Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-10-2019, 13:59   #121
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Ogrzewanie w aucie nie dziala

To pewnie klapa sterowana serwomechanizmami jest zacięta albo uszkodzony jest sam mechanizm

Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2019, 16:58   #122
MŁODZIAK
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: okolice Białej Podlaskiej
Model: MONDEO MK4/MK4
Silnik: 2.2 TDCI /2.2 TDCI
Rocznik: 2011/2009
Postów: 128
Domyślnie Odp: Ogrzewanie w aucie nie dziala

Nie wiem kolego jak to jest u Ciebie-ale przegoń furę i zobacz czy się nie zagotuje.Jak się zagotuje to masz odpowiedź-pompa wody.
MŁODZIAK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2019, 08:17   #123
kluska123244
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-03-2019
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie Odp: Ogrzewanie w aucie nie dziala

rozbierz od strony pasażera boczek przy nogach, włącz zapłon i baw się nawiewem. Obserwuj czy każdy z silniczków działa, jeśli nie działa to sprawdź czy dochodzi do niego napięcie ( jeśli nie masz multimetra może być żarówka np. oświetlenia schowka )

obstawiam złamaną klapę u mnie było to samo i lutownicą wyciąłem kwadrat
później przykręciłem małymi wkręcikami blaszkę do całego uchwytu wychodzącego pod silniczek i działa już rok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

na zielono zaznaczyłem ci silniczek odpowiedzialny za sterowanie klapą nawiewów bok/szyba/nogi a śrubki jak widać
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kluska123244 ; 01-11-2019 o 08:24
kluska123244 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2019, 11:15   #124
Lechu3
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-10-2014
Model: ford mondeo MK3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 287
Domyślnie Odp: Ogrzewanie w aucie nie dziala

Miałem identyczny przypadek i było przyczyną brak płynu chłodzącego.
Lechu3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2019, 16:55   #125
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Ogrzewanie w aucie nie dziala

Dlatego piszę żeby zacząć od prostych rzeczy typu poziom chłodziwa. A druga rzeczą może być podniety panel klimatronika. Ten z białym przyciskiem nadmuchu na szybę. Często padający element w przedliftach. Userzy wymieniali na ten z żółtym przyciskiem.

Bump: Dlatego piszę żeby zacząć od prostych rzeczy typu poziom chłodziwa. A druga rzeczą może być podniety panel klimatronika. Ten z białym przyciskiem nadmuchu na szybę. Często padający element w przedliftach. Userzy wymieniali na ten z żółtym przyciskiem.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2019, 10:22   #126
lucky8666@o2.pl
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-05-2019
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Brak ogrzewania podczas jazdy

Temat dość specyficzny. Problem jest z ogrzewaniem, ale tylko podczas jazdy. Jak stoję w korku lub poruszam się powili po mieście to jest git. Silnik się nagrzeje (wskazówka temperatury podchodzi do środka) i ogrzewanie jest ok. Problem polega na tym, gdy wyjadę poza miasto. Rozpędzę się do 100-120 km/h i wtedy dzieją się czary. Wskaźnik temp. idzie na łeb na szyję i nawiew jest zimny. Instalacja chłodnicza jest szczelna i poziom płynu jest OK.
POOOOOOOMOCYYYYYYYYY

Aha i jestem zielony jeśli chodzi o motoryzacje wiec nie śmiejcie się ze mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lucky8666@o2.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2019, 11:19   #127
rradekk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-07-2013
Skąd: Łódź
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 18
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania podczas jazdy

Termostat?

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka
rradekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2019, 13:15   #128
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania podczas jazdy

Cytat:
Napisał [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wtedy dzieją się czary.
To nie żadne czary, tylko tak jak kolega napisał termostat stale otwarty. Trzeba go wymienić.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2019, 09:24   #129
lucky8666@o2.pl
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-05-2019
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania podczas jazdy

Tak jak już pisałem jestem zielony z motoryzacji. Dzięki wielkie Panowie za pomoc. Wymienię i dam znać czy pomogło
lucky8666@o2.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2019, 15:09   #130
Fordo_Mondo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-01-2014
Model: Mondeo Mk3 kombi
Silnik: Duratorq 2.0 TDCi 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 263
Domyślnie Odp: Ogrzewanie w aucie nie dziala

Cytat:
Napisał kluska123244 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rozbierz od strony pasażera boczek przy nogach, włącz zapłon i baw się nawiewem. Obserwuj czy każdy z silniczków działa, jeśli nie działa to sprawdź czy dochodzi do niego napięcie ( jeśli nie masz multimetra może być żarówka np. oświetlenia schowka )

obstawiam złamaną klapę u mnie było to samo i lutownicą wyciąłem kwadrat
później przykręciłem małymi wkręcikami blaszkę do całego uchwytu wychodzącego pod silniczek i działa już rok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

na zielono zaznaczyłem ci silniczek odpowiedzialny za sterowanie klapą nawiewów bok/szyba/nogi a śrubki jak widać
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
od jakiegoś czasu ( nie wiem od kiedy ), ciepłe powietrze na nogi leci tylko po stronie pasażera, mam też wrażenie że kiedyś nagrzewał się o wiele szybciej... płynu chlodzącego jest odpowiedni poziom, ma on też wciąż odpowiednie właściwości (sprawdzane glikometrem) czy brak ogrzewania na nogi po stronie kierowcy może być winą tej klapki ?
Fordo_Mondo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ogrzewanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.