Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-11-2020, 22:17   #1
jarek1233
ford::average
 
Imię: jaroslaw
Zarejestrowany: 26-11-2017
Skąd: Sokółka
Model: transit 2,0tdci 96kw
Silnik: 2,0tdci 96kw
Rocznik: 2004
Postów: 62
Domyślnie Błąd P0200 - auto po krótkim czasie po odpaleniu przestaje pracować na 2 cylindry

Ford nie daje mi się nudzić. Po odpaleniu pracuje normalnie, raz dłużej - kilka minut, raz krócej kilkanaście sekund i wywala błąd P0200. Przestaje pracować na dwa skrajne względem siebie cylindry.

Co zrobiłem:
Zaminiłem wtryskiwacz z cylindra, który pracuje zawsze z wtryskiwaczem, który przestaje pracować - usterka nie podąża za wtryskiwaczem. Skrajne cylindry dalej rozłącza.
Sprawdziłem miernikiem cewki wtryskiwacza- wszystkie posiadają te same wartości. Przebicia nie stwierdziłem.
Kable wyglądają w porządku.
Błąd daje się wykasować. Nie powraca od razu po ponownym uruchomieniu silnika. Silnik pochodzi i wywala błąd. Odpala raczej zawsze na 4 gary.

Co chce robić:
Wymienić wtyczki wtryskiwaczy ? - ale to w ramach desperacji bo są troche pordzewiałe i jedna nich kiepsko trzyma, jest ułamany plastik - czy ma to sens ? Odłączam wtyczki podczas pracy cylindów i jest na to reakcja, ale jak już odłączy mi 2 skrajne cylindry - reakcji brak - chodzi na 2 gary.

__________________
Regulamin $23

Ostatnio edytowane przez jarek1233 ; 24-11-2020 o 23:13
jarek1233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2020, 21:09   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Błąd P0200 - auto po krótkim czasie po odpaleniu przestaje pracować na 2 cylindr

Jak to z Delphi i z tdci - trudno radzić.
To może być uszkodzony PCM nawet.
Trzeba by sprawdzić całą wiązkę od wtrysków do PCM.
Cytat:
Napisał jarek1233 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymienić wtyczki wtryskiwaczy ?
Te wtyczki mają takie dwustronne sprężyste styki - myślę, że nie tu jest problem, musiała by się mocno wysunąć z wtryskiwacza... Ale kosztuje 20 zł plus lutowanie - spróbuj...


Ale pocieszę cię, są gorsze sytuacje - u mnie wczoraj przestał palić na jednym cylindrze, kiedy w nocy wracałem do domu. Dzisiaj rano już wiedziałem - pęknięty tłok, silnik do... wymiany. To będzie - jeśli się zdecyduję - już trzeci silnik, ten co teraz padł, to drugi...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 25-11-2020 o 21:34
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2020, 01:31   #3
jarek1233
ford::average
 
Imię: jaroslaw
Zarejestrowany: 26-11-2017
Skąd: Sokółka
Model: transit 2,0tdci 96kw
Silnik: 2,0tdci 96kw
Rocznik: 2004
Postów: 62
Domyślnie Odp: Błąd P0200 - auto po krótkim czasie po odpaleniu przestaje pracować na 2 cylindr

Wojciech wyrazy współczucia, tyle zrobiłeś dla społecznośći okołofordowskiej na forach, powinniśmy Ci być dozgonnie wdzięczni, a sam Ford wywinął Ci taki numer..
__________________
Regulamin $23
jarek1233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2020, 13:54   #4
jarek1233
ford::average
 
Imię: jaroslaw
Zarejestrowany: 26-11-2017
Skąd: Sokółka
Model: transit 2,0tdci 96kw
Silnik: 2,0tdci 96kw
Rocznik: 2004
Postów: 62
Domyślnie Odp: Błąd P0200 - auto po krótkim czasie po odpaleniu przestaje pracować na 2 cylindr

Podejrzana wtyczka wymieniona - nic to nie dało.. Czy błąd 0200 to na pewno błąd natury elektrycznej ? Czy może też być tak, że któryś wtryskiwacz nie domaga - i komputer auta wyłącza 2 skrajne cylindry (nie wiem po co) ?może żeby z silnikiem nic złego się nie zadziałało podczas usterki.
__________________
Regulamin $23
jarek1233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2020, 17:10   #5
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Błąd P0200 - auto po krótkim czasie po odpaleniu przestaje pracować na 2 cylindr

Wojtku, przez pęknięty tłok, silnik do wymiany ?

Napisz jakie uzasadnienie, bardzo jestem ciekaw, inni może też.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2020, 18:20   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Błąd P0200 - auto po krótkim czasie po odpaleniu przestaje pracować na 2 cylindr

Cytat:
Napisał jarek1233 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy błąd 0200 to na pewno błąd natury elektrycznej ?
Tak. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wojtku, przez pęknięty tłok, silnik do wymiany ?

Napisz jakie uzasadnienie, bardzo jestem ciekaw, inni może też.
Jeżeli auto jest prawie nowe, to finansowo wygląda to zupełnie inaczej, niż w aucie kilkunastoletnim i z przebiegiem ponad 350 kkm. W pierwszym przypadku silnik używka kosztuje bardzo dużo, nawet kilkanaście tysięcy (bez osprzętu), a cały samochód kilkadziesiąt tysięcy, więc taka naprawa ma sens. Trzeba wyjąć silnik, rozebrać, zdiagnozować gładź cylindra, jeżeli zatarta, blok idzie do szlifu. Wszystkie tłoki nowe, sporo innych dupereli trzeba dokupić. Potem złożyć, wrzucić do auta, uruchamiać. Koszt ponad 5 tys. zł.
A w drugim przypadku cały samochód jest warty pomiędzy 5 - 10 tys. zł (prosty blaszak - osobowe Tourneo), więc taka naprawa nie ma żadnego finansowego uzasadnienia.
Ja znalazłem pod Warszawą (niedaleko Otwocka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )gościa, skupuje auta, rozbiera, handluje, ale też ma warsztat i proponuje montaż (wymianę) silnika u siebie. Dodatkowo takie rozwiązanie ma tę zaletę, że zwalonego silnika-używki nie montował by na swoją odpowiedzialność. Silnik to jest goły słupek z Mondeo Mk3 sprzed liftu, czyli pod długie wtryskiwacze takie jak Transit ma. Ten drugi silnik który teraz padł, to też taki sam jest. Cały mój osprzęt mam ok, a pompa jest kilka miesięcy po regeneracji w serwisie Delphi. Gość jest rozsądny, wie co sprzedaje i do czego się to nadaje, nie opowiada głupot - jak spora część sprzedających na Allegro. Ostatecznie zdecyduję, jak dojadę moim stawiającym zasłonę dymną pancernikiem do warsztatu i zobaczę co to za warsztat.
Koszt kształtuje się tak:
- siilnik słupek 500 zł
- wyjęcie i włożenie silnika - 1.000 zł
- przełożenie osprzętu z silnika do silnika - 500 zł
- dojdą: płyny (olej, chłodzenie, serwo, klima, duperele typu uszczelki, razem kilkaset złotych, może nawet 1.000 .

Nie mam wyjścia, bo z uszkodzonym silnikiem sprzedałbym go tylko chyba na części, a szkoda, bo chociaż trochę korozji jest, to jest to zadbane auto i komuś jeszcze może się przydać. No i tak może parę złotych więcej będzie wart.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 26-11-2020 o 18:36
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2020, 21:41   #7
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Błąd P0200 - auto po krótkim czasie po odpaleniu przestaje pracować na 2 cylindr

Wojtku, abyś na darmo nie jechał,na priva podaj adres gościa, podjadę incognito, luknę, fotki zrobię.Zdam Ci relację.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.