linkgrabber
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-11-2010
Skąd: Koło
Model: BMW
Silnik: 3.0xd
Rocznik: 2008
Postów: 195
Domyślnie Odp: Różnice w sworzniu, wahaczu ST220 a zwykły MK3 ( zdjęcia )

Cytat:
Napisał sseebbaa1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast jeżeli pytasz o ST220 (3.0 benzyna 226KM) to ten wahacz jest nieprawidłowy. Musi byc taki jak opisałem to w swoich wcześniejszych postach wraz z załączonymi zdjęciami (inaczej przyspawany i ta gulka na sworzniu).
Pytam o ST220, nie ma takiego modelu jak mondeo ST i był to skrót tylko.

Na drugim zdjeciu widać różnice i jest calosc w innym miejscu przyspawana. Koło w aucie z którego to wyciagnalem było w lekkim negatywie. Co prawda nie było to ST220 ale mógł to zalozyc jakis malo kumaty mechanik ktory zobaczyl że pakeit jest to pewnie zawieszenie też.
Dodam, że po założeniu normalnego wachacza koło już stało normalnie.

Ostatnio edytowane przez linkgrabber ; 04-02-2013 o 18:52
linkgrabber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2013, 18:57   #16
mirwol
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 16-01-2013
Skąd: górny śląsk
Model: Focus IV
Silnik: 1,5
Rocznik: 2018
Postów: 93
Domyślnie Odp: Różnice w sworzniu, wahaczu ST220 a zwykły MK3 ( zdjęcia )

Jedno pytanie to czy można zamontować wahacze od ST220 dozwykłego MK3 lub odwrotnie a drugi czy warto to robić. Wahacze kosztują grosze, przeguby jeszcze mniej, nie opłaca się kombinować, chyba że kogoś to cieszy.
mirwol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2013, 20:34   #17
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,711
Domyślnie Odp: Różnice w sworzniu, wahaczu ST220 a zwykły MK3 ( zdjęcia )

Pany... jak chcecie tak kombinować to już po całości proponuję

mcpherson, zwrotnica, wahacz... dopiero wtedy to ma sens
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2013, 21:07   #18
linkgrabber
ford::average
 
Avatar linkgrabber
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-11-2010
Skąd: Koło
Model: BMW
Silnik: 3.0xd
Rocznik: 2008
Postów: 195
Domyślnie Odp: Różnice w sworzniu, wahaczu ST220 a zwykły MK3 ( zdjęcia )

Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pany... jak chcecie tak kombinować to już po całości proponuję

mcpherson, zwrotnica, wahacz... dopiero wtedy to ma sens
Ale ja nic nie kombinowalem i to nie bylo moje auto, z jednej strony kolo bylo bardziej pochylone niz z drugiej i szukalem przyczyny, pisze że po wymianie wachacza jest juz normalnie wiec to chyba przez niego tak było. Auto ma pakiet ST a wachacz widać, że nowy takżę jakis mechanior mogl zamowic wachacz do ST i zalozyc go do diesla z pakietem.

chcialbym wiedziec czy to jest waczacz z ST220, nic wiecej

Tak na marginesie amortyzatory i sprezyny wcale tak duzo sie nie roznia miedzy dieslem a ST, jeden uzytkownik z tego forum zalozyl od V-ki do diesla i juz tak jezdzi dobre kilka miesiecy. Najslabsze sprezyny maja benzyniaka 1.8 i 2.0
linkgrabber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2013, 21:46   #19
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Różnice w sworzniu, wahaczu ST220 a zwykły MK3 ( zdjęcia )

biorąc pod uwagę, że rozstaw kół przednich w st220 i pozostałych wersjach jest taki sam czyli 1522 mm to żeby wahacz od st220 był zupełnie inny jeśli chodzi o odległość od np. przedniego mocowania do ramy a sworzniem (czego koledzy się tu wyraźnie doszukują) to wtedy zwrotnica powinna być też inna. a to że jest inaczej "wyspawany" to raczej wydaje mi się, że jest zachowanie jakiejś tam fordowskiej normy zachowania odpowiedniej wysokości elementów zawieszenia od drogi przy obniżonym zawieszeniu na amorku. skoro kolega wkładał zamiennik (lepszy lub gorszy) i rozjechała się trochę zbieżność to najpierw wypadało by ustawić właściwą a potem pomierzyć parametry geometrii przedniego zawieszenia w celu zweryfikowania danych bo na oko to ciężko coś stwierdzić tym bardziej że do tej pory wykazane zostały tylko "pionowe" różnice w budowie wahacza sięgające ca. 5 mm co w wymiarach poziomych przekłada się na jakieś co najwyżej dziesiąte części mm więc niewiele.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2013, 21:50   #20
linkgrabber
ford::average
 
Avatar linkgrabber
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-11-2010
Skąd: Koło
Model: BMW
Silnik: 3.0xd
Rocznik: 2008
Postów: 195
Domyślnie Odp: Różnice w sworzniu, wahaczu ST220 a zwykły MK3 ( zdjęcia )

Mierzyłem szczeline miedzy błotnikiem a felga z dolozonym plaskownikiem. Po zalozeniu normalnego wachacza bez ustawiania zbieznosci odleglosci sie zgadzaja. Oczywiscie auto po zabiegach pojechalo na zbieznosc. Przeciez ustawieniem zbieznosci duzo nie zmieni sie w pionie bo tego nie ustawia sie w mondeo

Ostatnio edytowane przez linkgrabber ; 04-02-2013 o 22:10
linkgrabber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
geometria , st220 , wahacz , zawieszenie przód , zbieżność



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.