Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2014, 13:36   #21
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Odp: zbyt niskie napięcie ładowania

wymienić komputer lub przerobić na starsze rozwiązanie

__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2014, 22:36   #22
MajkiS
ford::amateur
 
Imię: Majki
Zarejestrowany: 21-04-2014
Skąd: Gliwice
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6 TDI
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: zbyt niskie napięcie ładowania

Jako ze to mój pierwszy post witam wszystkich.
No czytając to trochę mnie przeraziliście.
Mam od niedawna Fieste 1.6tdci econetic 2011r. żadnych problemów z odpalaniem itp.
Dziś zakładałem automat do świateł jazdy dziennej taki bezpośrednio do aku itd. i jakoś nie zadziałałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po przemyśleniu działania i pomiarach stwierdziłem że ładowanie 12,5V Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pod obciążeniem 12,3V.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jestem ciekaw co mi padło alternator czy jakieś inne ustrojstwo no i le mnie to teraz szarpnie?!
MajkiS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2014, 11:12   #23
Adamaj3
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-04-2014
Skąd: Pułtusk
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2010
Postów: 17
Domyślnie Odp: zbyt niskie napięcie ładowania

MajkiS w twoim przypadku taki wynik pomiaru wcale nie musi oznaczać jakiejś awarii czy usterki. Ty masz wersję econetic , a w tej wersji system inteligentnego ładowania baterii ( ford smart charge system) został rozbudowany o odzysk energii podczas hamowania i zwalniania (Smart Regenerative Charging). tzn. że akumulator ładowany jest przeważnie podczas wytracania prędkości. Natomiast na wolnych obrotach i pod obciążeniem ( zwłaszcza jeśli bateria jest naładowana do właściwewgo poziomu) komputer może zredukować napięcie nawet do 10,3V. Aby sprawdzić czy wszysto jest OK należy podłączyć multimetr pod gniazdo zapalniczki i się przejechać. Podczas jazdy obserwuj wskazania miernika.Jeśli wartości ładowania zmieniają się podczas jazdy w zakresie od 10,3 do 16 V to wszystko jest w jak najlepszym porządku. Natomiast jeśli wartość jest stała czyli te 12,5V to może oznaczać , że system ładowania nie działa poprawnie. U mnie na przyklad w czasie jaqzdy jest przez cały czas w zakresie 0d 13,1 - 13,3V.
Adamaj3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2014, 11:09   #24
WG95045
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Garwolin
Model: fiesta VAN
Silnik: TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: zbyt niskie napięcie ładowania

Witam. Nadal nie ma potwierdzenia jaka jest prawidłowa wartość napięcia ładowania, może ktoś już przerabiał problem niskiego napięcia ładowania (13V-13,2V) jeździłem z woltomierzem podpiętym do zapalniczki (woltomierz skalibrowałem z napięciem na akumulatorze), temperatura powietrza około 20 st., wyłączone światła mijania (min. obciążenie) - napięcie max 13,2V. Na postoju przy zapalonym silniku, napięcie na alternatorze 13,2V
Jeżeli to jest usterka alternatora to proszę o podpowiedz czy możliwe jest sprawdzenia elementów stabilizatora bez zdejmowania alternatora.
Krzysiek.
WG95045 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2014, 19:46   #25
Adamaj3
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-04-2014
Skąd: Pułtusk
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2010
Postów: 17
Domyślnie Odp: zbyt niskie napięcie ładowania

WG95045 jaki masz akumulator w swoim aucie? Czy jest fabryczny, czy może już wymieniałeś? Jaki jest to akumulator ( kwasowo- ołowiowy, wapniowy czy srebrowo zasadowy? Bardzo proszę o odpowiedź na powyższe pytania, gdyż może to przyczynić się do wyjaśnienia naszych klopotów z ładowaniem.
Adamaj3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2014, 23:25   #26
past555
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 13-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo Mk4,
Silnik: 2000 Diesel, automat
Rocznik: 2011
Postów: 22
Domyślnie Odp: zbyt niskie napięcie ładowania

Witam kolegów,
mam podobny problem z tym napięciem ładowania (fiesta 2012, 1.6 tdci).
Po tym jak rano auto nie odpaliło wylądowałem w autoryzowanym serwisie Forda. Powiedzieli, że napięcie ładowania jest sterowane przez komputer i zależy od wielu czynników.
Wymienili mi soft komputera (nie wiem czy na nowszy czy wgrali jeszcze raz to samo) i przed wyjazdem miałem 13.7V a nie 13.2.
To było jakieś 2 miesiące temu.
Tydzień temu zmierzyłem napięcie na akumulatorze przy włączonym silniku i znowu 13.17V.
Pojechałem więc ponownie do ASO.
Diagnozowali mi auto ponad 2 godziny. W międzyczasie poprosili mnie, żebym zobaczył napięcie ładowania. Było 13.9V. Pan powiedział, że jak przyjechałem to było 13.2V.
Wniosek serwisu:
Wszystko jest OK. Akumulator sprawny. A komputer wie, ile akumulator potrzebuje prądu.
Do końca im nie wierzę, ale ....
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobaczę co będzie dalej. Czy zimą okaże się, że auto nie odpala???

Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto nam pomoże lub napisze, jak to naprawdę jest z tym nowym system ładowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
past555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2014, 09:24   #27
edekp1977
ford::average
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Kraków
Model: fiesta mk7
Silnik: 1.25 82km
Rocznik: 2012
Postów: 187
Domyślnie Odp: zbyt niskie napięcie ładowania

według mnie uszkodzony jest regulator napięcia, miałem to kiedyś w yarisie i zorientowałem się że coś jest nie tak przy porannym odpalaniu, niby odpalał ale czuć było że akumulator nie jest w pełni naładowany i brak mu energii. Może i komuter daje polecenie ładowania określonym prądem ale co z tego jak regulator napięcia nie trzyma parametrów i ładuje prądem niższym.
Niestety ASO to najgorsze miejsce do diagnozowania takiej usterki.
edekp1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2014, 13:54   #28
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: zbyt niskie napięcie ładowania

Nie wiem skąd wasze przekonanie, że napięcie ma być wyższe niż 13.2V i że to usterka. W Focusie też rzadko napięcie rośnie powyżej 13V.

Jeździć trzeba autem regularnie, aku prawdopodobnie się szybciej w Econeticu rozladowywuje i nie pomagają też krótkie trasy. A jak jeszcze ktoś zamontował jakieś lampy nie umiejętnie, to bardzo możliwe, że ich sterownik ssie prąd.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2014, 19:04   #29
Adamaj3
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-04-2014
Skąd: Pułtusk
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2010
Postów: 17
Domyślnie Odp: zbyt niskie napięcie ładowania

Atlis to nie jest kwestia przekaonania tylko realne problemy z ładowaniem akumulatora , który ( pomimo regularnej jazdy ) po około dwóch tygodniach ma napięcie ponizej 12V. Pobór prądu w stanie spoczynku był mierzony wielokrotnie i mieści się w normie.
Adamaj3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2014, 23:52   #30
WG95045
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Garwolin
Model: fiesta VAN
Silnik: TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: zbyt niskie napięcie ładowania

Auto aktualnie oddałem do elektryka (zobaczymy co zdziała), akumulator oryginał Ford 60 Ah, dla sprawdzenia przełożyłem Futurę 75 Ah (styczeń 2012 r. jeździł w Fabii - nap. z alternatora 14,3 - 14,5), niestety nadal bez zmian. Prąd spoczynkowy 75 mA (w pierwszej fazie uśpienia), później 5 mA - a wiec nie ma się do czego przyczepić. Regulator napięcia pracuje, tylko o 1 V za mało. Pozdrawiam.
WG95045 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.