Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2018, 17:02   #3411
THE REEM
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 02-04-2018
Skąd: Bydgoszcz
Model: mondeo
Silnik: 2.2
Rocznik: 2008/2009
Postów: 35
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał pitz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po założeniu letnich 235-tek prowadzenie jest diametralnie lepsze. Można przekazać zdecydowanie więcej mocy na koła, a prowadzenie w zakrętach jest nieporównywalne.
W związku z tym 17-tki zostają na zimę (opony były nowe jak kupiłem samochód) a na lato i tak musiałem zmienić, więc poszła szersza guma na 18.
Generalnie dla szerokości 235 optymalna jest szerokość felgi 8, da się założyć na pół cala większą i mniejszą.
Powiem Wam Panowie, że pewnie macie racje ale tylko dlatego, że patrzycie z punktu widzenia "piratów" drogowych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Ja jeżdżę pół na pół trasa/miasto (12-15 tys/rok) w mieście jeżdżę bardzo powoli bo nie widzę sensu się spieszyć a przyspieszanie na maksa spod świateł już mi przeszło (mimo nadal młodego wieku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Kupiłem 2.2 tdci ze względu na komfort wyprzedzania i jak wjadę na autostradę to lecę te 160 - 180 km/h bez większego wysiłku i jęczenia silnika. Co prawda jak jadę w bardzo wietrzny dzień z taką prędkością potrafi trochę rzucać ale prawdopodobnie jak zmienię koła na większe to problem nie zniknie. Z mojego punktu widzenia większe koła, mniejszy profil, szersze opony to większe spalanie, większy hałas, wyższa cena, mniejszy komfort w mieście i szybsze zużywanie zawiechy. Z zużywaniem się opon to ciężko mi ocenić ale przy mojej jeździe myślę że 5-6 sezonów przejadą a dłużej i tak nie będę trzymał nawet jak będą miały sporo bieżnika.

Ale żeby nie było że na marne się trudzicie to szukam felg pod większe oponki i jeśli znajdę w rozsądnej cenie to kto wie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z tym że nie znalazłem nic poniżej 1600zł za same felgi które by mnie interesowały (szukam głównie używki) :/


Ostatnio edytowane przez THE REEM ; 19-04-2018 o 17:08
THE REEM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2018, 17:12   #3412
pitz
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-04-2017
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 48
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał THE REEM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiem Wam Panowie, że pewnie macie racje ale tylko dlatego, że patrzycie z punktu widzenia "piratów" drogowych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Ja jeżdżę pół na pół trasa/miasto w mieście jeżdżę bardzo powoli bo nie widzę sensu się spieszyć a przyspieszanie na maksa spod świateł już mi przeszło (mimo nadal młodego wieku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). :/

Ja też sprintów raczej nie robię, ale na starych oponach zerwanie następowało przy próbie dynamicznej zmiany pasa, a na mokrym zerwało mi przy wyprzedzaniu z prędkością 120 km/h kiedy stwierdziłem, że jeszcze jedną, ostatnią z trzech, ciężarówkę spokojnie wyprzedzę i wcisnąłem do podłogi. Owszem, opony były już słabe mocno, automat zredukował, ale mimo wszystko wolę mieć większy margines bezpieczeństwa.
Jedynie gdzie spodziewam się, że może być gorzej, to duży deszcz i grubsza warstwa wody na drodze.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pitz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2018, 17:18   #3413
THE REEM
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 02-04-2018
Skąd: Bydgoszcz
Model: mondeo
Silnik: 2.2
Rocznik: 2008/2009
Postów: 35
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał pitz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja też sprintów raczej nie robię, ale na starych oponach zerwanie następowało przy próbie dynamicznej zmiany pasa, a na mokrym zerwało mi przy wyprzedzaniu z prędkością 120 km/h kiedy stwierdziłem, że jeszcze jedną, ostatnią z trzech, ciężarówkę spokojnie wyprzedzę i wcisnąłem do podłogi. Owszem, opony były już słabe mocno, automat zredukował, ale mimo wszystko wolę mieć większy margines bezpieczeństwa.
Jedynie gdzie spodziewam się, że może być gorzej, to duży deszcz i grubsza warstwa wody na drodze.
To te 200KM musi być duuużo silniejsze niż 175 przed liftem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja na zimowych dunlopach 215/55 r16 na suchym (bo od kiedy kupiłem tylko słońce świeci) jeszcze ani razu nie zerwałem przyczepności wciskając pedał gazu do oporu na 2,3 czy 4 biegu a przyspieszenie w porównaniu do 2.0 tdci 140 dużo lepsze (mam porównanie do 2.0 tdci którym jeździłem codziennie). Ruszać z piskiem nie próbowałem jeszcze.
THE REEM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2018, 20:22   #3414
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał THE REEM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale żeby nie było że na marne się trudzicie to szukam felg pod większe oponki i jeśli znajdę w rozsądnej cenie to kto wie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z tym że nie znalazłem nic poniżej 1600zł za same felgi które by mnie interesowały (szukam głównie używki) :/
Ogłoszenia z forum:
1.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Poz. chyba 15 z oponami:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Z alledrogo:

1. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - opony szmaty ale fele 17 " byłyby za 1200,-

2. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - tanio ale fele 18" do regeneracji - 850,-

3. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - fele 17", opony na max 1 sezon - 1200,-

4. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - fele 17" do regeneracji, opony (no name) na śmietnik - 700,-

5. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - fele 17" do regeneracji, opony na śmietnik - 1100,-

6. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - j.w. - 800,-

7. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - j.w. - 700,-
__________________
FORD MONDEO Mk4

Ostatnio edytowane przez ethernal ; 19-04-2018 o 20:37
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2018, 08:59   #3415
koval1980
ford::average
 
Avatar koval1980
 
Imię: Radzio
Zarejestrowany: 19-03-2017
Skąd: CNA
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007/2008
Postów: 197
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał bryloo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Muszę teraz kupić opony letnie i zastanawiam się, czy pozostać przy rozmiarze 215/60 R16, bo ładnie się prezentują większe koła, czy może lepiej jednak kupić dedykowany rozmiar, czyli 215/55 R16. Może ktoś z Was ma porównanie komfortu jazdy pomiędzy tymi rozmiarami (o ile w ogóle może być jakaś różnica).
Zimowe mam 215/55r16, a letnie 235/45r17 i komfort zdecydowanie lepszy na r17. Na 16tkach buja w zakrętach. Dla mnie te 17tki są idealne, ładnie wyglądają i ładnie trzymają.
koval1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2018, 09:49   #3416
pitz
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-04-2017
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 48
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał THE REEM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeszcze ani razu nie zerwałem przyczepności wciskając pedał gazu do oporu na 2,3 czy 4 biegu
Ja nie wiem na jakim biegu, bo nie pokazuje dopóki się nie przestawi na ręczne wybieranie (tylko D pokazuje). Zerwanie przy prędkościach kilkudziesięciu km/h występuje tylko przy mokrej nawierzchni, ale ze startu owszem i to bez żadnego problemu na każdej nawierzchni i przy każdej pogodzie.
Już teraz się odzwyczaiłem, ale po 9 latach jazdy Subaru przyzwyczaiłem się, że jak np. chcę sprawnie wyskoczyć z podporządkowanej i włączyć w ruch pojazdów na głównej, to trzeba dać w palnik i auto wyskoczy jak z procy, a tu po prostu zamieli...
I to 4x4 to jedyne czego mi tu brakuje, bo po roku używania jestem bardzo zadowolony, choć do Japończyków brakuje Fordowi też w kwestii niezawodności. Przez rok musiałem wymieniać świecę dopalającą w DPF i przetarł się jakiś kabel od czujnika w prawym przednim kole co spowodowało, że nie działało w zasadzie nic...
W Subarynie, z rzeczy poważniejszych "tylko" rozpadła się turbina, ale przy dużo większym przebiegu i po 5 latach eksploatacji więcej.
pitz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2018, 10:10   #3417
bryloo
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 28-11-2017
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 1560, 115KM, Diesel
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał koval1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zimowe mam 215/55r16, a letnie 235/45r17 i komfort zdecydowanie lepszy na r17. Na 16tkach buja w zakrętach. Dla mnie te 17tki są idealne, ładnie wyglądają i ładnie trzymają.
Dzięki za opinię. Co do rozmiaru felgi, to chcę zostać przy R16, żeby nie ponosić dodatkowych kosztów.
bryloo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2018, 21:56   #3418
sesser
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4 FL
Silnik: 2.0D 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Czesc, niestety nie znalazłem nigdzie na forum jednoznacznej odpowiedzi, chodzi o homologacje opon dla MK4 (HB). Czy index 91V jest wystarczający dla TDCI 140KM (2011r) czy powinno być 95W. Rozmiar opon to 215 50 17. Raczej nie bede przekaraczać 200km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale wolałbym mieć zgodność z homologacja jeśli chodzi o ewentualne problemy z ubezpieczalnią.
sesser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2018, 08:53   #3419
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał sesser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czesc, niestety nie znalazłem nigdzie na forum jednoznacznej odpowiedzi, chodzi o homologacje opon dla MK4 (HB). Czy index 91V jest wystarczający dla TDCI 140KM (2011r) czy powinno być 95W. Rozmiar opon to 215 50 17.
Zgodnie z homologacją indeks nośności musi wynosić min. 93, natomiast prędkości min. V (W, Y i ZR też mogą być oczywiście).
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2018, 10:20   #3420
Rogallo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Łódz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 347
Domyślnie Jaki rozmiar opony na felgi 17

Witam, z racji, że KOMPLETNIE nie znam się na temacie opon, więc postanowiłem napisać do szanownych kolegów. Musze wymienic letnie gumy, aktualnie mam 235/45/17 byłem u jednego gumowego i troche mnie postarszył, że a to na takich oponach zawieszenie w dupe dostaje a to maglownica w dupe dostaje a to ogolnie nie fajnie. Mówił koleszka, że na drzwiach bedzie naklejka jakie tam mozna wsadzić jeszcze opony i faktycznie jest, tyle tylko, że jesli chodzi o rozmiar felgi 17 to są tylko te własnie 235/45/17/. Dlatego też pytam jaki rozmiar opony mogę sobie założyć na tą felge, chodzi mi o coś wygodniejszego, bo na tej jednak miota na koleinach. Ewentualnie może spalanie sie delikatnie poprawi? Felgo to zwykłe 17 titanium jeśli to ma jakieś znaczenie.
Rogallo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi , koła , mk4 , mondeo mk4 , opony , rozmiar , zima



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.