Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Puma

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-08-2021, 20:24   #11
Marek191
ford::beginner
 
Avatar Marek191
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus Kombi Mk2
Silnik: 1.8 TDCi 115 KM
Rocznik: 2007
Postów: 48
Domyślnie Odp: System odłączenia jednego z trzech cylindrów w silniku 1.0

No tak ma Turbo, ale tylko z max 200NM. Podkreślałem że pomimo 1.0 L pojemności jeździ się nie gorzej niż 1.6-1.8 Turbo Diesel. Prawie wszyscy gdy słyszą 1.0 to się śmieją i nie dowierzają że to może sprawnie napędzać normalne autko 1205 kg masy własnej. Słabe to było 1.6 130 km ze 160NM w Kii Sportage > 1400 kg. Mam kolegę co kupił Leona 4 1.5 130KM / 200NM i przy wadze 1250 kg narzeka na brak dynamiki przez bardzo długie przełożenia oraz brak możliwości wyboru trybu jazdy. Obaj przesiedliśmy się z FF MK2 1.8 TDCI 115KM. Dużo zależy od skrzyni(przełożeń) oraz mapy silnika czy jest mocny i szybko reaguje w użytkowym zakresie obrotów 1.5-4k RPM , mimo że na papierze mogą mieć niemal identyczne osiągi odczucia są diametralnie inne. Wogóle większość osób bardzo narzeka na VW TSI silniki po 2020 roczniku- zmulili je pod kątem spalania. Wcześniejsze < 20r były sensowne

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Marek191 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2021, 10:50   #12
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,359
Domyślnie Odp: System odłączenia jednego z trzech cylindrów w silniku 1.0

Z racji że miałem Pumę 1.0Ecoboost Hybrid na 5dni to powiem tylko ze ta "żwawość" jest aż do 60km/h i to okupowana rykiem silnika.
W Fiescie czy w Focusie męcząc 1.0 Ecoboost również uważałem że to tylko sprawia wrażenie dynamicznego auta. Nie twierdzę że to jakiś bubel czy że "należy się trzymać z daleka" tylko że nie każdemu taka charakterystyka pracy silnika może odpowiadać.
Natomiast należy bardzo mocno zwrócić uwagę na wskazania prędkościomierza jak już sprawdzamy tą dynamikę, bo "szybka" reakcja na muskanie pedału gazu w tych 1.0EB nie idą czasami w parze z tym że na prędkościomierzu pojawia się większe wartości w ułamkach sekund.
To tylko złudne wrażenie któremu i ja dałem się "omamić"
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2021, 17:49   #13
Marek191
ford::beginner
 
Avatar Marek191
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus Kombi Mk2
Silnik: 1.8 TDCi 115 KM
Rocznik: 2007
Postów: 48
Domyślnie Odp: System odłączenia jednego z trzech cylindrów w silniku 1.0

Dziwne bo ja w trybie SPORT śmigam po górach i nie wiele nawet TDI jest w stanie mnie dogonić... A rzadko przekraczam 3 tys. RPM. W/g mnie silnik jest zaskakująco elastyczny powyżej 60km/h . Polecam zmienić tryb... to odmienia samochód

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Marek191 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2021, 18:19   #14
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,377
Domyślnie Odp: System odłączenia jednego z trzech cylindrów w silniku 1.0

Fajnie by było, żeby admin zrobił pożarek z użytkownikiem Puloski, zaśmieca Francuzem kilka wątków niezwiązanych z tematem...
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.