Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-07-2017, 11:42   #1
szymonwl
ford::amateur
 
Imię: szymon
Zarejestrowany: 20-09-2013
Model: transit 2.5 /focus mk1 1.6lpg x3 /focus mk1 usa 2.0 duratec HE
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie USA 2.0 duratec HE swap na manual

Witam serdecznie !
Ostatnio do mojej rodziny fordów dołączył ff mk1 USA 2.0 duratec HE z uszkodzoną skrzynią biegów którą leżała w bagażniku w momencie kupna ,
o ile z przekładką ze strony mechanicznej na manual już się uporałem i
Samochód jeździ ,skręca hamuje i niestety przy gwałtowniejszym dodaniu gazu robi BUUU... i trzeba nieco odpuścić pedał gazu aby nie robił się "kangur" .
Na słuch słyszę że nie wkręca się na pełen pułap obrotów ,
odcina je w pewnym momencie gdzieś około 3500 RPM .

w ramach testu wyjąłem pozycjometr biegów ze starej skrzyni i na wszystkich pozycjach na odpalonym silniku , czyli
PRND12 jeździ tak samo , czyli odcina obroty :/
czy jest konieczna wymiana sterownika silnika ,bądź jest trik aby oszukać komputer aby można było normalnie jeździć ?

Druga rzecz która nie daje mi spać po nocach to sygnał prędkości ,
o ile w starej skrzyni automatycznej było jego miejsce tuż obok długiej półosi ,
to nowa skrzynia 5 biegowa która jest z dawcy focus mk2 2.0 tego miejsca na czujnik niema :/
Podobno te modele focusa brały sygnał prędkości z czujnika ABS ,
czy można zrobić tak że wpinamy tą wolną 2 pinową kostkę równolegle w którykolwiek czujnik przy kole i działa nam licznik?
Odnośnie licznika , pali się check engine i miga kontrolka O/D , ale chyba to normalne skoro nie ma skrzyni .

Bardzo proszę o waszą pomoc i jakiekolwiek wskazówki ,

Pozdrawiam .


Ostatnio edytowane przez SRS ; 02-07-2017 o 12:57 Powód: wszyscy wiedzą że to Ford Fosus USA - po to jest prefix
szymonwl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2023, 15:26   #2
Mati2191
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 06-08-2023
Model: Focus mk3/
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Przekładka dps6 dct250 na manual

Witam .Jestem tu nowy,ale przeszukałem na forum trochę o przekładkach,ale nie widzę żeby ktoś robił w focusie mk3 2.0 163km USA. Chciałbym zrobić przekładke ,ale nie wiem czy przejdzie,czy z zakodowaniem nie będzie problemu itd.Ktos z was wie może więcej i jest w stanie mi doradzić?
Mati2191 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.