Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-02-2020, 12:54   #151
Dizelek
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2017
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 109
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A przekładnię kierowniczą sprawdzałeś? bo już nie pamietam a nie mam czasu wracać do wczesniejszych postów? Co to znaczy , że kierownica chodzi lewo prawo w czasie jazdy?
Sworznie raczej to nie będa/
Przekladni nie mam jak sprawdzic, jedynie wyciagnac i na stol do znachora.
Z reszta przekladnia to kolejny element, na ktory mnie kieruja mechanicy aby regenerowac tylko to juz dosyc koszta sa...:/

W czasie jazdy kierownica chodzi lewo prawo sama z siebie jaies pol cm w najwiekszym momencie, widac to bardzo dobrze golym okiem .Wrazenie jakby mialo cos za chwile odpasc np. kolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niewazne czy na luzie czy na biegu czy pzyspieszam czy nie....

"telepanie zaczyna sie w sumie mniej wiecej od 40 km\h, najbardziej widac i czuc przy jakies 80 km/h, najmniej telepie przy bardzo wysokich predkosciach... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moze dzis nagram ale nie wiem czy na filmie bedzie to widac.

Auto odwiedzilo juz naprawde duzo znaFców i innych mechanikow....
Ogólnie juz sie wyleczyłem z Fordów ale ciezko teraz by bylo to sprzedac...

Dizelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2020, 13:01   #152
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

kierownica powinna mieć niewielki luz, ale minimalny. A możesz ją sprawdzić krecąc lewo prawo czy nie ma stuków. Poza tym musisz sprawdzić czy nie ma luzów na drązkach czy końcówkach. ja robiłem przekładnie za 520 zł w łodzi . Tyle , że sam ja wyciagałem i wkładałem.
Ale koniecznie sprawdź przekładnie . Istnieje mozliwość niewielkiej korekcji luzu na przekładni w mondeo.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2020, 13:06   #153
Dizelek
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2017
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 109
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kierownica powinna mieć niewielki luz, ale minimalny. A możesz ją sprawdzić krecąc lewo prawo czy nie ma stuków. Poza tym musisz sprawdzić czy nie ma luzów na drązkach czy końcówkach. ja robiłem przekładnie za 520 zł w łodzi . Tyle , że sam ja wyciagałem i wkładałem.
Ale koniecznie sprawdź przekładnie . Istnieje mozliwość niewielkiej korekcji luzu na przekładni w mondeo.
Stuki sa przy kreceniu lewo prawo, luz tez jakis jest w sumie to zalezy od ulozenia kiery bo raz jest raz nie ma...
Przy odpalonym silniku stuki sa bardzo male.
Jeden z mechanikow mowil ze jest jakis delikatny luz na listwie.
Koncowki drazkow wymienione.
Duzo roboty z wyciagnieciem maglownicy jest?

Tylko pytanie brzmi czy maglownica moze powodowac takie objawy?
Srube na maglu juz dokrecalem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Czewie dzwonilem po fachowcach od regeneracji i powiedzieli mi 800 zl....
Dizelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2020, 13:13   #154
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

Jesli przekladnia ma luzy po dokreceniu sruby to znaczy ze nie jest dobrze i jak najbardziej takie objawy moga byc. Na zgaszonym silniku lekkie stuki alee lekkie moga byc ale na odpalonym juz nie. Wyciagalem juz magiel z kilku mondeo i mi to zajmuje ok godziny moze półtorej. Ja robilem swoje przekladnie na lubinowej w Łodzi . Do Lodzi mam ok 100 km Rano zawiozłem i ok 14 odbieralem. Po powrocie do domu montaz i jazda.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2020, 12:19   #155
Seba35
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 22-03-2020
Skąd: Ofenhausen
Model: S-MAX
Silnik: 2.0l ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 6
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

witam. Ja mam problem z drganiem kierownicy w 2.0 tdci 103kw. Jak silnik jest zimny i jadę około 120km/h mam wibracje na kierownicy , po przejechaniu kilku kilometrów sie uspokaja ale nie calkiem. kola wywazone ,tarcze i klocki hamulcowe wymienione i poduszki silnika skrzyni biegow tez wymienione . Nie wiem co moze byc przyczyna? moj mechanik rozklada rece
Seba35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2020, 16:17   #156
mszh725
ford::average
 
Avatar mszh725
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-06-2015
Skąd: Warszawa-Radość
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 93
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

Sprawdź czy na pewno to zależy od prędkości a nie od obrotów. Może być jeszcze przegub lub wtryski
__________________
Było mk3 jest mk4
mszh725 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2020, 10:57   #157
aple4
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 23-05-2017
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2007
Postów: 149
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

Zwróc jeszcze uwagę na stan opon. Miałem podobnie na zimówkach. Niby wyważone i bieżnik ok, a pojawiały się drgania na kierownicy przy wyższych prędkościach. Po zmianie kapci na letnie problem znikł.
aple4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2020, 18:13   #158
Seba35
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 22-03-2020
Skąd: Ofenhausen
Model: S-MAX
Silnik: 2.0l ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 6
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

Drgania mam na zimowych i letnich oponach, kazdy zestaw ma osobne felgi.
W nastepnym tygodniu zostawiam auto na pare dni u mechanika,niech on sobie pojezdzi i potestuje bo nie wiem czy czasem nie jestem przewrazliwionyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Przegluby sprawdzal i sa ok. Moze to wtryski .
Mechanik sie zastanawia czy to nie dyferencjal.
Seba35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2020, 14:04   #159
mroz1sty
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 10-05-2019
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

Witam Panowie,
No i ja mam ten problem od samego początku jak kupiłem Mondeo mk4 2008. Większy problem bo mam AWF21 Durashift (automat) i półośki jak bym chciał wymienić to lewa 2000 zł a prawa z 2200 zł ....

Problem jest na zimowych i letnich oponach, najbardziej drga gdy samochód jest zimny i przyspieszam, jak się zagrzeje to drganie jest mniejsze. Co lepsze najbardziej drga podczas przyspieszania na trzecim biegu do 50-60 km/h podczas mocniejszego wciśniecia gazu. Szczerze strasznie mnie to wku***** ale jak myślę o wymianie półosi za prawie 4200 zł a ma to nie pomóc to mnie ******* strzela Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Drga nieraz przy 110 km/h - 120 km/h zależy.

Łudziłem się że to stare opony na ori feldze 235/40/18 ale to nie to. Kupiłem nowe problem jest dalej.

Podjęte kroki:

- Nowe opony (nie pomogło)
- Sprawdzenie poduszek silnika (nie pomogło)
- Wyważenie u porządnego mechanika 0,0 0,0 na skalibrowanym sprzęcie (nie pomogło).

Nie mam pojęcia.

Ostatnio edytowane przez mroz1sty ; 30-04-2020 o 14:38
mroz1sty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2020, 11:15   #160
Seba35
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 22-03-2020
Skąd: Ofenhausen
Model: S-MAX
Silnik: 2.0l ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 6
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

Witam. Dawno mnie nie bylo, bo przez wirusa sa zastoje w warsztatach.
W koncu moj problem z trzesieniem kierownicy przy zimnym silniku zostal usuniety. Niestety tanio nie bylo ,ale nareszcie spokoj.
Wymienione zostalo sprzeglo, dwumassa , dwumass mial luzy sprzeglo tez nie bylo w dobrym stanie.
Seba35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.