Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2021, 17:18   #1
danielbr3
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-12-2020
Skąd: Tuchowicz
Model: Focus mkII
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 20
Domyślnie Zamulony diesel

Wczoraj po tym jak trochę poprawił się stan dróg zauważyłem, że mój focus 2.0tdci utracił znaczną część mocy, zupełnie jakby nagle turbina przestała dmuchać. Dzisiaj było jeszcze gorzej. Obawiając się już, że konieczna będzie wizyta u mechanika i możliwe wysokie koszty postanowiłem go trochę przepalić. Na szczęście okazało się, że samochód był porządnie zamulony, bo niestety warunki w Warszawie przez ostatnie dni nie pozwalały na szybszą jazdę (wina Trzaskowskiego xd). Dzisiaj po rozgrzaniu silnika do ok 80stopni przegoniłem go trochę prawie pod czerwone pole jadąc na wyższych obrotach i mocniej przyspieszając. Po 5-10min takiej jazdy przyspieszenie prawie wróciło do normy, jeszcze jutro przepale go mocniej w dłuższej trasie. Mam więc do was pytanie, czy możliwe żeby przez zaledwie 6 dni wolniejszej jazdy (codziennie 2x15km), z czego 2 dni bardzo wolnej, diesel aż tak odczuwalnie się zamulił?
Jak polecacie rozgrzewać silnik teraz przy mrozach żeby wszystkie układy chodziły jak najdłużej chodziły. Oczywiście nie przyspieszać gwałtownie ale ciężko powiedzieć jakie obroty. No i na jakich obrotach najlepiej jeżdzić żeby połączyć względna ekonomie z dbaniem o silnik (z większym naciskiem na to drugie). Zauważyłem też, że przy mrozach większych niż -10 stopni, chwile po odpaleniu słychać dość mocne falowanie silnika, które ustępuje po ok. 10sekundach. Podejrzewam, że do wymiany będą świece ale chyba można będzie z tym poczekać do następnej zimy.

danielbr3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2021, 17:49   #2
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Zamulony diesel

i w nastepna zime znow ten sam post.. wymien swiece, sprawdz dolot.. moim zdaniem juz po twoim stwierdzeniu, auto nie dbane, jezdzi to jezdzi..
moze sie za chwile okazac ze naprawy przekrocza wartosc.. oby nie.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2021, 18:00   #3
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Zamulony diesel

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moim zdaniem juz po twoim stwierdzeniu, auto nie dbane, jezdzi to jezdzi..
Skąd taki wniosek? Autor zauważył problem i postanowił go rozwiązać zanim konieczna będzie interwencja mechanika
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2021, 19:10   #4
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Zamulony diesel

Przez 6 dni dizla nie zabijesz
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2021, 21:41   #5
danielbr3
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-12-2020
Skąd: Tuchowicz
Model: Focus mkII
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 20
Domyślnie Odp: Zamulony diesel

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i w nastepna zime znow ten sam post.. wymien swiece, sprawdz dolot.. moim zdaniem juz po twoim stwierdzeniu, auto nie dbane, jezdzi to jezdzi..
moze sie za chwile okazac ze naprawy przekrocza wartosc.. oby nie.
Bez przesady. Samochód ten mam dopiero od dwóch miesięcy. O ile się orientuje to właśnie troche zużyte świece mogą dać taki efekt i pojawia się to tylko przez chwilę przy dużych mrozach, których mam nadzieję dużo już w tym roku nie będzie. Teraz bardziej martwią mnie opiłki w filtrze paliwa o czym pisałem też tutaj na forum kilka dni wcześniej. Ogólnie to auto fajnie lata a sam silnik wydaje się być w dobrym stanie jak na 14letni samochód. Chociaż fakt, jakoś wybitnie zadbany to nie byl. Zaraz po kupnie musiałem zmienić płyn od wspomagania którego nikt chyba od nowości czyli 150tys. km nie zmieniał przez co aż pompa wyła, czym o dziwo poprzedni właściciel się nie zajął. Na szczęście drugi właściciel przejściowy który miał auto zaledwie 3miesiące zdążył go trochę wyremontować na co mam wszystkie papiery Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
danielbr3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , focus mk2 , zima


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.